רעידת אדמה בפז: מנכ"ל החברה מודי בן-ש"ך עוזב לאחר 11 שנה עקב חילוקי דעות עם צדיק בינו

בינו ובן-ש"ך חלוקים בנוגע למבנה הארגוני בחברה וזהות המנכ"ל הבא; בן-ש"ך לא ימונה לנשיא קבוצת פז; בן-ש"ך: "אשאר בעל מניות מרכזי בפז. אין הרעה ביחסים שלי מול בינו"

רעידת אדמה בחברת הדלק פז . כחצי שנה אחרי ההנפקה בבורסה, מנכ"ל החברה, מודי בן-ש"ך פורש מתפקידו ועוזב את החברה לאחר 11 שנים.

הסיבה הרשמית לעזיבה היא חילוקי דעות לגבי המבנה הארגוני החדש של קבוצת פז לאחר הנפקתה בבורסה. במשק האנרגיה מעריכים שבן-ש"ך, המחזיק ב-6% ממניות פז, והבעלים של החברה, צדיק בינו לא הצליחו להגיע להסכמות לגבי המבנה הארגוני החדש וכן בסוגיית בחירת המנכ"ל הבא.

בפז החלו בחודשים האחרונים להכשיר את הקרקע לחילופי המנכ"לים, אך ההודעה על עזיבתו של בן-ש"ך באה בעיתוי מפתיע. כפי שפרסמנו לפני מספר שבועות, המו"מ למינויו של מנכ"ל מקורות, רונן וולפמן לתפקיד מנכ"ל פז, התפוצץ ברגע האחרון. בעקבות עזיבתו של בן-ש"ך צפויה פז לחדש את המאמצים למינוי מנכ"ל חדש לחברה.

פז היא חברת הדלק הגדולה בארץ, ומפעילה 260 תחנות תדלוק ברחבי הארץ. לאחר רכישת בית הזיקוק באשדוד ביולי האחרון, והנפקת המניות בבורסה, הפכה פז לקבוצת האנרגיה הגדולה בארץ. פז סיימה את הרבעון הראשון ברווח נקי של 90 מיליון שקל.

החברה נסחרת כיום בבורסה לפי שווי של 4.2 מיליארד שקל לאחר שהמנייה זינקה ב-6% מאז ההנפקה.

בן-ש"ך אמר היום (ה') ל"גלובס", כי "ברמה האישית והמקצועית ולאחר 11 שנים בתפקיד, הגשמתי את כל המטרות שלי בפז. בשנה האחרונה השלמנו בהצלחה מספר מהלכים גדולים בהם רכישת בית הזיקוק באשדוד, ההנפקה בבורסה וחתימת החוזה מול הרשות הפלשתינית, ואני מרגיש שהגיע הזמן ללכת. יש לי נקודת יציאה בחוזה והחלטתי לממש אותה. עוד לא החלטתי מה אני הולך לעשות, קודם כל אשב ואחשוב".

בן-ש"ך הוסיף: "אני אשאר בעל מניות מרכזי בפז. בכל בוקר אני קם ושואל את עצמי האם אני רוצה להמשיך ולעבוד. יש לי 300 מיליון שקל במניות שאני יכול לממש אותם בכל זמן. הרבה זמן התלבטתי האם להמשיך בתפקיד והחלטתי שזה מספיק".

לגבי היחסים מול צדיק בינו, הוסיף בן-ש"ך: "לא היתה כל הרעה ביחסים שלי עם בינו. אנחנו נמצאים בקשר טוב, אבל היו לנו חילוקי דעות לגבי המבנה הארגוני של החברה".

גורמים בפז המקורבים לבינו אמרו כי בכוונתו להעמיק את מעורבתו בחברה, זאת למרות שבן-ש"ך צפוי לפרוש רק בעוד כשלושה חודשים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988