סגור חלון

הולנד בעיר אשקלון: ייסללו שבילים לרוכבי אופניים בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים

בשלב ראשון ייסללו 60 ק"מ * העירייה תעסוק בחינוך לשימוש יעיל באופנייים ככלי תחבורה

גדי גולן
 
29/3/05
עיריית אשקלון יוזמת, לראשונה בארץ, תוכנית אב לשבילי אופנים, שמטרתה להפוך את אשקלון לעיר שתרושת במסלולי אופניים פונקציונאליים ובמסלולי אופניים תיירותיים. במימוש התוכנית יושקעו עשרות מיליוני שקלים.

ראש העירייה, רוני מהצרי, מסר ל"גלובס", כי הינחה את מינהל ההנדסה בעירייה וגורמי התכנון של תוכנית האב, שכל רחוב שמתוכנן בעיר או לחילופין עובר הליכי שיפוץ, יילקח בחשבון תכנון מסלול אופניים בהתאם לתוכנית האב המתגבשת. בימים אלה נסלל והולך רחוב בן-צבי, שבו משולב מסלול אופניים בצידו המערבי של הרחוב.

לדברי מהצרי, מטרת תוכנית האב לשבילי אופניים היא הפיכת האופניים לכלי תחבורה לגיטימי באשקלון. במסגרת תוכנית האב, יוקצו שטחים לביצוע של תשתיות פיזיות, הכשרת שבילי אופניים ושירותים לרוכבים.

בשלב ראשון, יוכשרו 60 ק"מ של שבילי אופניים ומתקני חנייה. בנוסף, תוכנית האב תעסוק בהסברה ובחינוך לשימוש יעיל באופניים ככלי תחבורה, ליצירת מודעות בקרב התושבים, להטמעה במערכת החינוך וכן עריכת תחרויות לעידוד השימוש. לצורך מימוש תוכנית האב, יוקצו מיליוני שקלים לשבילי אופניים, וכן ייעשה איגום משאבים ממשרדי הממשלה השונים על מנת לקדם את הפרויקט.

ועדת ההיגוי לתוכנית האב שבילי אופניים קיימה השבוע ישיבה שנייה, ובמהלכה היא דנה בפיתוח מסלולי אופניים פונקציונאליים אל מרכזים ואתרים עירוניים, וכן פיתוח מסלולים לפנאי ותיירות.