ארקו החזקות הציעה לרכוש את אלרוב נדל"ן של אקירוב לפי 2.8-3 מיליארד שקל

הצעת הרכש מגלמת פרמיה של 41.2%-52.2% * על פי דוחותיה הכספיים של ארקו לסיכום הרבעון ה-1 לא ברור איך תצליח החברה למנף עסקה בסדר גודל שכזה היות ושוויה בשוק מוערך בכ-81 מ' ש', ההון העצמי שלה עמד על 41 מ' ש' והמזומנים ושווי המזומנים הסתכמו בכ-45 מ' ש', בלבד

ארקו החזקות הציעה לאלפרד אקירוב לרכוש את אחזקותיו באלרוב נדל"ן לפי שווי של 2.8-3 מיליארד שקל. חברת אלרוב של אקירוב מחזיקה ב-84.8% מאלרוב נדל"ן, תמורתם מציעה ארקו לשלם סכום הנע בין 551 מליון דולר ל-593 מליון דולר. הצעת הרכש מגלמת פרמיה של 41.2%-52.2% מעל שער הנעילה של המניה.

מהודעת אלרוב הלילה לבורסה עולה כי המו"מ נמצא בשלבים ראשוניים בלבד ולמעשה עד כה התקבלה רק הפנייה הראשונית של המציעה.

בנוסף לשאלת הפרמייה הגבוהה אותה מציעה ארקו עבור אלרוב נדל"ן מעלה ההצעה מספר שאלות מהותיות. הראשונה היא רצונו של אלפרד אקירוב למכור את החברה אשר מחזיקה בתוכה את החברה הבת PIH שעתידה להיות מונפקת בקרוב בבורסה בלונדון לפי שווי של כ-400 מיליון דולר.

מצידה של ארקו עולות שאלות גדולות אף יותר, באשר ליכולתה לבצע עסקה בסדר גודל משמעותי שכזה. ארקו נסחרת לפי שווי של 81 מיליון שקלים ועתודותיה הכספיות אינן נראות ככאלה שיכולות לבדן למנף את העסקה.

לפי נתוני הרבעון הראשון השנה, לחברה הון עצמי של 41 מיליון שקלים. בנוסף, הסתיים הרבעון בתזרים שלילי של 19 מיליון שקל; שווי המזומנים בתוספת פיקדונות אינו עולה על 45 מיליון שקל. פרטים, באם הצעתה של ארקו היא עצמאית או שהיא עומדת בראש קבוצת משקיעים, שיזרימו גם הם מימון לעסקה, לא נמסרו בשלב זה.

ארקו אחזקות אישרה את הפרסומים ומהחברה נמסר כי השווי הסופי יקבע לאחר ביצוע הערכת שווי לנכסי אלרוב נדל"ן. עוד ציינה ארקו, כי תינתן לה תקופת בלעדיות לבחינת העיסקה. ארקו תוביל את קבוצת הרכישה בשיתוף שותפים עסקיים אמריקאיים.

מנכ"ל ארקו החזקות, ענת גואטה, מסרה בתגובה כי "תיק ההשקעות של אלרוב נדל"ן מהווה אתגר השקעה מעניין, אך כמו כן נבחנות עסקאות נוספות עם קבוצת השותפים האמריקאים". גואטה הוסיפה וציינה כי "בצמוד להצעה לאלרוב הוצגה יכולת קבוצת המשקיעים לעמוד בהיקף העסקה, כאשר במובן זה, הונה העצמי של החברה אינו מהווה מגבלה מבחינתה להתמודדות על עסקת אלרוב, או כל עסקה בסדר גודל דומה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988