הנקראות ביותר

מלחמת החיתולים מתחממת: שופרסל הכריזה על הוזלת חיתולי האגיס, טיטולים ופמפרס

בכיר באי.די.בי: "יש ויכוח מסחרי בין חוגלה לרבוע כחול ואין לו שום קשר לאי.די.בי ולנוחי דנקנר. הניסיונות לחבר בין הדברים הם שקר וכזב"

"המלחמה בין רבוע כחול לחוגלה קימברלי על האגיס לא הגיעה לקומה ה-44 של קבוצת אי.די.בי. יש ויכוח מסחרי בין חוגלה לרבוע כחול ואין לו שום קשר לאי.די.בי ולנוחי דנקנר (יו"ר אי.די.בי - א"ח). הקונצרן לא מתעסק בזה וכל הניסיונות לחבר בין הדברים הם שקר וכזב. לחוגלה קימברלי יש מנהלים והם צריכים לנהל את המשבר הזה עם רבוע כחול. זה לא תפקידה של אי.די.בי. גם השמועות כאילו הדברים יגיעו לבית המשפט הן קשקוש מוחלט", כך אומר היום (א') ל"גלובס" בכיר באי.די.בי.

אי.די.בי מחזיקה ב-49% מחוגלה קימברלי (באמצעות נייר חדרה), וכן בשליטה ברשת שופרסל, המתחרה של רבוע כחול.

בשבוע שעבר הודיעה רשת רבוע כחול כי החלה לייבא חיתולי האגיס מטורקיה וכי תמכור אותם לצרכן במחיר הנמוך ביותר בשוק. תחילה מסרה הרשת כי תמכור חבילת חיתולים ב-50 שקל ובסוף השבוע הודיעה כי החיתולים המיובאים ימכרו במחיר של 36 שקל בלבד לחברי מועדון. חוגלה קימברלי מיהרה להודיע כי מדובר בחיתולים באיכות נמוכה יותר, המיוצרים לשוק הטורקי בלבד, וכי היא פועלת לחסימת המשך היבוא המקביל על ידי רבוע כחול. גם החברה העולמית, קימברלי קלארק, מיהרה לאשר את הדברים ולבשר כי תפעל לחסימת המשך היבוא לשוק הישראלי.

כך או כך, רשתות השיווק שגם קודם לכן לא גרפו רווחים משמעותיים ממכירת חיתולים, אם בכלל, החליטו כמהלך חסימה לרבוע כחול, להוריד את המחירים לצרכן. בשופרסל הכריזו היום (א') על מכירת חיתולי האגיס פרידום לחברי מועדון במחיר של 38.80 שקל בלבד, מכירת שלוש חבילות טיטולים ב-100 שקל ומכירת שתי חבילות פמפרס רגיל ב-100 שקל. במחסני כמעט חינם מסרו שימכרו שתי חבילות האגיס או שתי חבילות פמפרס במחיר של 90 שקל בלבד. על מבצעי הוזלה הודיעו גם רשתות אחרות, דבר שחייב את רבוע כחול להגיב. היום הכריזה רבוע כחול כי החל ממחר (ב') היא תמכור שתי חבילות האגיס תוצרת ישראל או שתי חבילות פמפרס, במחיר של 100 שקל, לכל לקוחות הרשת.

יו"ר קבוצת אלון, דודי ויסמן, לא התבטא בנושא, אך בסביבתו הפנו לדברים שאמר בשבוע שעבר בוועידת הנשיא, שלפיהם יש בעיית תחרותיות שנובעת מאחזקות ריאליות ופיננסיות. "מה הקשר בין חיתולים לאחזקות ריאליות ופיננסיות?", שואל בתגובה בכיר באי.די.בי.

כפי שנחשף ב"גלובס", בתחילת יוני שלחה רבוע כחול הודעות חיוב חד-צדדיות לספקים ונימקה את המהלך ב"שחיקה ברווחיות הרשת". חוגלה קימברלי היא אחד הספקים שקיבלו חיוב חד-צדדי בהיקף של כ- 1.5 מיליון שקל. באי.די.בי סבורים כי החיוב נועד לשפר את התוצאות הכספיות של רבוע כחול ברבעון השני. "זו הרי תוספת לרווח הנקי", אומרים שם.

מרבוע כחול לא נמסרה תגובה עד סגירת הגיליון.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות