גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

טיפול אסתטי הוליסטי: לשלב בין טכנולוגיות ומוצרי אנטי אייג'ינג

הגישה ההוליסטית באסתטיקה רפואית מתייחסת לעור כמכלול - פנים, צוואר וידיים - ושמה דגש על התאמת טיפול מיטבי מהמגוון הרחב הקיים בשוק ■ "העיקרון הוא להקנות לפנים פרופורציה נכונה ולאתר בהן את אותה נקודה ספציפית בה כדאי להשקיע"

טיפול אסתטי הוליסטי / צילום: : דרור איתן
טיפול אסתטי הוליסטי / צילום: : דרור איתן

*** הכתבה בשיתוף ד"ר להבית אקרמן

עידן השפע הנוכחי מטביע חותם על תחום האסתטיקה הרפואית עם היצע מסחרר של טיפולים, שנועדו לטשטש כתמים, להחליק קמטים, לשפר את איכות העור ולהשיב לו מראה מרענן וזוהר. התחום מתחדש בלי הרף בציוד מתקדם ושיטות ייחודיות המבוססות על מחקר מדעי מעמיק. המבחר המסחרר של אופציות הניצבות בפני מטופלים הוא עצום וכיום כבר לא חייבים לבחור טיפול אחד או להתמקד באזור ספציפי בפנים. לפי ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור ובעלת רשת של קליניקות פרטיות, ההפך הוא הנכון: "היום שולטת בעולם האסתטיקה הרפואית הגישה ההוליסטית, ששינתה לחלוטין את הפרספקטיבה לפיה מתבצעת בחירת והתאמת הטיפול".

ד"ר אקרמן מסבירה כי זוהי גישה אינטגרטיבית, שמטרתה להתייחס להופעה החיצונית כאל מכלול ולבצע סינרגיה בין המגוון הרחב של היכולות והטכנולוגיות הקיימות בענף לפי צרכיו הייחודים של כל פציינט - על מנת להשיג תוצאות אופטימליות. "הרעיון המנחה הוא להסתכל על הפנים כמכלול, במעין מבט-על שכולל בנוסף גם את הצוואר והידיים. לדוגמה, לטפל בפנים יחד עם הצוואר או לבחון כיצד הוספת נפח ללחיים תשפיע על אזור הפנים. לפעמים יש קמט שמאוד מבגר ולעיתים מדובר בפגם אחר שמפריע למראה ויש לטפל בו".

טיפולים בגישה ההוליסטית משלבים בין כל החידושים בתחום לרבות חומרי מילוי, לייזרים , פילינג לסוגיו, גלי רדיו, אולטרה סאונד, קרמים ועוד. העיקרון הוא להקנות לפנים פרופורציה נכונה ולאתר בהן את אותה נקודה ספציפית בה כדאי להשקיע על מנת לשוות להן את המראה המבוקש - טבעי מחד וצעיר מאידך.

- כיצד מתבצעת ההתאמה מבין כל המכשור והמוצרים הקיימים?

"הבסיס הוא באבחון מקצועי המתבצע על ידי רופא עור. נדרשת הבנה מעמיקה של מבנה העור, תכונות הריפוי של כל אזור, סוג עור, רגישויות, נטייה גנטית ועוד כדי להחליט איזה מכשור יתאים והיכן נכנסים לתמונה חומרים פעילים של קוסמטיקה רפואית. מידע זה מסייע בבניית תוכנית טיפולים אפקטיבית ויישומית שתשתלב בחיי המטופל. יש להבין כי מדובר בתוכנית טיפול ולא באפיזודה חד פעמית".

ד"ר אקרמן מסבירה כי "חשוב לזכור שהמכשירים המודרניים הם רבי עוצמה, וטיפול שגוי או אי התאמה של טיפול למטופל, עלולים לא להועיל ואף לעיתים לגרום נזק. למשל, בתופעה של פיגמנטציה ניתן לטפל במספר מכשירים שונים, אך תחילה יש לאבחן את מקור הכתמים - האם אלה כתמים הורמונליים או כתמי שמש וגיל ואז להתאים את המכשיר או לבצע שילוב בין מכשירים לשם העלמת הכתמים".

כך, לדוגמה, כתמים באזור הידיים, המחשוף והפנים הם בעיה נפוצה בארצנו - והיא ניתנת לטיפול פשוט בשילוב שני מכשירים כמו אלמה Q (מכשיר לייזר חדשני אשר באמצעותו ניתן לטפל בבעיות פיגמטציה ואקנה) וקרן אור (מכשיר המוציא אנרגיית חום, אשר גורמת לחימום מבוקר של הפיגמנט), כשתוצאת הטיפול משתמרת למספר שנים. אולם פיגמנטציה הורמונלית זו כבר בעיה מורכבת יותר, לשם הטיפול בה נדרש שילוב של קרם הבהרה, ומספר מכשירים כגון: טיקסל (טיפול תרמו מכאני לחידוש העור, המעודד יצור קולגן), אלמה Q וגלי רדיו (שימוש באנרגיה של גלי רדיו ליצירת פציעה מאד מבוקרת של העור ועל ידי כך לחדשו). כמו כן, חשוב מאד להתאים את סוג המכשיר לגוון העור ולא רק לבעיה. לכן נדרשת רמת מיומנות והבנה גבוהה ומספר רב של מכשירים וחומרים אשר בשילוב נכון יעניקו תוצאה מיטבית".

נדרש תאום ציפיות

אורח החיים המשתנה ממטופל למטופל אף הוא מכתיב את סוג הטיפול הנבחר. ד"ר אקרמן מסבירה למשל, שיש להתאים את הטיפול כך שישתלב בשגרה של המטופל ולא יפר אותה. "אני בודקת אם המטופלים עוסקים בעבודה משרדית או בעבודת שטח, מרבים לצאת לנסיעות עסקים, פעילים ספורטיבית, מעשנים. הטיפול הוא נגזרת של הרגלים ואפילו של תנאי מזג האוויר, כיוון שיש טיפולים כמו לייזר שפחות יתאימו בעונה החמה, אלא אם כן המטופלים מוכנים למזער ככל שניתן חשיפה לשמש".

שיקולים כמו תופעות לוואי וזמן החלמה אף הם רלוונטיים לתהליך של בחירת הטיפול הנכון ולכן שיחת תיאום ציפיות בין המטפלת למטופלים קריטית להמשך הדרך. "העור היא רקמה חיה המגיבה באופן שונה אצל כל אחת ואחד ולכן הטיפול הוא אינדיווידואלי. לא כל מה שמתאים לאחת יתאים לאחרת וכמובן שיש הבדל משמעותי בין גברים לנשים. בכל מקרה, צריך להיות מוכנים לקראת הטיפול ולכן יש לברר מראש עם המטופלים האם הם מעוניינים בשינוי מיידי בעור או מעדיפים תוכנית מודולארית המתפרסת לאורך זמן", אומרת ד"ר אקרמן ומוסיפה כי יש מטופלים המוכנים לספוג אודם קל אחרי הטיפול, למשל בצלקות אקנה בלייזר CO2, הדורש החלמה של מעל לשבוע, בעוד לאחרים חשוב להימנע ככל שניתן מהותרת סימנים. במצב שכזה ניתן לשלב טיפול כמו סקינבוסטרס (הזרקה של חומצה היאלורונית בעלת חלקיקים קטנטנים לשטח עור גדול על מנת לייצר שיפור במרקם העור - ק.ד.) עם 2 סוגי לייזר כמו קליר סקין ואלמה Q.

"יש אנשים שמבינים שטיפול אגרסיבי יותר יצריך התאוששות ארוכה וכאלה שמחפשים טיפולים עדינים המאפשרים חזרה מהירה לשגרה", מסבירה ד"ר אקרמן, "חשוב להציג בפני הפציינטים את כל האופציות שעומדות לרשותם - להסביר במה כרוך כל טיפול, משך הטיפול ותופעות לוואי על מנת שיבינו לקראת מה הם הולכים. בכל מקרה, מרבית הפתרונות כיום מתבססים על שילוב של מספר טכנולוגיות יחד אשר מצד אחד מאפשרות להשיג תוצאה טובה יותר ומצד שני מפחיתות את תופעות הלוואי בצורה משמעותית".

ד"ר להבית אקרמן/ צילום: דרור איתן

השגת מראה טבעי בהדרגה

הגישה ההוליסטית צועדת יד ביד עם המראה הטבעי. ד"ר אקרמן מציינת שהיום הנטייה היא לבחור במראה האותנטי הלא עשוי, אשר מבליט את היופי הטבעי הגלום בכל אחת ואחד באמצעות התערבות אסתטית מינימלית. "התפיסה הרווחת שלי כמי שמאמצת את הגישה ההוליסטית היא השגת המראה הנכון ולא בהכרח המראה הצעיר. הגישה ההוליסטית תומכת בפריסת תוכנית טיפולים מודולארית על מנת שהשינוי לא יורגש בבת אחת ובדרמטיות, אלא לאט לאט. כך, בהדרגה ובהתהוות, יושג מראה אטרקטיבי המשפר באופן משמעותי וניכר לעין את הקיים, אך לא משנה אותו לחלוטין".

זאת ועוד, גם הטיימינג קובע. לפי ד"ר אקרמן, "חשוב לבצע מניעה ותחזוקה ולא להמתין למצב חמור ואז לרוץ ולתקן. עדיף להתחיל מוקדם ולעשות בכל פעם טיפול מינימלי ומשמר - כאשר תופעות הגיל מתחילות לתת את אותותיהן, ולתחזק את עור הפנים לאורך זמן".

ולסיום, היא מזכירה כי לפני שמפקידים את הפנים בידי רופא מטפל כלשהו, חשוב לוודא שהוא שולט בכל הטכנולוגיות המתקדמות והמוצרים שקיימים בשוק, וכי הפתרון המוצע הוא הוליסטי, מקיף ותואם את הרצונות והתקציב של המטופל ולא את האינטרס של אף גורם אחר.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית בינלאומית לרפואת עור אסתטית.

לאתר הקליקו כאן

עוד כתבות

יואב לוי/ צלם: כפיר זיו

"להיות איתי טיראן זה להיות רונאלדו. טוב לי איפה שאני"

הילדות בבני-ברק והאובססיה למכבי ת"א, החבר הטוב איתי טיראן והצביעות של הציבור הדתי-לאומי, שבו גדל: "הם מתפלגים מבחירה" ■ יואב לוי עולה בהצגה חדשה בקאמרי, "אגדת דשא" ■ ראיון G

איתן כבל / צילום: יונתן בלום

החיזוק המפתיע של ועדת החקירה לבדיקת האשראי לטייקונים: קצין בכיר בדימוס מלהב 433

הקצין יסייע לוועדת החקירה, בראשותו של ח"כ איתן כבל, בעיקר במיון החומרים שיתקבלו ובאיתור המידע המהותי שמתחבא בהם ■ דיוני הוועדה צפויים להתחיל בחודש הבא

ReWalk / צילום: יחצ

ReWalk גייסה 7.2 מיליון דולר בדיסקאונט - והמניה צללה ב-15%

עיקר הסכום מיועד למימון הניסוי הקליני המתקרב במוצר החברה לטיפול בנפגעי שבץ

חיים מסילתי / צילום: דנה קופל

אחת מכל 10 בקשות למשכנתא נפסלת בעקבות דוח השמאי

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, חיים מסילתי: "הבנק שומר מצוין על הכסף שלו, למקרה שייאלץ לממש את הנכס. גם רוכשי הדירות שמבקשים לקחת משכנתא צריכים לנהוג כך"

יעקב לוקסנבורג / צילום:תמר מצפי

כחלון נתן - סאני לקחה; הטיפ של היבואנים הוא החשבון שלנו

איך הצליחה סאני תקשורת להגדיל את ההון העצמי מ-6 מיליון שקל למעל 150 מיליון תוך שנה, איך זה קשור להורדת המכס על מכשירים סלולריים ע"י שר האוצר, ובכמה באמת ירדו מחירי הסלולריים?

ישראל פריד / צילום: איל יצהר

גם תחנת גלי ישראל מפסיקה את ההתקשרות עם שפ"א

התחנה שייכת לקבוצת רדיו ישראל, שבבעלותה גם תחנת רדיו ת"א שפרש משפ"א לפני שנתיים ■ מנכ"ל גלי ישראל: את הסיפור של רדיו גלי ישראל אנחנו יודעים לספר הכי טוב

איתמר דויטשר / צילום: יחצ

דוחות אלקטרה: הרווח הנקי ירד ל-44 מיליון שקל

צבר העבודות של חברת הפרויקטים בסוף ספטמבר עמד על 10.4 מיליארד שקל, וההון העצמי הסתכם בכ-915 מיליון שקל

טים קוק, מנכ"ל אפל. יש מספיק כסף עבור תוכן / צילום: רויטרס

אחרי החגים: אפל דוחה את השקת הרמקול החכם שלה ל-2018

לפי הודעה קודמת של החברה ה-HomePod, שאמור להתחרות ב-Echo של אמזון, היה אמור לצאת לשוק בחודש הבא ■ אפל תפספס את עונת המכירות הקריטית של החגים

עדי שי במרתון רוטרדם/ צלם: שפי שי

מרתון הדמעות: "חוויתי בכי ללא גבולות"

כשעדי שי שחלה בסרטן, הוא החליט לרוץ במרתון רוטרדם. גם הליכה הייתה אתגר, ולא נמצא רופא שהיה מוכן לתת לו סיכוי לחזור ולרוץ. זה לא מנע ממנו מלעשות את זה ■ יומן אישי

מסעדת פסקדו / צלם: חיליק גורפינקל

טבח, אוהב דגים: ביקור במסעדת פסקדו באשדוד

למסעדת פסקדו באשדוד יש קשרים מיוחדים עם הדייגים, והיא מקבלת סחורה שאחרים רק חולמים עליה. השף זינו יודע מה לעשות איתה ■ מיסטר G

יעקב ליצמן / צלם: איל יצהר

כץ: נמשיך להעסיק יהודים ברכבות בשבת למרות איום ליצמן

שר הרווחה חיים כץ: "אנחנו כל שבוע עושים דיונים מה הכרחי ומה לא הכרחי לעבודה בשבת, אך אין ברירה, ימשיכו לעבוד יהודים בשבת, אני מבין שזה חורה למפלגות החרדיות, אבל אני לא מוכן לקחת על עצמי סיכונים בטיחותיים" ■ מעריך שהממשלה לא תיפול

 אבו מאזן / צילום: רויטרס

הרשות הפלסטינית ומבצעי פיגוע שרצחו 3 יהודים יפצו ב-62 מ' ש'

מדובר בפיגוע ירי מ-25 באוגוסט 2001, בו נרצחו 3 ישראלים, שהותירו אחריהם שתי יתומות ■ ביהמ"ש קבע כי מבצעי הפיגוע ישלמו 60% מהפיצוי, והרשות הפלסטינית, לה הייתה אחריות שילוחית, תשלם 40%

בנימין נתניהו / צילום: יחצ

נתניהו בישיבת הממשלה: לא מתייחס לשמועות על תוכנית שלום

רה"מ: "היחס שלי לנושא ייקבע בהתאם לאינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל. האמריקאים יודעים זאת"

טים קוק / צילום: רויטרס

הרמקולים החכמים לא לבד: אפל נכנסה לשרשרת דחיות

ההומפוד הוא רק אחד המוצרים שמתעכבים בצנרת של יצרנית האייפון ■ הערכות: חוששת שהמוצר לא ישפיע מספיק

בית משפט מחוזי ת"א / צלם:  איל יצהר

נדחתה תביעת פיצויים שהגישו פולשים לקרקע בטענה להשבחה

את התביעה לפיצוי בסך 4 מיליון שקל הגישו הפולשים נגד רשות מקרקעי ישראל ■ בית המשפט דחה את התביעה וקבע כי גם התובעים לא הוכיחו שקיבלו הסכמה לשימוש בקרקע

מיקו צרפתי חברת חשמל / צלם: איל יצהר

ועד המהנדסים של חברת החשמל: "מוכרים את העובדים"

חברי ועד המהנדסים: "לא נהיה מוכנים לעבור בכל תנאי, מבלי שידונו איתנו על תנאי המעבר, תוך שמירה על מלוא זכויותינו, תנאי הפרישה והביטחון התעסקותי שלנו"

מבחן אמסלם / איור: תמיר שפר

מבחן אמסלם: כך ייעשה לאיש שהעז להתעסק עם החברים בכחול

אני אולי לא מסכים עם ח"כ דודי אמסלם - אבל אני אעדיף את הנבחר על פני הממונה ואת האזרח על פני לובש המדים בכל שעה משעות היום ובכל יום מימות השנה

זוהר לוי / איור: גיל ג'יבלי

הסיבוב של זוהר לוי: "רווח של 200 מיליון מוחק את הדמעות"

אחרי שרכש את חייל אחזקות הקורסת, אסף נכסים בשוק הגרמני והפך אותה לאימפריית הנדל"ן המניב סאמיט, זוהר לוי מחפש הזדמנויות בישראל ■ פרופיל G

מסעדת נורמן כרוב ממולא בזיתים ועלי ריג'לה / צילום: דיוויד לופטוס

ראש כרוב, במובן החיובי: המדריך המלא לכרוב ממולא

אל תתנו למראה המושקע שלהם לבלבל אתכם: עלי כרוב ממולאים הם בסופו של דבר סיפור די פשוט ואפילו לא מאוד ארוך, ששכרו בצדו, ודאי שמבחינת הטעם, הרושם והתוצאה הסופית

חדוה בר / צילום: תמר מצפי

הצצה לתוכנית החינוך הפיננסי השנויה במחלוקת

"גלובס" מספק הצצה מבפנים לפרויקט החינוך הפיננסי השנוי במחלוקת של בנק ישראל ומשרד החינוך, שבמסגרתו הופכים בנקאים בפועל למורים לרגע ■ איך מסבירים לבני נוער שהבנק גובה עמלות כדי להרוויח, ואיך מתמודדים בבנק ישראל עם הביקורת