הנקראות ביותר

משרד דוניץ ושות': מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג מדלן dun's100

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

לוגו dun's100
לוגו dun's100

תוכן שיווקי

עו“ד דובי דוניץ, מייסד ומנהל משרד דוניץ ושות‘ - משרד עורכי דין ויישוב סכסוכים, כיהן לאורך השנים בתפקידי ניהול בכירים, לרבות תפקיד מנכ“ל משותף וסגן יו“ר דירקטוריון פעיל בחברה להשקעות ובנייה אחים דוניץ בע“מ, וכך גם נחשף לענף המתפתח של התחדשות עירונית. ”במסגרת תפקידי הקודם בחברת בנייה ביצענו פרויקט פינוי-בינוי הגדול ביותר בזמנו של כ-1,000 יחידות דיור בראשון לציון. זה היה בית ספר מצוין שבו הבנתי את הפוטנציאל העצום של התחדשות עירונית וגם את המורכבות של פרויקטים אלה וכיצד לנהל אותם בדרכים מקצועיות ויעילות“, אומר עו“ד דוניץ.

לדבריו, אספקט מהותי בקידום פרויקטים של תמ“א 38 שמבדל את משרדו הוא הדגש על גישור. ”לדיירים יש ציפיות, בקשות ודרישות לאורך התהליך, והם מונעים בין היתר מאינטריגות. הוצאתו של הפרויקט לפועל תלויה במידה רבה ביכולת שלנו כעורכי דין להפעיל מיומנויות גישוריות - לנטרל ויכוחים או חילוקי דעות בין הדיירים, בינם לבין עצמם או בינם לבין היזם או הקבלן. אנחנו למעשה מארגנים את קבוצות הדיירים בצורה פורמלית ומנסים להגיע עמם ועם היזם להסכמות הטובות ביותר לשני הצדדים. מצד אחד, ברור לנו שאי אפשר להגיע ליזם עם דרישות לא ריאליות, ומצד שני, יזמים רבים מנסים להרוויח על חשבון הדיירים“. הבנה מעמיקה בתהליכי תכנון ובנייה אף היא קריטית להצלחת הפרויקט, וכאן הידע של עו“ד דוניץ בתחום מכריע את הכף. ”אני מעורב בייצוג ובכל תיק באופן אישי, כולל התייחסות לאספקטים ההנדסיים, הכלכליים והמימוניים. אחת הבעיות הנפוצות טמונה בתמהיל הדירות, כאשר לדיירים בבניין אחד יש דירות מסוגים שונים וכל דייר אמור לקבל את השדרוג בהתייחס לגודל הדירה ומיקומה בבניין. אנחנו כמשרד הצלחנו לנטרל התנגדות של דייר סרבן בעל דירה אמצעית בבניין רכבת, שהתנגד לתהליך לאחר שהבין שהתמורה.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
לכתבה הקודמתמשרד צבי שוב משרד עורכי דין: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג מדלן dun...