גדעון עמיחי: "המנכ"לים שמקצצים 10% משכרם - פופוליזם עלוב"; מוריס קאהן: "המנהיגות אינה נהנית מאמון הציבור"

לריכוז כל הידיעות מוועידת ישראל לעסקים ; עמיחי, מנהל הקריאיטיב הראשי ושותף בשלמור-אבנון-עמיחי: "המנהיגות שלנו היא של 'No, I don't. המנהלים של היום היסטריים. אנחנו מונעים מרוע, מונעים מחשדנות - ואחר-כך מתפלאים שהצרכנים לא מאמינים לנו. הלך הרוח הוא של קריסה"

"בעיתונות הכלכלית יש יותר כאלה שמלבים את האג'נדה שהכל נכשל מאשר כאלה שמספקים תשובות. המנהל של היום היסטרי; מתי בפעם האחרונה שמעתם הסבר למה שצריך לעשות?"

כך אמר היום (א') גדעון עמיחי, מנהל קריאיטיב ראשי ושותף במשרד הפרסום שלמור-אבנון-עמיחי Y&R, בפאנל בנושא מנהיגות בועידת ישראל לעסקים של "גלובס" במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל-אביב.

עמיחי הוסיף: "אנחנו מונעים מרוע, מונעים מחשדנות - ואחר-כך מתפלאים שהצרכנים לא מאמינים לנו; חברות ענק עולות 30% בבורסה, ויום למחרת מגלים שהן שוות 30% פחות. שימו לב לציטטות של המנהיגים בעיתונות - תבחינו שהכל מניפולטיבי וכתוב בזווית שלילית.

"לא תמצאו את המנהיג שיגיד לכם היום מה צריך לעשות. הלך הרוח הוא של קריסה. רוב המנהיגות של היום מנהיגות מחלישה, מעייפת, מדכאת", אמר. "מתי בפעם האחרונה ראינו מנהיג שמורה לאן ללכת?" תהה עמיחי.

"מה זה אם לא פופוליזם עלוב", יצא עמיחי נגד אותם מנהיגים-מנכ"לים המודיעים על קיצוץ שכרם ב-10%. "הרי בעוד רגע הם הולכים להודיע על פיטורי 200-300 עובדים. המנהיגות שלנו היא של 'No, I don't'", ציין.

"מנהיג העתיד יהיה חייב להיות חם, חייכן, אופטימיסט, המבוגר האחראי", ציין עמיחי. לדבריו, המנהיג יצטרך להיות אמיתי אל מול חברה הבודקת רכיבים של חומרים, להיות מתון, לדעת את העובדות - "לא יזיק אם יחיה את העובדות ולא רק האג'נדות", הוסיף. "רק מנהיג כזה יוכל להיות קצת יותר מלא תקווה, ומלא באנרגיות חדשות - הוא יהיה ,Yes, We Can!", סיכם.

ד"ר דוד פסיג: "המנהיגות הישראלית אינה לוקחת אחריות"

ד"ר דוד פסיג, עתידן וראש המגמה לטכנולוגיות תקשורת באוניברסיטת בר-אילן, אמר באותו פאנל כי "אחת הרעות החולות הגדולות של המנהיגות הישראלית היא שאינה לוקחת אחריות". זאת בשל מעמסה היסטורית, מה שכינה "אחריות בעל כורחו", העובדה שאין בפני מי לתת דין וחשבון (העובדה שחסר קוד אתי למנהיג מאפיינות מדינות בהקמה, לדבריו), והדבר הברור מאליו - תודעת הישרדות אישית. ההישרדות היא ב-DNA ההיסטורי שלנו".

לדברי פסיג, אם יש דרך כלשהי למנהיגות עתידית לבחון את בעיות המנהיגות - זוהי נקיטת מעשה מנהיגותי המלווה בחובת ההוכחה כי הערכת העתיד היתה מהימנה ותקפה מבחינה מדעית - גם אם מבחן התוצאה היה חיובי. "אם נצליח לייצר מבחן כזה שבעזרתו נוכל למדוד כל קבלת החלטות, נוכל לספק למנהיגים שלנו כתפיים רחבות, מבלי לסחוב אחריהם את הצרות מההיסטוריה הקולקטיבית שלנו".

מוריס קאהן: "המנהיגות שלנו היום אינה נהנית מאמון הציבור"

"המשבר הכלכלי שפוקד אותנו הוא אחד החמורים, ובנוסף לו בעיות כלכליות וחברתיות המסכנות את קיומנו", אמר המיליארדר מוריס קאהן. "לצערי, המנהיגות שלנו היום אינה נהנית מאמון הציבור", אמר קאהן, שבין שלל כובעיו משמש כמייסד LEAD, ארגון לפיתוח מנהיגות צעירה.

קאהן התגאה במספר מיזמים של הארגון, ובהם טיפול בילדים עם מיומנויות קשות, ומיזם "אח בוגר" המתמקד בחינוך והעזרה לתלמידים המתקשים בלימודיהם. "מ-LEAD יצאו אזרחים איכותיים בעלי שליחות שאיכפת להם", אמר.

קאהן עלה מדרום אפריקה בשנות ה-50 וזכה במכרז להקמת דפי זהב, ועל בסיסה הקים בשנות ה-70 וה-80 את אמדוקס, עורק ועוד. בשנות ה-70 הקים את המצפה התת־ימי באילת, ובעקבותיו מיזמים דומים בעולם. בשנות ה-90 השקיע בחברות תקשורת, כגון קווי זהב וערוצי זהב לשעבר. בשנת 2000 החל למכור את אחזקותיו, ומאז מתמקד בפעילות פילנתרופית ובנושאי סביבה.

מנכ"ל LEAD: "לא כולם מושחתים"

אליאב זכאי, מנכ"ל LEAD, ציטט את בגין המנוח באומרו "יש שופטים בישראל" בפראפרזה כי "אין מנהיגים בישראל". משבר המנהיגות, לדבריו, גורם לנו להיות כמהים למושיע. "העובדה הזו מציבה בפנינו לטעמי איום כבד לעתידה של הדמוקרטיה הישראלית". זכאי סבור, כי אנחנו מאבדים את הסבלנות שלנו למנהיגים מהר מאוד, משל היו מתמודד בתוכנית ריאליטי.

ד"ר תומס זוויפל, מרצה למנהיגות מאוניברסיטת קולומביה, אמר שהמשבר הנוכחי "אינו משבר פיננסי, אלא משבר מנהיגות ושל שקיפות". לדבריו, בשפה הסינית "משבר" משמעו סכנה והזדמנות בעת בעונה אחת. "מנהיגות, כפי שהונהגה במאה ה-20, פשטה את הרגל. עלינו למצוא מודל חדש למנהיגות. אפילו לצ'רצ'יל, אולי המנהיג הבולט ביותר לחיוב של המאה העשרים, וודאי הייתה בעיה להנהיג היום".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988