הנקראות ביותר

הוועדה המחוזית ת"א אישרה את תוכנית צפון מערב העיר

תוכנית 3700, המשתרעת על שטח של 1,900 דונם, וגבולותיה נעים מהרצליה בצפון, רמת השרון במזרח, דרך נמיר ושכונת איזורי חן בדרום והים ממערב, כוללת כ-10,500 יח"ד בשטח של כ-120 מ"ר לדירה

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א, אישרה לפנות ערב (א'), את תוכנית צפון-מערב העיר,/ מדובר באחת התוכניות הגדולות שהונחו על שולחן הוועדה בשנים האחרונות.

תוכנית 3700 משתרעת על שטח של 1,900 דונם, וגבולותיה נעים מהרצליה בצפון, רמת השרון במזרח, דרך נמיר ושכונת איזורי חן בדרום והים ממערב. מדובר בתוכנית לרובע עירוני חדש בצפון העיר, לאורך חוף הים, שבמשך שנים היווה שטח בשולי העיר.

התוכנית כוללת כ-10,500 יח"ד בשטח של כ-120 מ"ר לדירה. סך שטחי המסחר והתעסוקה ינוע סביב 250 אלף מ"ר. 712 דונם מתוך 1,874 יוקצו לבנייה, והיתר לשטח ציבורי שיכלול 534 דונם ובתוכו 400 דונם של פארק חופי.

לפני כשלוש שנים הוחלט במינהל ההנדסה לקדם תוכנית עדכנית לאיזור. את התוכנית הכין משרד האדריכלים קולקר קולקר אפשטיין, והקרקע במקום מתחלקת בין מספר רב של בעלים פרטיים, מינהל מקרקעי ישראל ועיריית ת"א.

שטח התכנון מהווה חלק מעתודת הקרקע המשמעותית ביותר בתחומי העיר, שהיקפה הכולל קרוב ל-3,000 דונם, לאורך רצועה של 5 ק"מ. עד שנות ה-50 לא היה השטח מיושב כלל, והוא שימש כחצר אחורית למתקנים הנדסיים כמו תחנת כוח, מכוני ביוב ובסיסים צבאיים, שחלקם מצויים בו עד היום, אך יועתקו ממנו. השלמת התוכנית עשויה להימשך כ-20 שנה.

על-פי הערכות שונות, היקף הפרויקטים השונים בתוכנית נע עשוי להגיע למיליארדי שקלים. יצוין, כי במתחם כבר מספר פרויקטים שישולבו בתב"ע החדשה, בהם סי אנד סאן, מגדלי נאמן, איזורי חן, הקאנטרי קלאב ומלון קולוני (מנדרין לשעבר).

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!