אפרת פלד בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס": "חפשו את המדינות שמתנהלות כמו החברות בהן הייתם רוצים להשקיע"

לריכוז כל הידיעות מוועידת ישראל לעסקים ; מנכ"ל קבוצת אריסון: "הסערה שנחשבת לכישלון הקפיטליזם היא דווקא ביטוי ישיר להצלחתו"

"העולם העסקי מצוי בימים אלו בעיצומו של הוריקן ענק. אבל גם את ההוריקן הזה ניתן לשרוד ואף ללמוד מה ביכולתו של כל אחד ואחד מאיתנו לעשות כדי להפיק את המירב ביום שאחרי, היום שבו הכלכלה תשוב לאיזונה". כך אמרה היום מנכ"לית אריסון השקעות, אפרת פלד, בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס" במלון דיוויד אינטרקונטיננטל.

"דווקא עכשיו נדרשת מכולנו חשיבה ניהולית לטווח ארוך", אמרה פלד. "לנו - המגזר העסקי - יש היכולת באמצעות תכנון והיערכות נכונים, להשפיע הלכה למעשה ולייצר דבר גדול הרבה יותר, התנהגות עסקית חדשה המושתתת על יצירת ערך וערכים", הוסיפה פלד.

פלד נוקבת בשלוש הנחות יסוד מרכזיות:

1. הקפיטליזם חי ובועט, שובר שיאים וימשיך להניע את העולם במלוא העוצמה במקומות בהם יתמקדו ביצירת ערך אמיתי ולא ערך פיננסי.

2. ידע, יצירתיות ויצרנות יהוו את ליבה של ההתנהגות העסקית החדשה ולכן מנהלים ועובדים מהשורה שייצרו בחברות ובאירגונים ערך אמיתי לטווח ארוך יתוגמלו בגדול.

3. המדינות יתנהלו בדומה למודל הפירמות העיסקיות שמשמעותו ייצור ערך אמיתי לבעלי המניות, כלומר לתושבים משלמי המיסים.

"המתכון שלי להצלחה: קחו מנהל מנהיג שיחשוב אחרת, חיזרו לעקרונות הכלכלה הבסיסים של ביקוש והיצע וחפשו את המדינות שמתנהלות כמו החברות בהן הייתם רוצים להשקיע. ומעל הכל, בואו נוביל התנהגות עסקית חדשה, המושתתת על יצירת ערך וערכים".
יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988