נותני החסות לפרויקט שנת ה-100 לת"א: לאומיקארד, דור אלון, מטרנה ואיזיפארק

כפי שנחשף בועידת ישראל לעסקים של "גלובס" - לראשונה בישראל, חברות מסחריות נותנות חסות מתמשכת לאירועי תוכן לאורך שנה שלמה וחולקות מעמד זה עם חברות אחרות

במסגרת ועידת ישראל לעסקים של "גלובס", בדיון לקראת פרויקט שנת ה-100 של העיר ת"א-יפו, שצפוי להתחיל ב-1 באפריל 2009, ניתנה חשיפה ראשונה לנותני החסות הרשמיים של הפרויקט.

המכרז לנותני החסות לפרוייקט, פורסם לפני מספר חודשים, כשסכום המינימום להגשת ההצעות היה 450 אלף שקל פר חברה, והזוכים יהנו מבולטות וניהול של חבילת תכנים ייחודית לאורך שנת 2009.

החברות הזוכות במכרז, כפי שמסרה הילה אורן, מנכ"לית פרוייקט שנת ה-100 לת"א-יפו, הן: לאומיקארד, קבוצת דור אלון (AM-PM), מטרנה ואיזיפארק. מעמד נותן חסות רשמי הוא סטטוס שגור ומוכר באירועי תוכן גדולים בחו"ל, אבל בישראל מדובר ביוזמה חדשנית. זו פעם ראשונה שחברות מסחריות בישראל נותנות חסות מתמשכת לאירועי תוכן לאורך שנה שלמה וחולקות מעמד זה עם חברות אחרות, שאף יחברו יחד ויקימו מנהלת לפרויקט.

אורן מסרה שהפרוייקט יביא את תושבי העיר להרגיש גאווה והזדהות עם העיר, ולצידם גם כל תושבי המדינה. אורן סקרה את האירועים הצפויים להתרחש במסגרת הפרויקט, שיסייעו לעיר להמשיך ולקבל את הכינוי "עיר עולם".

הדיון היה במעמד ראש עיריית ת"א-יפו, רון חולדאי, ובין המשתתפים היו אליסון פלינט, סמנכ"לית שיווק של פרוייקט "ליברפול עיר תרבות 2008", שהביאה דוגמאות מהפרויקט העצום שהפיקה עבור העיר ליברפול שבאנגליה, שלדבריה "הופק השנה באמצעות הציבור ולמען הציבור".

פלינט ציינה כי העיקר בפרויקט, וחשיבותו, היו בכך שהוא היווה זרז כלכלי, "באמצעות הפרוייקט התרבותי, הבאנו צמיחה לליברפול, התעסוקה גברה, הערך התרבותי של העיר גדל, והעניין בעיר התרחב עד לכדי שהביא את ליברפול לעיר השלישית באנגליה מבחינת אהדת התושבים והתיירים כאחד", אמרה פלינט. "מדובר בהישג אדיר לליברפול, יש לנו עיר חדשה - יותר מודרנית, יותר תרבותית ויותר אהודה".

משתתפי הפאנל דנו בפרוייקט שנת ה-100 לעיר ת"א-יפו, ובהשלכות שלו על התושבים ועל העיר. כל אחד בתורו, סקר אירועים שונים בהם היה מעורב, ושתרמו להיותה של ת"א לעיר "מלאת תרבות ועניין", לדבריהם.

ראש העיר רון חולדאי דיבר על הכספים בהם השתמשה העיירייה, ותשתמש בעתיד, להפקת הפרוייקטים בעיר, לאחר שעלתה הטענה בפאנל כי הכספים מופרזים מדי. "עיריית ת"א לא מקבלת כסף מנותני חסות בשביל להגדיל את הכנסותיה, אם חברה מסחרית כלשהי, תמורת הצגת הלוגו שלה, מעניקה את חסותה ועוזרת להרים פרויקטים לרווחת התושבים, אני, והעירייה רואים בזה ברכה ולא עוון". אמר חולדאי.

צרו איתנו קשר *5988