דרעי החליט שלא לערער: "נסתם הגולל על האפשרות שאהיה מועמד לראשות עיריית י-ם"

"על אף ההמלצות המשפטיות בחרתי שלא לערער בכדי שלא להכניס את מערכת הבחירות למקומות שהיא לא צריכה להיות בהם; למרות שאני מאוכזב עמוקות מהחלטת ביהמ"ש, אני מכבד אותה וקורא גם לתומכיי לכבדה"

לאחר ששקל מספר ימים אם לערער על ההחלטה שלא יורשה להתמודד בבחירות על ראשות עיריית ירושליים, הודיע היום (ב') אריה דרעי כי לא יתמודד.

"התייעצתי בימים האחרונים עם גדולי הדור, עם משפטנים, עם חבריי וידידיי ועם משפחתי והגעתי למסקנה שבעצם ההחלטה של בית המשפט המחוזי נסתם הגולל על האפשרות שאהיה מועמד לראשות העיר בבחירות הקרובות בירושלים".

"על אף ההמלצות המשפטיות בחרתי שלא לערער בכדי שלא להכניס את מערכת הבחירות למקומות שהיא לא צריכה להיות בהם ובכדי שלא אפגע במתמודדים האחרים".

דרעי הוסיף: "דחיתי גם את ההמלצות לפנות לנשיא המדינה ולבקש קיצור קלון, אין לי כל כוונה או רצון לחזור לחיים הציבוריים בעזרת קיצורי דרך. למרות הידיעה שלי והשכנוע העמוק של רבים כי הרשעתי בבית המשפט לא הייתה מוצדקת, קיבלתי החלטה לשלם את חובי לחברה עד הדקה האחרונה".

"אני עדיין סבור על סמך חוות דעת משפטיות, כי מבחינה חוקית היה נכון וצודק לאפשר לי להתמודד ושבכל מקרה צריכה הייתה לעמוד לזכות האפשרות שאתמודד מימרת חז"ל "לא חרבה ירושלים אלא על שלא עבדו לפנים משורת הדין". כמו כן, אני עדיין סבור על סמך הערכים הדמוקרטיים הבסיסיים כי ראוי היה להעניק לציבור הבוחרים בירושלים את הזכות להחליט האם לבחור בי", הוסיף.

עוד אמר דרעי: "למרות שאני מאוכזב עמוקות מהחלטת בית המשפט אני מכבד אותה וקורא גם לתומכיי לכבדה. שאפתי לחזור לחיים הציבוריים ממקום של פיוס ושליחות ולא של התנצחות ומחלוקת. האמנתי כי ביכולתי לפעול ברוח זו גם בתוככי ירושלים ולטובת כלל תושביה מכל מגוון הזרמים, העדות והדתות ולהפוך את ירושלים למודל של דו-קיום. בהתאם לכך, ברור הוא שאין לי כל כוונה להפוך את אכזבתי מההחלטה שלא לאפשר לי להתמודד לקרב מול בית המשפט. במידה ומישהו יעשה כן, הוא יעשה זאת בניגוד לדעתי".

"אני מודה למרן הרב עובדיה יוסף ולמרן הרב אלישיב על האמון שנתנו בי ועל השליחות שהטילו עליי, צר לי שלא הייתה לי הזכות למלא אותה. אני רוצה להודות לכל אותם חברים, ידידים ותומכים ובפרט לחבריי בתנועת ש"ס שליוו אותי בדרך של השבועות האחרונים ולאחל בהצלחה למתמודדים וגמר חתימה טובה לכל בית ישראל", הוסיף.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988