האם מאמן אישי מסייע בקריירה?

6 שנים באוניברסיטה, 15 שנות ניסיון - והנה אני והשיפוצניק שלי בעלי אותו מקצוע וחזון

אני מוצפת בעשרות תגובות מאנשים שלא מבינים מה יש לי נגד קואוצ'ינג, ומדוע אני מקפידה לזלזל בעיסוק זה לעתים קרובות. האמת גרועה הרבה יותר. כשחלילה מישהו טועה לחשוב שאני קואוצ'רית, אני נעלבת עד עמקי נשמתי ופוצחת בנאום נוקב שיבהיר, מעבר לכל ספק סביר, שאני לא.

העלבון העמיק עוד יותר כשגיליתי כי השיפוצניק שלי, שיפוצניק מהגיהינום, פתח בית-ספר לקואוצ'ינג. נשמע הזוי, אבל אמיתי לגמרי. בזמנו החופשי, בין שפכטל לשליכטא, הוא מאמן לחיים, מאמן עסקי, מאמן קריירה.

אחרי שש שנים באוניברסיטה ועוד 15 שנות ניסיון (לפני שבכלל העזתי לקחת אחריות לניהול הקריירה של מישהו), ממש לא מתאים לי שימתגו אותי ואת השיפוצניק שלי כבעלי אותו מקצוע.

עבדתי בפרך בשביל הזכות להוביל אנשים למהלכים הכי חשובים בקריירה שלהם, ולא אסכים שמישהו יעז לחשוב שקורס מזורז של כמה שבועות או חודשים זהה לסיפור שלי. תגידו בעיית אגו? גם. מודה באשמה. אבל לא רק.

קואוצ'ר לא צריך להבין

הביקורת העיקרית שלי על עולם הקואוצ'ינג נסבה סביב סוגיית המומחיות ותפישת גבולות האחריות. פעם יועץ, לא חשוב באיזה תחום, היה צריך להבין במשהו, היה צריך השכלה רלוונטית, והיה צריך ניסיון מוכח של מינימום כמה שנים בתחום המומחיות שלו. מאמן לא צריך להבין בכלום.

יש לו סט כלים (לא רעים בכלל) שנרכשו בקורס ממותג יותר או פחות, ובעזרתם הוא מאמן אנשים להגשים את המטרות שהאנשים עצמם הגדירו. מאמן מצוי לא ממליץ או מתערב בקביעת מטרות, תפקידו לאמן בדרך להשגתן. ומה אם המטרה או החלטת הקריירה רעה? ומה אם היא תוביל אותך לפי התהום? אין בעיה. נאמן אותך עוד צעד אחד קדימה, לעבר התהום. העיקר שתתקדם משבוע לשבוע בביצוע המטלות.

אני לא מצליחה להבין את הקונספט הזה. שאלו רעיון מעולם הספורט, מאמן שיוביל אנשים להצלחה בחיים, בעסקים, בקריירה, רק הסירו ממנו את האחריות ואת הצורך במומחיות. ראיתם פעם מאמן ספורט שלא מגדיר לספורטאי מטרות? שלא אחראי לתוצאות? נתקלתם, למשל, במאמן כדורסל בלי המון ניסיון בתחום? כנראה שלא. אבל מאמן לחיים, לעסקים, לקריירה? בקלות, כמו כלום.

לתפישתי, מאמן חייב להיות מומחה בתחום ספציפי, לקבוע מטרות, להמליץ המלצות מפורשות, ולקחת עליהן אחריות מלאה, כולל הסיכון לטעות. אחרת, למה צריך אותו? אנשים יודעים לקחת החלטות גרועות ולסמן מטרות רעות גם בלי מאמן.

העצוב הוא שמרבית המאמנים עושים זאת בתום לב. אין להם מושג כמה קריטי להתערב בקביעת המטרות, ועוד פחות מושג בעולם העבודה ובאופן בו הוא מתנהל, שלא לדבר על תורת ניהול קריירה בשוק תחרותי. מגיע אדם שלא מרוצה כרגע מהחיים המקצועיים שלו, והם כבר יובילו אותו לשינוי קריירה; גם אם הוא נמצא במקום הכי נכון לעתידו המקצועי, רק שעדיין אינו יודע את זה. העיקר שיעשה שינוי. ההצלחה שלהם תלויה בזה. לא מספיק שינוי מבפנים, שינוי של תפישה או עמדה, חייב שינוי בחוץ, בעשייה. זה ארוך יותר, קשה יותר, מביא יותר פרנסה.

יש קואוצ'רים מצוינים

האם כל יועצי הקריירה טובים? בוודאי שלא. יש יועצי קריירה גרועים ויש קואוצ'רים מצוינים, רק שקשה להבחין ביניהם. למרבית האנשים אין הכלים להבדיל בין איש מקצוע מעולה או גרוע, במיוחד בתחום שאין בו סף כניסה (מאמן לא צריך אפילו שמונה שנות לימוד).

אכן, לרובנו גם אין את הכלים להבדיל בין רופא טוב לרופא גרוע, אבל אפילו הגרוע לפחות הסתובב שבע שנים באוניברסיטה פלוס עוד כמה שנים בבתי-חולים, לפני שנותנים לו את הפריבילגיה לסכן מישהו. אז נכון שיועץ או מאמן גרוע לא יכול להרוג אותך, אבל לחסל לך את הקריירה ואת הפרנסה הוא יכול בקלות.

מי שממש מתעקש על מאמן קריירה, כדאי שיבחר אחד בעל השכלה וניסיון מקצועי רלוונטיים, עם רקורד תואם והצלחות מוכחות. למשל, פסיכולוגים תעסוקתיים או יועצים ארגוניים, שרבים מהם מיהרו להוסיף "מאמן" לשלל התארים שלהם (כנראה שאין להם אגו והם גם לא מבינים הרבה במיתוג עצמי). הטובים שבהם עשויים להועיל מאוד לעתיד התעסוקתי. לחלופין, אם אתה בטוח במטרות הקריירה שלך, יודע שהן ריאליות וגם יודע איך ומה בדיוק צריך לעשות להשגתן, סתם מאמן טוב עשוי לעזור לך מאוד לקצר את התהליך.

והערה לסיום: אין לי כל כוונה לזלזל בשיפוצניקים באשר הם. הטובים והאמינים שבהם מביאים תועלת רבה בעמלם.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988