גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

טיפול אסתטי הוליסטי: לשלב בין טכנולוגיות ומוצרי אנטי אייג'ינג

הגישה ההוליסטית באסתטיקה רפואית מתייחסת לעור כמכלול - פנים, צוואר וידיים - ושמה דגש על התאמת טיפול מיטבי מהמגוון הרחב הקיים בשוק ■ "העיקרון הוא להקנות לפנים פרופורציה נכונה ולאתר בהן את אותה נקודה ספציפית בה כדאי להשקיע"

טיפול אסתטי הוליסטי / צילום: : דרור איתן
טיפול אסתטי הוליסטי / צילום: : דרור איתן

*** הכתבה בשיתוף ד"ר להבית אקרמן

עידן השפע הנוכחי מטביע חותם על תחום האסתטיקה הרפואית עם היצע מסחרר של טיפולים, שנועדו לטשטש כתמים, להחליק קמטים, לשפר את איכות העור ולהשיב לו מראה מרענן וזוהר. התחום מתחדש בלי הרף בציוד מתקדם ושיטות ייחודיות המבוססות על מחקר מדעי מעמיק. המבחר המסחרר של אופציות הניצבות בפני מטופלים הוא עצום וכיום כבר לא חייבים לבחור טיפול אחד או להתמקד באזור ספציפי בפנים. לפי ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור ובעלת רשת של קליניקות פרטיות, ההפך הוא הנכון: "היום שולטת בעולם האסתטיקה הרפואית הגישה ההוליסטית, ששינתה לחלוטין את הפרספקטיבה לפיה מתבצעת בחירת והתאמת הטיפול".

ד"ר אקרמן מסבירה כי זוהי גישה אינטגרטיבית, שמטרתה להתייחס להופעה החיצונית כאל מכלול ולבצע סינרגיה בין המגוון הרחב של היכולות והטכנולוגיות הקיימות בענף לפי צרכיו הייחודים של כל פציינט - על מנת להשיג תוצאות אופטימליות. "הרעיון המנחה הוא להסתכל על הפנים כמכלול, במעין מבט-על שכולל בנוסף גם את הצוואר והידיים. לדוגמה, לטפל בפנים יחד עם הצוואר או לבחון כיצד הוספת נפח ללחיים תשפיע על אזור הפנים. לפעמים יש קמט שמאוד מבגר ולעיתים מדובר בפגם אחר שמפריע למראה ויש לטפל בו".

טיפולים בגישה ההוליסטית משלבים בין כל החידושים בתחום לרבות חומרי מילוי, לייזרים , פילינג לסוגיו, גלי רדיו, אולטרה סאונד, קרמים ועוד. העיקרון הוא להקנות לפנים פרופורציה נכונה ולאתר בהן את אותה נקודה ספציפית בה כדאי להשקיע על מנת לשוות להן את המראה המבוקש - טבעי מחד וצעיר מאידך.

- כיצד מתבצעת ההתאמה מבין כל המכשור והמוצרים הקיימים?

"הבסיס הוא באבחון מקצועי המתבצע על ידי רופא עור. נדרשת הבנה מעמיקה של מבנה העור, תכונות הריפוי של כל אזור, סוג עור, רגישויות, נטייה גנטית ועוד כדי להחליט איזה מכשור יתאים והיכן נכנסים לתמונה חומרים פעילים של קוסמטיקה רפואית. מידע זה מסייע בבניית תוכנית טיפולים אפקטיבית ויישומית שתשתלב בחיי המטופל. יש להבין כי מדובר בתוכנית טיפול ולא באפיזודה חד פעמית".

ד"ר אקרמן מסבירה כי "חשוב לזכור שהמכשירים המודרניים הם רבי עוצמה, וטיפול שגוי או אי התאמה של טיפול למטופל, עלולים לא להועיל ואף לעיתים לגרום נזק. למשל, בתופעה של פיגמנטציה ניתן לטפל במספר מכשירים שונים, אך תחילה יש לאבחן את מקור הכתמים - האם אלה כתמים הורמונליים או כתמי שמש וגיל ואז להתאים את המכשיר או לבצע שילוב בין מכשירים לשם העלמת הכתמים".

כך, לדוגמה, כתמים באזור הידיים, המחשוף והפנים הם בעיה נפוצה בארצנו - והיא ניתנת לטיפול פשוט בשילוב שני מכשירים כמו אלמה Q (מכשיר לייזר חדשני אשר באמצעותו ניתן לטפל בבעיות פיגמטציה ואקנה) וקרן אור (מכשיר המוציא אנרגיית חום, אשר גורמת לחימום מבוקר של הפיגמנט), כשתוצאת הטיפול משתמרת למספר שנים. אולם פיגמנטציה הורמונלית זו כבר בעיה מורכבת יותר, לשם הטיפול בה נדרש שילוב של קרם הבהרה, ומספר מכשירים כגון: טיקסל (טיפול תרמו מכאני לחידוש העור, המעודד יצור קולגן), אלמה Q וגלי רדיו (שימוש באנרגיה של גלי רדיו ליצירת פציעה מאד מבוקרת של העור ועל ידי כך לחדשו). כמו כן, חשוב מאד להתאים את סוג המכשיר לגוון העור ולא רק לבעיה. לכן נדרשת רמת מיומנות והבנה גבוהה ומספר רב של מכשירים וחומרים אשר בשילוב נכון יעניקו תוצאה מיטבית".

נדרש תאום ציפיות

אורח החיים המשתנה ממטופל למטופל אף הוא מכתיב את סוג הטיפול הנבחר. ד"ר אקרמן מסבירה למשל, שיש להתאים את הטיפול כך שישתלב בשגרה של המטופל ולא יפר אותה. "אני בודקת אם המטופלים עוסקים בעבודה משרדית או בעבודת שטח, מרבים לצאת לנסיעות עסקים, פעילים ספורטיבית, מעשנים. הטיפול הוא נגזרת של הרגלים ואפילו של תנאי מזג האוויר, כיוון שיש טיפולים כמו לייזר שפחות יתאימו בעונה החמה, אלא אם כן המטופלים מוכנים למזער ככל שניתן חשיפה לשמש".

שיקולים כמו תופעות לוואי וזמן החלמה אף הם רלוונטיים לתהליך של בחירת הטיפול הנכון ולכן שיחת תיאום ציפיות בין המטפלת למטופלים קריטית להמשך הדרך. "העור היא רקמה חיה המגיבה באופן שונה אצל כל אחת ואחד ולכן הטיפול הוא אינדיווידואלי. לא כל מה שמתאים לאחת יתאים לאחרת וכמובן שיש הבדל משמעותי בין גברים לנשים. בכל מקרה, צריך להיות מוכנים לקראת הטיפול ולכן יש לברר מראש עם המטופלים האם הם מעוניינים בשינוי מיידי בעור או מעדיפים תוכנית מודולארית המתפרסת לאורך זמן", אומרת ד"ר אקרמן ומוסיפה כי יש מטופלים המוכנים לספוג אודם קל אחרי הטיפול, למשל בצלקות אקנה בלייזר CO2, הדורש החלמה של מעל לשבוע, בעוד לאחרים חשוב להימנע ככל שניתן מהותרת סימנים. במצב שכזה ניתן לשלב טיפול כמו סקינבוסטרס (הזרקה של חומצה היאלורונית בעלת חלקיקים קטנטנים לשטח עור גדול על מנת לייצר שיפור במרקם העור - ק.ד.) עם 2 סוגי לייזר כמו קליר סקין ואלמה Q.

"יש אנשים שמבינים שטיפול אגרסיבי יותר יצריך התאוששות ארוכה וכאלה שמחפשים טיפולים עדינים המאפשרים חזרה מהירה לשגרה", מסבירה ד"ר אקרמן, "חשוב להציג בפני הפציינטים את כל האופציות שעומדות לרשותם - להסביר במה כרוך כל טיפול, משך הטיפול ותופעות לוואי על מנת שיבינו לקראת מה הם הולכים. בכל מקרה, מרבית הפתרונות כיום מתבססים על שילוב של מספר טכנולוגיות יחד אשר מצד אחד מאפשרות להשיג תוצאה טובה יותר ומצד שני מפחיתות את תופעות הלוואי בצורה משמעותית".

ד"ר להבית אקרמן/ צילום: דרור איתן

השגת מראה טבעי בהדרגה

הגישה ההוליסטית צועדת יד ביד עם המראה הטבעי. ד"ר אקרמן מציינת שהיום הנטייה היא לבחור במראה האותנטי הלא עשוי, אשר מבליט את היופי הטבעי הגלום בכל אחת ואחד באמצעות התערבות אסתטית מינימלית. "התפיסה הרווחת שלי כמי שמאמצת את הגישה ההוליסטית היא השגת המראה הנכון ולא בהכרח המראה הצעיר. הגישה ההוליסטית תומכת בפריסת תוכנית טיפולים מודולארית על מנת שהשינוי לא יורגש בבת אחת ובדרמטיות, אלא לאט לאט. כך, בהדרגה ובהתהוות, יושג מראה אטרקטיבי המשפר באופן משמעותי וניכר לעין את הקיים, אך לא משנה אותו לחלוטין".

זאת ועוד, גם הטיימינג קובע. לפי ד"ר אקרמן, "חשוב לבצע מניעה ותחזוקה ולא להמתין למצב חמור ואז לרוץ ולתקן. עדיף להתחיל מוקדם ולעשות בכל פעם טיפול מינימלי ומשמר - כאשר תופעות הגיל מתחילות לתת את אותותיהן, ולתחזק את עור הפנים לאורך זמן".

ולסיום, היא מזכירה כי לפני שמפקידים את הפנים בידי רופא מטפל כלשהו, חשוב לוודא שהוא שולט בכל הטכנולוגיות המתקדמות והמוצרים שקיימים בשוק, וכי הפתרון המוצע הוא הוליסטי, מקיף ותואם את הרצונות והתקציב של המטופל ולא את האינטרס של אף גורם אחר.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית בינלאומית לרפואת עור אסתטית.

לאתר הקליקו כאן

עוד כתבות

ה-NFL. העשירה בעולם/ צילום: רויטרס

טירוף הספורט המקצועי חוצה יבשות; אבל עד כמה הכסף גדול?

פיפ"א, שתארח הקיץ את גביע העולם, הפסידה ב-2017 סכום של 192 מיליון דולר ■ השנה, בזכות המונדיאל, היא תיהנה מהכנסה של 4 מיליארד דולר הרבה? לא בטוח ■ בסופו של דבר הספורט המקצועני מגלגל סכומים קטנים ביחס לחברות המסורתיות ■ מי הם ארגוני הספורט המכניסים בעולם?

אהוד אולמרט / צילום: פלאש 90

אהוד אולמרט הוא הכי מושחת או שהוא הכי מנהיג?

השבוע חזר למרכז הבמה הדיון על הלגיטימיות של ניהול חקירה פלילית נגד ראש-ממשלה מכהן ■ זה קרה בשל "צירוף המקרים", שבין המתקפה של אולמרט על ראשי הפרקליטות, שהעמידו אותו לדין פלילי, לבין החגיגה התקשורתית סביב חשיפת הפצצת הכור הגרעיני בסוריה

עמוס מתן / צילום: איל יצהר

נחיתה קשה: אירונאוטיקס חותמת שנה עם ירידה של 70% ברווח

מאז ההנפקה אשתקד והאקזיט שביצעו הקרנות השולטות ביצרנית המל"טים, נפלה מנייתה ב-42% עיקר הרווח השנתי, 5.7 מיליון ד', ברבעון הרביעי

 גראן פונדו ים המלח–ערד / צילום: רונן טופלברג

המירוץ שמראה את התמקצעות תחום האופניים בארץ

מירוץ הגראן פונדו ים המלח-ערד הוא חלק מההתמקצעות הכללית של תחום האופניים בארץ ■ כך אומר בני ברגר, מאמן רכיבה שלא מחמיץ אף "פונדו", וגם פיתח שיטת התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז באמצעות אופניים

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

טראמפ חתם על חוק התקציב וימנע השבתת הממשל

קודם לאישור צייץ הנשיא כי יטיל וטו על הצעת החוק מפני שאין בה תקצוב לבניית החומה לאורך הגבול עם מקסיקו ■ אנליסטים: סימן נוסף לאנדרלמוסיה בבית הלבן

ענת מגן–שבו / צילום: כפיר זיו

ענת מגן־שבו: "בארץ, שחקן צריך לברוא לעצמו את העבודה"

ענת מגן־שבו לא הייתה מתנגדת לקבל טלפון מ"ארץ נהדרת", אבל עד אז היא לא מחכה לאודישנים, וכותבת לעצמה את העתיד ■ ראיון

ניר ברקת / צילום: איל יצהר

סוף למשבר: מענק הבירה לירושלים יעמוד על 700 מיליון ש'

בנוסף האוצר התחייב יתקצב את העירייה ב-87 מיליון שקלים נוספים למימון פרויקטים לפיתוח העיר כגון שדרוג מרכזים מסחריים לרווחת התושבים

ג'רום פאואל/ צילום: רויטרס    Joshua Roberts

יו"ר הפד ריזרב: יידרשו העלאות ריבית נוספות במהלך השנה

ג'רום פאוול הגיב להעלאת הריבית ב-0.25% ורמז כי המגמה תימשך ■ השאלה היא הקצב: גוברים הקולות שמנבאים ארבעה העלאות השנה

ספורט אמריקני קלאסי

הזדמנות הקנייה של חובבי רכבי האספנות הגיעה

אחרי רצף של עליות מחירים, עד כדי בועה, נראה ששוק רכבי האספנות מתחיל לחזור לגבולות ההיגיון ■ תמונת מצב

Audi a3 / צילום: שאטרסטוק

אאודי A3 פלאג-אין: ההפתעה בסיבובים

גרסת הפלאג-אין הנמרצת והנגישה יחסית של אאודי A3 ממחישה שטכנולוגיה סביבתית ומתקדמת אינה חייבת לבוא על חשבון הנאה מנהיגה ■ היא אמנם דורשת כמה פשרות באגף השימושיות, אבל מהווה קדימון חשוב למה שעתיד לבוא בתעשיית הרכב

דונלד טראמפ / רויטרס

היועץ החדש לביטחון לאומי בבית הלבן - נץ פרו ישראלי

טראמפ פיטר את היועץ לביטחון לאומי, ה.ר. מקמאסטר, ומינה את ג'ון בולטון, נץ קיצוני, שמטיף למלחמת מנע בקוריאה הצפונית, קורא לביטול ההסכם עם איראן וטוען שרעיון שתי המדינות מת ■ המינוי אינו טעון אישור הסנט, אך הוא מעורר מועקה, אם לא חרדה, בממסד הפוליטי והביטחוני בארה"ב ■ "עוד מבוגר אחראי נבעט מהבית הלבן"

אלי כהן  / צלם:  שלומי יוסף

שינוי הסיוע מארה"ב: התעשיינים דורשים צוות בדיקה בין-משרדי

בעקבות החשיפה ב"גלובס" על חשש לפיטורי אלפי עובדים במשק, התאחדות התעשיינים קוראת לממשלה גם להגדיל את תקציב הביטחון

רן ארז / צילום: שלומי יוסף

האם ביהמ"ש יאשר את הניצחון של רן ארז?

שאלות ותשובות בעקבות זכיית יו"ר ארגון המורים בבחירות שהתקיימו אתמול, זמן קצר לאחר שהתקנון שונה והרוב הדרוש לניצחון הוקטן

סופר פארם / צילום: שאטרסטוק

חוק המזון יחול על המתחרות, אך לא על סופר-פארם

החוק, שנכנס לתוקף ב-2015, מטיל מגבלות משמעותיות על רשתות קמעונאות ■ ניו-פארם (שנרכשה על-ידי שופרסל) וגוד פארם (שנרכשה על-ידי רמי לוי) יהיו כפופות למגבלות הללו ■ אבל סופר-פארם לא

העולם שאחרי: הכחדה / צילום: נטפליקס פרמונט - Peter Mountain

קולנוע | "העולם שאחרי: הכחדה" הוא סרט מד"ב משובח

הסרט החדש, שדילג על ההפצה בקולנוע ועלה ישירות בנטפליקס, הוא סרט מד"ב שכדאי לראות ■ ביקורת

ג'ף בזוס   / צילום: רויטרס

המוטציה בחברות האינטרנט: צמיחת הענקיות יצאה משליטה

אמזון, פייסבוק, גוגל ונטפליקס הפכו בתקופת הזמן הזאת למפלצות שכובשות עוד ועוד טריטוריות ברשת האינטרנט, שולטות ביד רמה בטריטוריות שכבשו ומנצלות את כוחן העצום כדי לזלול את הכנסותיהם של עסקים רבים מהכלכלה הישנה והחדשה כאחד

9 מיתוסים על זיכרון / צילום: שאטרסטוק

בכל דור ודור: 9 מיתוסים על זיכרון ועל פעילות המוח האנושי

כמה הטכנולוגיה באמת שוחקת לנו את פעילות המוח? למה חשוב לגוון כמה שיותר את תחומי העניין? האם אפשר למחוק זיכרונות בלתי רצויים? ולמה חושבים שהמבוגרים זוכרים פחות טוב מהצעירים?

בנימין נתניהו / צילום: פלאש 90

רה"מ: כשמוצאים משהו אצל אחר מתעלמים "לא ביבי, לא נוגעים"

(עדכונים): ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום להרים כוסית לחג הפסח בפני אלפי פעילי ליכוד וחברי מרכז ■ בנאומו תקף את גורמי אכיפת החוק וטען כי "הם מחפשים מחפשים ולא מוצאים אבל כאשר מוצאים משהו מובהק אצל מישהו אחר לא נוגעים בזה. כי יש כלל פשוט: לא ביבי, לא נוגעים"

דונה פלור נשואה לשניים / צילום: מעיין קאופמן

תיאטרון | למה "דונה פלור נשואה לשניים" לא סוחפת?

להצגה "דונה פלור נשואה לשניים", על פי ספרו ז'ורז' אמאדו, יש את המרכיבים לסחוף, אבל זה לא קורה ■ ביקורת

נתי סיידוף / צילום: אבי שאולי

סיידוף דוחק את הבנקים: מוכן לרכוש רק את אינטרנט זהב

בבנקים מאוכזבים מההצעה העומדת על 250 מיליון שקל, אך לא סוגרים את הדלת לאור השחיקה בשווי ■ בדסק"ש בוחנים האם לשוב לשולחן המו"מ