הנקראות ביותר

נעילה שלילית בוול סטריט; מניית אפל ירדה ב-1%

פסגת מנהיגי האיחוד האירופי נפתחה היום בבריסל: על המדף - הנפקת האירו-בונדס ■ אובמה הצליח להעביר את רפורמת הבריאות שהוביל ■ מאקרו: הצמיחה של ארה"ב ברבעון הראשון עמדה על 1.9% - בהתאם לצפי

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ה') בירידות שערים, בעוד המשקיעים המתינו בדריכות לחדשות מכיוון פסגת מנהיגי האיחוד האירופי הדרמטית, בת-היומיים שנפתחה היום בבריסל. ניצחון גדול לנשיא אובמה: בית המשפט העליון אישר את רפורמת הבריאות במסגרתה יחוייב כל אזרח לרכוש ביטוח בריאות, כאשר המדינה תממן למעוטי היכולת ביטוח שכזה. בזירת המאקרו, המשקיעים הגיבו לפרסום אומדן הצמיחה הסופי לרבעון הראשון שעמד על 1.9%, בהתאם לצפי ולאומדן הראשון. תביעות האבטלה השבועיות אומנם ירדו לרמה של 386 אלף, אך עדיין נותרו ברמה גבוהה.

החדשות מאירופה תחילה. בעוד עננת משבר החוב מאיימת לפרק את גוש האירו - מנהיגיו מפולגים ומחולקים לשתי מחנות, לקראת פסגת המנהיגים שתתקיים בבריסל החל מהיום. בצד האחד עומדת הקנצלרית הגרמנית אנגלה מרקל התומכת בהעמקת האינטגרציה ומהצד השני עומדים מנהיגי איטליה, ספרד וצרפת התומכים בהנפקת אג"ח משותפות (אירו-בונדס) ובהמשך הדפסת כספים - רעיון אליו מתנגדת מרקל.

חברה ישראלית בצניחה חופשית

loading

"הטון השלילי של JP מורגן העיב על המסחר היום", אומר קורט ברונר, מנהל בחברת ההשקעות Swarthmore Group. "הבעיות של גוש האירו לא יעלמו ב-3 השנים הקרובות והן ימשיכו לתדלק את הסנטימנט השלילי".

בין הנושאים הרבים בהם ידונו המנהיגים בוועידה - מתן "עירבונות" נוספים לחובות באירופה, על בסיס הנפקת אירו-בונדס או מינוף של מנגנוני החילוץ ביבשת (ה-EFSF וה-ESM), אישור הזרמת כספים לטובת פרויקטים מעודדי צמיחה (על בסיס תוכנית מסגרת בהיקף של 130 מיליארד אירו, שאושרה כבר בשבוע שעבר), וכן דיון מחודש בדבר חבילת החילוץ של יוון, אשר דורשת שיפור בתנאי הריביות והקלה בצעדי הצנע.

השווקים תנודתיים? 3 אינדיקטורים שיכולים לסייע לכם

"לא הרבה צפוי להגיע מפסגת האיחוד האירופי, אולם הציפיות בקרב המשקיעים כה נמוכות - שכל סימן חיובי מהפסגה יקפיץ את השווקים", אומר מייק מקקודן, מנהל מחלקת הנגזרים ב-Interactive Investors בלונדון. "כוח אש נוסף לחילוצן האפשרי של איטליה וספרד עשוי להרגיע את השווקים בטווח הקצר".

עוד בנושא גלובלי ושוקי עולם


ניצחון גדול לנשיא אובמה: בית המשפט העליון בוושינגטון אישר היום את רפורמת שירותי הבריאות אותה הוביל הנשיא, תוך שהוא משלם הון פוליטי רב וזוכה להתנגדות נחרצת מצד יריביו הרפובליקנים. במסגרת הרפורמה יחוייב כל אזרח לרכוש ביטוח שיעניק לו פוליסה נרחבת לקבלת סל שירותי בריאות, כאשר מי שיסרב ייקנס והמדינה תממן למעוטי היכולת ביטוח שכזה. (לסיפור המלא)

נתוני הצמיחה ותביעות האבטלה

נתוני תביעות האבטלה השבועיות ממשיכים לאכזב ולהוכיח לאמריקנים כי שוק התעסוקה הוא עדיין עקב אכילס של הכלכלה האמריקנית. נתוני האבטלה לשבוע שהסתיים ב-23 ליוני הצביעו על עלייה ירידה לרמה של 386 אלף תביעות, כאשר צפי האנליסטים עמד על 385 אלף תביעות.

בנוסף, התפרסם האומדן הסופי של הצמיחה בארה"ב ברבעון הראשון, שעמד על 1.9% (בשיעור שנתי), בהתאם לאומדן הראשון ולצפי האנליסטים.

הפסדי JP מורגן מזנקים?

הבנק JP מורגן עמד במוקד, לאחר שה"ניו יורק טיימס" חשף כי הפסדי הבנק מגידורים שגויים - אשר הוערכו לפני מספר שבועות בכ-2 מיליארד אירו - ייתכן ו"התנפחו" להיקף אדיר של כ-9 מיליארד אירו.

בבנק ההשקעות ברקליס פרסמו אמש לראשונה סקירה "פושרת" על מניית פייסבוק והציבו לה מחיר יעד של 35 דולר למניה, המשקף פרמיה של 6% בלבד על מחיר נעילת המניה ביום שלישי בוול סטריט - 33.1 דולר למניה. בברקליס מעניקים לפייסבוק המלצת "משקל שוק" / "נייטרלי".

אפל ריכזה עניין, זאת לקראת יום ההולדת החמישי למכשיר האייפון. לקראת ה"אירוע" פרסמה חברת אסטרטגיה דוח שמעריך כי אפל מכרה כ-250 מיליון מכשירים שהניבו לה הכנסות של כ-150 מיליארד דולר. בתקופה זו זינקה המניה בכ-360%. (לסיפור המלא)

[לארביטראז][לטבלת ישראליות בעולם]

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!