7 המלצות ל-CFOs למצויינות עסקית, אישית ומקצועית ב-LinkedIn
7 המלצות ל-CFOs למצויינות עסקית, אישית ומקצועית ב-LinkedIn הרשת החברתית המקצועית מאפשרת לסמנכ"ל כספים נטוורקינג, התעדכנות מקצועית, חיפוש עבודה ואיתור עובדים מתאימים. כיצד להשתמש בה נכון?

1. מה הופך את LinkedIn לכלי עבודה עבור סמנכ"לי כספים? מנהלים בכירים מקבלים ארבע תועלות עיקריות מהרשת החברתית הזו: חיפוש עבודה, נטוורקינג והתעדכנות מקצועית, איתור מועמדים וספקים ומיתוג מקצועי. ל-LinkedIn כחצי מיליארד משתמשים, ובכל שניה, שני אנשים בעולם פותחים חשבון ברשת.


2. חשוב מאד שהפרופיל של ה-CFOיהיה מלא ועדכני. לא מספיק להציג תמונה חלקית שתכלול חברה, משך ההעסקה, ושם התפקיד. בדיוק כפי שבקורות החיים יהיה פירוט לגבי התפקידים, גם ב- LinkedIn רצוי שיהיה אותו פירוט. פרופילים עם תמונה מקבלים עד פי 21 הקלקות מפרופילים ללא תמונה. בחיפוש פשוט בגוגל של השם המלא שלכם באנגלית, פרופיל ה-LinkedIn יהיה בעמוד הראשון, במיקום גבוה. יש לנהל את הנוכחות ב-LinkedIn - לצורך איתור על ידי מנכ"לים, ציידי ראשים, לקוחות וספקים. כדאי מאד לנהל אקטיבית את החשבון ולהשקיע בו כדי שיתקבל רושם מקצועי.

3. גם בישראל, הפרופיל עצמו צריך להיות באנגלית. מיליארדים של חיפושים מתבצעים בפלטפורמת LinkedIn. חיפוש של המילים "סמנכ"ל כספים" ב-LinkedIn בישראל יראה רק מאות תוצאות. לעומת זאת, חיפוש המלה CFO בישראל יניב אלפי תוצאות, ויאפשר למגייס להוסיף ולחתוך על פי מילות מפתח מקצועיות כמו התמחויות והשכלה. לכן, החיפושים ב-LinkedIn מתבצעים באנגלית, גם אם מי שמבצע את החיפוש יושב בבניין ממול.

4. האם להתחבר לכל מיני אנשים ב-LinkedIn, או רק למי שאני מכיר? אין נוסחת קסם. מצד אחד, מספר connections גדול איננו מטרה בפני עצמה, מעל 500 connections איננו סמל סטטוס. מצד שני, CFO עובד עם ומול כמה מאות אנשים שמשתמשים ב-LinkedIn. מומלץ להתחבר לרובם. זה אומר לאתר חברים מחברות קודמות, שירות צבאי, מילואים, לימודים, כפיפים, עמיתים, לקוחות, ספקים ומנהלים. אני ממליץ להתחיל באנשים שאתה מכיר היטב, על מנת לשקף את מערכת הקשרים האמיתית שלך ברשת. בכל מקרה, חשוב להתחבר לאנשים שמכירים כשאפשר לעשות זאת, ולא להיזכר במכרים בעת שמחפשים עבודה.

5. מומלץ לשייך לחשבון גם את המייל של העבודה, עוד בזמן שהוא פעיל וגם את זה האישי. חשוב שיהיה חשבון LinkedIn עדכני אחד - לא מעט אנשים פתחו בטעות יותר מחשבון אחד. יש למחוק את הפרופיל שאינו פעיל.

6. כדאי להשתמש ב-LinkedIn במידה ולהראות נוכחות ברשת כל הזמן. עדכון והוספה של תפקיד נוכחי תגרום להרמת גבות כי היא תשודר כתפקיד חדש. כשמרגילים את הסביבה לשימוש ונוכחות ב- LinkedIn בצורה מבוקרת ותדירה, מקבלים הרבה יותר תועלות מהכלי גם בזמן חיפוש עבודה.

7. LinkedIn הוא תהליך ולא מבצע. סמנכ"לי כספים נזכרים ב-LinkedIn כשהם מתחילים לחשוב על האתגר הבא. מי שנזכר לעשות נטוורקינג רק כשהוא מחפש עבודה, יגלה שזה מאולץ ומאוחר מדי. עדיף להשתמש ב- LinkedIn שעה בחודש לאורך שנה מאשר 40 שעות בשבוע בזמן חיפוש עבודה.

לסיכום, קבלו פעולות מומלצות ש-CFO יכול לבצע ב-LinkedIn ב-15 דקות בלבד.

א. להוסיף לחשבון בהגדרות הפרטיות את כל האימיילים הפעילים, כולל העבודה והאישי, (פעולה של דקה).

ב. להוסיף או לעדכן את תמונת הפרופיל (2 דקות).

ג. להעתיק את הטקסט מקורות החיים העדכניים באנגלית (10 דקות - הפעולה הכי חשובה שרוב המנהלים לא עושים).

ד. לבחור מישהו אחד שנכון לשמר איתו את הקשר, לשלוח לו הזמנה ל-LinkedIn אם אינכם מחוברים, או לשלוח לו מייל ולשאול מה שלומו ולנסות לעזור לו במשהו (2 דקות).

*** דניאל אלפון Daniel Alfon הוא מומחה ל-LinkedIn.

לטיפים נוספים הקליקו כאן

דניאל אלפון 18/04/2017 11:20

איך למנוע את טעויות אנוש במחלקת הכספים?
איך למנוע את טעויות אנוש במחלקת הכספים? בראיון עם יבגני גרונוולד, יזם ומנכ"ל 3incube, הוא מסביר כי "נוכל לאפשר שיתוף מאובטח של כל הפעולות הפיננסיות על גבי כל הערוצים והפלטפורמות" ומשיק את הפלטפורמה לאוטומציה של תהליכי חשבונאות

*** הכתבה מטעם פורום CFO

"אנחנו מציעים פתרון אוטומציה המייעל ומוריד עלויות תחזוקה ותפעול של תהליכי חיוב, רכש וניהול קשרי לקוחות וספקים במערכת ERP, כגון אלו של SAP ו-ORACLE, ובנוסף הופכים תהליכים אלה לבטוחים ומאובטחים יותר", כך מסביר יבגני גרונוולד, יזם ומנכ"ל 3incube על השירות שמציעה החברה שבראשה הוא עומד. "הפלטפורמה שלנו מעבדת ומעבירה באופן אוטומטי עדכונים של טרנזקציות חיוב, רכישה והתחשבנות, כך שאפשר להבטיח מעבר בטוח של מידע בין החברה לספקים או ללקוחות שלה. בנוסף מתאפשר צמצום משמעותי בשעות העבודה שהתהליך לוקח, כמו גם, מניעת מקרי הונאה.

איך זה עובד בפועל?

"המערכת מאפשרת הזנה אוטומטית של נתונים כגון הזמנות, חשבוניות, אישורי תשלום וכדומה ושיתוף שלהם בדרך מובנית עם ספקים או לקוחות. בדומה לרשת חברתית, ניתן בלחיצת כפתור לשתף מידע עם גורם אחר, או מספר נמענים. המערכת מעבדת את המידע ומשתפת אותו עם הספק או הלקוח, בצורה של מסר מובנה, שמערכת המידע בצד השני מתרגמת לפעולה".

איך אתם רואים את עצמכם בתוך שוק שכבר נשלט על ידי מערכות ניהול משאבים כמו אלו של SAP  ORACLEו-MICROSOFT?

"מערכות ה-ERP הללו הכרחיות לחברות שהגיעו למסה קריטית מבחינת גודל ומחזור כספי של החברה וכמות הפעולות שהיא מבצעת. אבל מערכות ה-ERP רחוקות מלהיות סגורות לחלוטין ברמת הטרנזקציות. כל פעולה שנעשית אל מול ספק חיצוני למשל, גם במצב אידיאלי, היא מסורבלת מאוד וכוללת הרבה מאוד נגיעות של הפסק-התחל. כך למשל, תהליך רגיל יכול לכלול מעל לשמונה שלבים שונים (ובהם יצירת הזמנה, הזנת נתונים, אישורה של ההזמנה, הזנת נתונים נוספת, קבלת חשבונית, שוב הזנת נתונים, ביצוע תשלום, עוד הזנת נתונים ומספר פעולות נוספות). מדובר בעבודה רבה וסיזיפית המועדת לפורענות מבחינת טעויות הקלדה, אובדן אינפורמציה ועוד כפי שקורה בכל תהליך ידני. הפלטפורמה שלנו יודעת לבצע את כל שלבי ההזנה הידניים באופן אוטומטי, ומייעלת את פעולת העידכון. בנוסף, כיוון שכל העבודה מתבצעת דרך משתמש אחד, אפשר לחסוך בעלויות רישוי ותחזוקה".

מה תרומת המערכת ל-CFO?

"למעשה, אנו מספקים רובוט פיננסי, אשר מסוגל להחליף עובדים זוטרים בתחום החשבונאות ולבצע משימות על פי הנהלים המובנים. לא רק שהמערכת שלנו חוסכת בשעות עבודה, היא גם מונעת טעויות אנוש, שיכולות לגרום לסיבוכים קשים ויקרים עבור החברה.

"הקמתי את החברה במטרה לפתור את הבעיות בהן נתקלתי רבות בעבודתי כרואה חשבון. המערכת שפיתחנו היא בדיוק הפתרון שהייתי שמח לו היה זמין לי לפני עשר שנים. לא רק שהיא דורשת פחות שעות עבודה לטיפול בעבודת החשבונאות היא גם מונעת את הסיוט הגדול ביותר - טעות אנוש.

"דוגמאות לטעויות אפשריות יש בשפע: החברה עמה עבדתי העבירה תשלום לספק לחשבון הבנק, שבגלל טעות אנוש הוזן באופן שגוי, והתשלום הגיע למישהו אחר. במזל רב פעלה החברה המקבלת בניקיון כפיים והחזירה את הכסף, שבאותה מידה היה יכול להיעלם".

מה היתרון שלכם על פני פתרונות של חברות אחרות?

"אין באמת פתרון שתוקף את כל מרחב הבעיה - כמו שהמערכת שלנו עושה. קיימים פתרונות חלקיים, למשל מערכות EDI ליצירת ממשק אלקטרוני בין מערכות נפרדות. זה מאפשר אמנם תקשורת יעילה טובה יותר בין מערכות שונות, אבל צריך ליצור ממשק נפרד עבור כל מערכת שמצטרפת, כל ספק או לקוח חדש.

"בנוסף, המערכות האלו עדיין תלויות בבני אדם שיזינו את הנתונים, אז כל הבעיות שנובעות מטעויות אנוש לא נפתרות באופן הזה. מעבר לכך, קיימים בשוק מספר פתרונות אוטומציה להזנת נתונים, שמאפשרים למשל, לסרוק חשבוניות ולתרגם את המידע שבהן לתוך המערכת.

"בכל מקרה, לא קיים פתרון שמכסה את כל התהליך בשרשרת הרכישה והחיוב. אנחנו היחידים שמציעים פתרון עבור כל הפעולות שמתבצעות במהלך העבודה החשבונאית".

השתמשת קודם בביטוי "חברה שהגיעה למסה קריטית". מה לגבי חברות שעוד לא הגיעו למסה הזאת? מה הפתרון שאתה מציע להן?

"העולם העסקי שונה ממה שהיה לפני עשרים שנה. היום בהרבה מדינות יש חובת דיווח על עסקאות שלא הייתה קיימת בעבר, יש פחות ופחות דרישה לעותקים קשיחים, והעברות הכספים ייעשו באופן אלקטרוני לחלוטין. כבר כמעט אי אפשר לנהל חברה בלי שיהיה צורך בהזנת מידע באופן כזה או אחר. לכן אני בכנות לא חושב שיש לקוח שהוא קטן מדי מכדי להרוויח מתהליך רכישה וחיוב יעיל ובטוח יותר".

מיכל קורן 09/04/2017 11:45

 
 

כיצד אוטומציה של דוחות כספיים סייעה לבנק הדואר?
כיצד אוטומציה של דוחות כספיים סייעה לבנק הדואר? בראיון לפורום CFO תיאר רו"ח שמואל אנגלשטיין, CFO בנק הדואר, את היתרונות בעבודה עם תוסף האקסל, Excel Automation, שמספקת חברת יעל תוכנה עו"ד דנה טל צדוק 23/04/2017 14:48

יהודה בן אסאייג: "דרושה הקלה של טבעת הרגולציה העסקית המקשה"
יהודה בן אסאייג: "דרושה הקלה של טבעת הרגולציה העסקית המקשה" יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה, סוקר את המגמות הצפויות ב-2017 בשוק ההון והפנסיה, "בפני הרגולטורים עומדים בעתיד קשיים משמעותיים ביכולת להתניע את ההשקעות בארץ" עו"ד דנה טל צדוק 21/03/2017 08:04

הגיע הזמן להשקיע בקשרי משקיעים
הגיע הזמן להשקיע בקשרי משקיעים הייתם מעלים על דעתכם שחברה המעוניינת לבצע IPO ולהיסחר בארה"ב תעשה זאת ללא קשרי משקיעים (IR)? אז זהו, שלא ■ רוב רובן של החברות הציבוריות בעולם המערבי מנהלות פעילות קשרי משקיעים ענפה, הגיע הזמן שזה יקרה גם בישראל אורנה גורן 21/03/2017 11:24

"HP סאיטקס נמצאת בליבת אסטרטגיית הצמיחה של חטיבת הדפוס של HP"
"HP סאיטקס נמצאת בליבת אסטרטגיית הצמיחה של חטיבת הדפוס של HP" ליאור גולדנברג, HP CFO-סאיטקס, מסביר בפורום CFO על המורכבות של ניהול מערך פיננסי בחברת ייצור גלובלית ■ "יש לחברה אחריות לספק ביצועים אופטימליים ולדאוג לרווחיות על מנת להיות אטרקטיבית למשקיעים" עו"ד דנה טל צדוק 14/03/2017 19:01

"ה-CFO אחראי לעמידה של הארגון בעקרונות של תקנות ותשלומים"
"ה-CFO אחראי לעמידה של הארגון בעקרונות של תקנות ותשלומים" באירוע השנתי של פורום CFO סקר רפי הכהן, CFO מלם שכר, את האתגרים בסליקת תשלומים פנסיוניים, ופירט מה צריך ה-CFO לבדוק בתהליך זה ■ "המטרה היא לוודא שהכסף יגיע למקום הנכון" עו"ד דנה טל צדוק 06/03/2017 13:20

"העברת ה-ERP לענן מפחיתה עלויות ומאפשרת חדשנות"
"העברת ה-ERP לענן מפחיתה עלויות ומאפשרת חדשנות" אלברטו מרנפלד, ראש אגף SaaS באורקל ישראל, מסביר על היתרונות שבהעברת מערכת ERP לענן והתועלות העסקיות שהארגון מפיק ממנה עו"ד דנה טל צדוק 05/03/2017 15:49

כתבות נוספות >>

כתבות נוספות

מניעה ויישוב סכסוכים - היתרון הסודי של ה-CFO מניעה ויישוב סכסוכים - היתרון הסודי של ה-CFO סכסוך משמעותי בו מעורב הארגון הוא צומת מאתגר, העלול להשפיע על איתנותו הכלכלית ■ לקראת סמינר בנושא, אומרת עו"ד אורית אסנין: "בעת שכזו נדרשת קבלת החלטות ע"י מנהיגות בעלת זווית ראייה רחבה ומודעות לסכנות וליתרונות הגלומים באפשרויות השונות לניהול הסכסוך" עו"ד מיכל קורן 19/04/2017
כיצד אוטומציה של דוחות כספיים סייעה לבנק הדואר? כיצד אוטומציה של דוחות כספיים סייעה לבנק הדואר? בראיון לפורום CFO תיאר רו"ח שמואל אנגלשטיין, CFO בנק הדואר, את היתרונות בעבודה עם תוסף האקסל, Excel Automation, שמספקת חברת יעל תוכנה עו"ד דנה טל צדוק 23/04/2017
"HP סאיטקס נמצאת בליבת אסטרטגיית הצמיחה של חטיבת הדפוס של HP" "HP סאיטקס נמצאת בליבת אסטרטגיית הצמיחה של חטיבת הדפוס של HP" ליאור גולדנברג, HP CFO-סאיטקס, מסביר בפורום CFO על המורכבות של ניהול מערך פיננסי בחברת ייצור גלובלית ■ "יש לחברה אחריות לספק ביצועים אופטימליים ולדאוג לרווחיות על מנת להיות אטרקטיבית למשקיעים" עו"ד דנה טל צדוק 22/03/2017