אריסון: "ייעודי הוא להשיג שלום עולמי; השלום מתחיל בתוכנו"

בעלת השליטה בבנק הפועלים כתבה טור לאתר "האפינגטון פוסט", בו היא מסבירה כי הבנק הוא רק חלק ממטרתה ומשמש פלטפורמה לפעילותה הפילנטרופית

שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, כתבה טור לאתר הבלוגים "האפינגטון פוסט" בו היא מסבירה כי הייעוד שלה בחיים הוא לעזור להשיג שלום עולמי, וכי תהליך זה מתחיל בתוכו של כל אדם ואדם. יתרה מזאת - אריסון כותבת כי היא יזמה מחקר מיוחד והקימה ארגון לקידום מטרה זו.

"לפני שנים רבות ניסיתי לענות שוב ושוב על השאלה מהו הייעוד שלי בעולם", כתבה אריסון. "ופעם אחר פעם הגעתי לאותה תשובה: להשיג שלום עולמי. אך אינני ראש ממשלה ואין לי כוונה להיות ראש ממשלה, אז כיצד אני יכולה לקדם את המטרה הזו? ואז, קיבלתי מסר: על מנת להשיג שלום עולמי, כל אחד מאיתנו חייב להשיג שלום עם עצמו ועם הסובבים אותו. השלום מתחיל בתוכנו".

אריסון, שהשיקה באחרונה את הספר "לידה - כשחומר ורוח נפגשים" בו היא כתבה על חזיונות שחוותה ואשר גרמו לה לראות מבעוד מועד את הצונאמי ואת המשבר הכלכלי, כתבה בטור כי היא יזמה מחקר בינלאומי במסגרתו נבדקו תוכניות לשיקום אסירים, תוכניוך חינוך בבתי ספר, תוכניות גמילה מסמים ואלכוהול ועוד. לדבריה, לאחר שנה וחצי של מחקר, "הבנתי שכל השיטות הללו מיושמות בישראל. אני מאמינה שכל אחד מאיתנו יכול להשיג את השלום הפנימי שלו ומטרתי היא להפיץ את המסר ולהתוות את הדרך".

אריסון מסבירה כי היא הקימה לצורך כך את הארגון "מהות החיים", ארגון ללא מטרות רווח אשר ממומן על ידי קרן משפחת אריסון. היא גם הסבירה שלצורך הגשת ייעודה היא הכניסה את ארגון "מתן", ארגון התומך בתרומת עסקים לקהילה, לתוך בנק הפועלים.

"היום, כשאני מסיירת בסניפי בנק הפועלים, אני רואה עובדים שאיכפת להם מכל לקוח, עובדים שמתלבשים במדים יפים וההופעה שלהם מסודרת. עובדים שגאים בנתינה שלהם. זה מסב לי אושר רב", כתבה אריסון. "התחלתי להבין שהפילנטרופיה היא לא פחות חשובה מעולם העסקים - ואף יותר. זה אומר להשקיע בישראל, ליצור אלפי מקומות עבודה לאנשים שאחראים על אינספור משפחות. הבנתי שהבנק הוא רק חלק מהייעוד שלי, שהוא פלטפורמה שאני יכולה להשתמש בה כדי ליצור שינוי ולהשפיע על המדינה ועל העולם. זהו עול כבד, אך עלי להגשימו".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988