13 ביוני 2017 מלון דיוויד אינטרקונטיננטל, ת"א להרשמה

ועידת שוק ההון 2017

ועידת שוק ההון השנתית של גלובס תעסוק בתמורות הכלכליות, הפיננסיות והרגולטוריות, בשוק הגלובלי והמקומי, על רקע השינויים מרחיקי הלכת בזירה העולמית הפוליטית והמדינית כאחד.
מה יהיו תוצאותיה של ההתחזקות במגמות הבדלנות באירופה הלומת הברקזיט ובארה"ב של עידן טראמפ, לנוכח גלי ההגירה המתנפצים לחופיהן? האם וכיצד משתנה מאזן הכוחות העולמי עם עליית כוחן של סין, הודו וברזיל, אשר צפויות כבר ב2050 להיות הכלכלות הגדולות בעולם?

סדרי עולם מוכרים עומדים בפני שינוי, שתחילתו מורגשת במלחמות המטבע, בסדקים הניבעים בהסכמי הסחר הבינלאומיים, בשערי הריביות ובשווקי המניות. וברקע כל זה, או אולי בחזית, השינויים הטכנולוגיים המהירים המעצבים את הסביבה העסקית מחדש.

וועידת שוק ההון השנתית של גלובס היא פלטפורמה לדיון ציבורי אודות הנושאים שישפיעו על ענף הפיננסים, על שוק ההון, הביטוח והבנקאות ועל כלכלת ישראל בשנים הבאות, כפי שהיא משתקפת בתקציב הדו-שנתי, ברפורמות של משרד האוצר ובסדרי העדיפויות הלאומיים.

דיוני הוועידה ימפו וינתחו את האתגרים העומדים בפני המגזר הפיננסי. השלכות והמלצות יידונו על סמך ידע נרחב, ניסיון מקצועי עשיר ותובנות של בכירי התעשייה האקדמיה והרגולטורים מהארץ ומחו"ל.

ועידת שוק ההון מפגישה כמדי שנה בין מקבלי החלטות, מנהלי השקעות, מנהלים בכירים, מנהלי כספים, בעלי שליטה בחברות, כמו גם יזמים ומשקיעים בתחומי החדשנות הפיננסית הטכנולוגית.

דוברים מרכזיים

 
סיימון לונג עורך מדור פיננסים וכלכלה
The Economist’s

 

 

Simon Long / צילום: pr

סיימון לונג הוא עורך מדור הפיננסים והכלכלה של המגזין אקונומיסט.

לפני כן, שימש כבעל הטור של המגזין על אסיה, וישב בסינגפור במשך שש שנים. קודם לכן עבד בלונדון במשך ארבע שנים, שם שימש כעורך של המגזין לנושאי אסיה, ובמשך ארבע השנים שקדמו לכך - כראש הלשכה של המגזין בדרום אסיה, בדלהי שבהודו.

לונג הצטרף לשורות האקונומיסט בשנת 1995, ככתב המכסה את דרום מזרח אסיה, תפקיד שבמסגרתו ישב בבנגקוק. קודם לכן הוא עבד במשך תשע שנים ב-BBC, כאנליסט לענייני מזרח אסיה וישב בלונדון, ככתב בבייג'ין בשנים 1991-1989 וכן ככתב בהונג קונג החל משנת 1993. כמו כן, הוא כתב רבות עבור העיתון גרדיאן ועבור כלי תקשורת רבים אחרים.

בקריירה הקודמת שלו שימש סיימון לונג כבנקאי השקעות, במורגן גרנפל, סיימון בלונדון ובסינגפור.

Simon Long / צילום: pr
פרופ' נוריאל רוביני פרופ' לכלכלה 
אוניברסיטת NY
 Prof. Nouriel Roubini / צילום: יח"צ

פרופ' נוריאל רוביני  יו"ר ומנכ"ל Roubini Macro Associates הינו פרופסור לכלכלה בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת ניו יורק. מכהן כיו"ר והמנכ"ל של חברת הייעוץ בתחום המאקרו-כלכלה Roubini Macro Associates, אשר בבעלותו.

רוביני נחשב לאחד מהכלכלנים הבודדים שחזו את משבר האשראי העולמי של 2008, ו"לנביא זעם" לגבי הכלכלה העולמית.

לרוביני ניסיון ניכר בתחום המדיניות ורקע אקדמי נרחב. הוא שימש ככלכלן בכיר לעניינים בינלאומיים במועצת היועצים הכלכליים של הבית הלבן (1998-2000) ולאחר מכן כיועץ בכיר לתת-המזכיר לעניינים בינלאומיים במשרד האוצר של ארה"ב. במסגרת תפקידו זה, הוא סייע לפתור – בין היתר - את המשבר הפיננסי העולמי ואת המשבר הפיננסי באסיה. כמו כן, הוא ייעץ לגופים כמו קרן המטבע העולמית, הבנק העולמי ומוסדות ציבוריים ופרטיים רבים ובולטים.

דעותיו של רוביני על נושאים כלכליים גלובליים מצוטטים בהרחבה על ידי התקשורת, והוא משמש לעתים קרובות כפרשן בתוכניות שונות על עסקים. כתבות נרחבות על אודותיו פורסמו במגזין של הניו יורק טיימס ובכתבי עת מובילים אחרים. כמו כן, הפייננשל טיימס כיסה בהרחבה את השקפותיו. פרופסור רוביני פרסם מאמרים תיאורטיים ואמפיריים רבים, כמו גם מאמרים בתחום המדיניות, בנושאים מאקרו-כלכליים, והיה מחבר משותף של הספרים: “Political Cycles: Theory and Evidence”,

“Bailouts or Bail-ins? Responding to Financial Crises in Emerging Markets” וכן " Crisis Economics: A Crash Course in" the Future of Finance”

 Prof. Nouriel Roubini / צילום: יח"צ
ד"ר חדוה בר המפקחת על הבנקים
בנק ישראל
חדוה בר / צילום תמר מצפי
חדוה בר / צילום תמר מצפי
דורית סלינגר הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון
דורית סלינגר / צילום אוריה תדמור
דורית סלינגר / צילום אוריה תדמור
אלי כהן שר התעשייה והכלכלה
אלי כהן / צילום תמר מצפי
אלי כהן / צילום תמר מצפי
פרופ' שמואל האוזר יו"ר הרשות לניירות ערך
 פרופ שמואל האוזר / צילום: תמר מצפי
 פרופ שמואל האוזר / צילום: תמר מצפי
בת' אן בובינו ראש תחום ארה"ב
Standard &Poor's
 U.S. Chief Economist Beth Ann Bovino/ צילום: P.R

בת' אן בובינו היא הכלכלנית הראשית בארה"ב של חברת שירותי הדירוג S&P מניו יורק. במסגרת תפקידה זה, היא מפתחת את התחזיות הכלכליות של S&P לארה"ב ומחברת את "התחזית הכלכלית של ארה"ב", המתפרסמת אחת לחודש, את "ארה"ב - סיכונים מול תחזיות", המתפרסם אחת לרבעון, כמו גם את ה"הערות הפיננסיות" המתפרסם מדי שבוע ו"השיחה הכלכלית השבועית".

בת' אן יצרה את דוחות ה"כוחות המניעים של התעשייה" (Industry Drivers Report) לצורך מחקר של אנליסטים. זכתה בתואר "החזאית המדויקת ביותר של כלכלת ארה"ב" ע"י ה- Wall Street Journal .

לפני שהצטרפה ל- S&P, ערכה בת' אן, במשך יותר מעשר שנים, מחקרים כלכליים ומחקרי שוק ב-Sungard Institutional Brokerage, ב-UBS ובבנק הפדרלי של ארה"ב.

 U.S. Chief Economist Beth Ann Bovino/ צילום: P.R
ג'ניפר מ. האריס Council on Foreign Relations
 Jennifer M. Harris Senior Fellow  Council on Foreign Relation / צילום: יח"צ

 ג'ניפר מ. האריס משמשת כעמיתה בכירה במכון המחקר Council on Foreign Relations. לפני שהצטרפה למועצה, שימשה האריס כחברה בצוות תכנון המדיניות במחלקת המדינה של ארה"ב, כאחראית לשווקי חוץ, נושאים גיאו-כלכליים וביטחון אנרגטי. בתפקידה זה, היתה האריס המתכננת הראשית של סדר היום של מזכירת המדינה הילרי קלינטון בנושאי מדיניות כלכלית. לפני שהצטרפה למחלקת המדינה, שימשה האריס כחברה בצוות של מועצת המודיעין הלאומית של ארה"ב, שם טיפלה במגוון רחב של נושאים כלכליים ופיננסיים.

פרסומים על עבודתה הופיעו בין היתר בניו יורק טיימס, בכתב העת Foreign Affairs , בוושינגטון פוסט וב-CNN.

 Jennifer M. Harris Senior Fellow  Council on Foreign Relation / צילום: יח"צ

תוכן

אשראי חוץ בנקאי אבולוציה או רבולוציה?
סייבר ופיננסים זירת הקרב החדשה?
פינטק חדשנות טכנולוגית שיבוש מודלים מסורתיים של תיווך פיננסי
איפה לשים את הכסף? טיפים למשקיע
רגולטורים מדברים אשראי, ניירות ערך, מלחמות המטבע ושערי הריביות
תחזיות כלכלת ארה"ב של עידן טראמפ והשלכותיה של השווקים השונים
מבט עולמי

ברקזיט, חומה סינית סחר חופשי וגובה הריבית : מיפוי האתגרים בכלכלה העולמית

הרשמה

מחיר מלא 370.00
10% הנחה לנרשמים באתר 333.00
30% הנחה למנוי גלובס 259.00
לרכישה באשראי להשארת פרטים לנציג טלפוני
להשארת פרטים לנציג טלפוני

שלח
או התקשרו 5988*
 

חסויות

לוגו קסם לוגו BDO זיו האפט לוגו לאומי לוגו הראל לוגו אלטשולר שחם

ועידות גלובס

ועידת ישראל ועידת MAD ועידת הנדל ועידת שוק ההון