הנקראות ביותר

משרד יוסף קלו: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג מדלן dun's100

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

לוגו dun's100
לוגו dun's100

תוכן שיווקי

פרויקטים של התחדשות עירונית הם מורכבים, ומחייבים את עורכי- הדין המלווים אותם בידע משפטי רחב, הנדסי, מימוני, תוך שימת דגש על ראייה לטווח הארוך. כך לדברי עו"ד יוסף קלו, בעלים של משרד עורכי-דין ונוטריון, המלווה 35 פרויקטים של התחדשות עירונית בשלבים שונים.

פרויקטים שמחייבים גם בחשיבה יצירתית ”מחוץ לקופסה". לדברי עו"ד קלו, ”זה מתחיל בדיירים סרבנים שיש לרכך ולשכנע על-מנת שיירתמו לתהליך, עובר להתמודדות מאתגרת עם כל הגופים המעורבים שהם בעלי אינטרסים שונים, וכלה בסיבוכים בתכנון, בבנייה ובתקציב. ”דוגמה לכך היא, שבאחד הפרויקטים שאותם אני מלווה במרכז הארץ, היזם שהחל את הבנייה נקלע לקשיים תזרימיים, ועורך-הדין שייצג את הדיירים בדיוק פרש מהמקצוע. נקראתי על-ידי דיירי הבניין לפעול להצלת הפרויקט. לאחר בדיקת השטח וכל האופציות הקיימות, העלינו רעיון יצירתי - פנינו לקרן השקעות שהלוותה כספים ליזם.

בשיתוף-פעולה וגמישות של שלושת הצדדים - הדיירים, היזם והקרן, הצלחנו ליצור מנגנון כספי שאיפשר ליזם לחזור ולבנות. וכך, כל הצדדים יצאו מורווחים". משרד עוה"ד יוסף קלו עוסק בעיקר בליווי עסקאות תמ"א-38 , פינוי-בינוי ועסקאות נדל"ן מורכבות, וכן בליטיגציה מסחרית ומנהלית. לקלו ניסיון עשיר ורב-שנים בייצוג דיירים, יזמים וקבלנים בעסקאות תמ"א-38 ופינוי-בינוי משלביו הראשונים של הפרויקט (כבר מהליך המשא-ומתן) ועד להשלמת הפרויקט, ורישום צו בית משותף, המשקף את מצבו של הבניין לאחר סיום הבנייה. משנת 2007 ועד היום ייצג עו"ד יוסף קלו בעשרות פרויקטים של תמ"א 38-ופינוי-בינוי ברחבי ישראל.

להתחדשות עירונית הגיע קלו לאחר שבבניין שבו מתגוררת אמו ביקשו לעבור חיזוק מבנה, ועל אף שהתוכנית בסופו של דבר לא יצאה אל הפועל, קלו התוודע לתחום, ומאז הכול היסטוריה. ”בתחילה התחום של תמ"א-38 ופינוי-בינוי תפס נתח קטן יחסית בענף הנדל"ן ובהיקף העבודה במשרד, אך בשנים האחרונות הוא גולת הכותרת. התהליך מאוד השתכלל, יש פרקטיקה סדורה, ונוצר נוהג בשוק. פעם היינו מתווכחים על ערבויות וביטוחים ואיך יעשה הרישום בטאבו; והיום יש סטנדרט". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
לכתבה הקודמתמשרד רולוף יונאי ושות׳: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג מדלן dun's100