עיני קורא להתפטרות של בר-און: "כל הזמן מתעסקים רק באגו שלו, בואו ונחליט שבר-און מלך העולם; הזהרתי מעשרות אלפי מפוטרים - ויהיו הרבה יותר"

בראיון לוחמני לגלי צה"ל אמר יו"ר ההסתדרות: "איני רוצה לשבות ולהזיק - בר-און לא רוצה לדבר כי האגו שלו משתולל" ; שר האוצר: "עופר עיני איבד עשתונות בשידור חי. הוא ושרגא ברוש מתואמים לחלוטין. אסור לנו להשתולל עם הכסף"

עופר עיני, יו"ר ההסתדרות, לא חוסך שבטו משר האוצר רוני בר-און בתוכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל.

עיני אמר "כל הזמן מתעסקים באגו של שר האוצר - בואו ונחליט שבר-און הוא מלך העולם, הכי גיבור והכי חזק ובואו נעשה מאמץ לפתור את המשבר".

עוד אמר עיני: "איני רוצה לשבות ולהזיק - בר-און לא רוצה לדבר כי האגו שלו משתולל".

בנוגע לגל הפיטורים במשק אמר יו"ר ההסתדרות: "הולכת להיות פה קטסטרופה אז בואו נטפל בבעיה האמיתית. הזהרתי מזמן מעשרות אלפי מפוטרים ויהיו הרבה יותר מזה".

"הצעתי שהמעסיקים יתחייבו שבמקום לפטר יוציאו את העובדים לחופשה ללא תשלום כל 3 חודשים. יש לנו הסכם עם המעסיקים שהם לא יפטרו עובדים וימשיכו לשלם את הזכויות לפנסיה - הבעיה היא עם האוצר".

רוני בר-און, שר האוצר, עלה אף הוא לשידור ואמר לברקאי: "עופר עיני ושרגא ברוש מתואמים לחלוטין. אנחנו נמצאים במצב "אין תקציב" וצריך למצוא מקורות. עלינו להיות אחראים ולא להשתולל עם כספים. הצענו להקציב 200 מיליון שקל ואם יהיה ביקוש להגדיל עוד".

"בניגוד להשתוללות בתקשורת ואצל התאחדות התעשיינים וההסתדרות, הציבור הרבה יותר שקול ומאוזן. והנתונים שלו אין פאניקה. מצב הבנקים ומצב הקופות לא מצדיק התערבות מאסיווית".

"האנשים האלה מתלהמים בזמן שאנחנו יושבים שעה שעה וחושבים איך לעזור לעובדים ולציבור. כנראה שעיני רוצה לראות שר אוצר אחר והוא יצטרך להמתין לא מעט זמן".

"מצער אותי שעופר עיני מאבד את העשתונות. הטענות בנוגע לאגו הן מופרכות. אני איש פוליטי שעומד לבחירות בקרוב. לו רציתי להיות פופוליסט היה לי מאוד קל. חלק גדול מהסיסמאות של ברוש ועיני זה תוכניות שהם שמעו עליהן באוצר".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988