רמטכ"ל מלחמת לבנון השנייה ממשיך לעשות חיל באזרחות: דן חלוץ מונה למנכ"ל קמור מוטורס

יכהן בתפקיד במקביל לתפקידו כיו"ר חברת סטרלינג מקבוצת אי.די.בי * חלוץ יחליף את המנכ"ל הנוכחי, דן ברנר, אשר כיהן בתפקיד מיוני 2006 * קמור מוטורס היא היבואנית של ב.מ.וו בישראל * תנאי ההעסקה טרם גובשו

הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, אשר פרש מצה"ל בעקבות מלחמת לבנון השנייה, ממשיך לעשות חיל במגזר הפרטי. רק בחודש יוני מינה אותו נוחי דנקנר ליו"ר חברת סטרלינג מקבוצת אי.די.בי , וכבר היום נודע כי חלוץ זכה בתפקיד נוסף: מנכ"ל חברת קמור מוטורס מקבוצת קמור.

קמור מוטורס, שפוצלה בשנה שעברה מקבוצת קמור, מרכזת את פעילות הרכב והצמיגים של הקבוצה. פעילות הרכב של החברה כוללת את ייבוא רכבי ב.מ.וו בישראל ובבולגריה וייבוא של מספר מותגי צמיגים גדולים. בנוסף מחזיקה קמור רכב בזיכיון השיווק של רכבי ב.מ.וו בבולגריה ובזיכיון הייבוא של רכבי "צ'רי" הסינית בבולגריה ובמדינות בלקניות נוספות. החברה נמצאת כיום במו"מ להרחבת פעילותה בתחום הרכב והתחבורה בישראל, כולל השגת זיכיונות ייבוא נוספים של יצרני רכב סיניים ושותפויות בפעילויות בתחום התחבורה. ב.מ.וו רשמה השנה צמיחה משמעותית במכירות.

חלוץ יחליף בתפקיד מנכ"ל קמור את דן ברנר, אשר כיהן בתפקיד זה מיוני 2006. מינויו של חלוץ ייכנס לתוקף באופן מיידי, אולם תנאי העסקתו טרם גובשו באופן סופי. ברנר לא נעלם לגמרי מהנוף של קמור מוטורס, שכן הוא ימשיך לכהן כדירקטור בחברה וינהל את החברה האם קמור שבשליטתו (64%), אשר עוסקת בתחום הנדל"ן בארץ ובעולם ובתחום הספנות ועסקיה נמצאים בשנה האחרונה בצמיחה מואצת לאחר כניסה לכמה פרויקטים בין-לאומיים גדולים. חלוץ ימשיך לכהן במקביל גם בתפקידו כיו"ר סטרלינג.

את המחצית הראשונה של 2007 סיימה קמור מוטורס עם הכנסות של 332 מיליון שקל ורווח נקי בגובה 10 מיליון שקל. הרווח הגולמי של החברה עמד על 53 מיליון שקל. שווי השוק של החברה בבורסה עומד על כ-163 מיליון שקל.

נזכיר כי לפני כחודש פורסמו תנאי העסקתו של חלוץ בסטרלינג, המספקת שירותי אינטרנט מהיר במטוסים, הכוללים תשלום חודשי של 7,500 דולר בחודש בתוספת אופציות. בנוסף לשכר החודשי, קיבל חלוץ 183 אלף אופציות להמרה למניות סטרלינג במחיר מימוש של 10.88 שקל למניה. האופציות מהוות כ-1.5% מהון מניות החברה בבורסה.

בחודשים האחרונים שהה חלוץ בארה"ב ולמד בקורס הניהול היוקרתי של הארווארד למנהלים בכירים. במהלך הקורס קיבל חלוץ מספר הצעות לתפקידי ניהול בכירים בארה"ב ובארץ אולם בסופו של דבר החליט לקבל את משרת הניהול בקמור מוטורס.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988