לרחף כמו פרפר, לעקוץ כמו דבורה

ללא זריזות עסקית לא ניתן לנצח בקרבות השוק

מוחמד עלי, אחד מגדולי המתאגרפים בכל הזמנים, אמר על עצמו שהוא מרחף כמו פרפר ועוקץ כמו דבורה. בתקופת השיא שלו, עלי היה מסוגל לזהות הזדמנויות של שברירי שניה - הסטת מבט, לחי פנויה, חוסר ריכוז של המתחרה - ובזריזות שאין כדוגמתה לנצל את ההזדמנות ולהלום ביריבו.

עלי הבין שלא משנה כמה יתכונן מראש לקרב, הוא לעולם לא יוכל לצפות מראש את מהלכו המדויק, את המצב הרגשי של המתחרה שיעמוד מולו, ואת הטקטיקה שבה ינקוט בכל שלב משלבי הקרב. חוסר ידיעה זו, חייב את עלי לפתח אבחנה חדה כשל פרפר המרחף מעל ותגובה מהירה כשל דבורה.

חוסר הוודאות הוא המאפיין המרכזי גם של התחרות בזירת העסקים המודרנית. התחרות בשווקים לא יציבים דומה לזירת האיגרוף, כאשר החבטות מגיעות מכיוונים שונים, במהירות, באופן בלתי צפוי, ומעבר לפינה אורב מתחרה שרק מחכה לרשת את מקומך, יתר על כן, זירת האיגרוף עצמה נעה במהירות ממקום למקום, גודלה משתנה ושחקנים חדשים נכנסים אליה במטרה לכבוש את הפסגה כמעט בכל מחיר.

על מנת לנצח בקרבות השוק, חברות עסקיות חייבות לפתח זריזות ארגונית ועסקית שתאפשר להם לזהות ולתפוס במהירות הזדמנויות עסקיות מהר יותר ממתחריהן, ולשנות את האסטרגיות שלהן בהתאם.

זריזות עסקית אינה דבר שניתן ליצור בן רגע. הזריזות היא תוצאה של תכנון יסודי וחשיבה ארוכת טווח הנוגעת בכל ההיבטים של העסק - התפעולי , האסטרטגי ותיק המוצרים והשרותים שיש לחברה. הזריזות והגמישות צריכות להשתלב בתוך מודל עסקי ממוקד, שעליו מתבססת כל חברה יציבה הצומחת לאורך שנים. כאשר שני ההיבטים מזינים האחד את השני באופן סינרגטי ומאפשרים תגובה כלל ארגונית מהירה לשינויים התכופים והבלתי צפויים המתרחשים בסביבה העסקית.

הזריזות העסקית מתחלקת למספר היבטים: זריזות אסטרטגית, זריזות תפעולית וגמישות בחלוקת משאבים. במאמר זה אתמקד בזריזות האסטרטגית, ובשבוע הבא נעסוק בחשיבותן של הזריזות התפעולית וחלוקת המשאבים הגמישה.

זריזות אסטרטגית

הזדמנויות עסקיות משמעותיות אינן דבר נפוץ. בתוך זרם קבוע של הזדמנויות עסקיות נקודתיות וקטנות מופיעה מדי פעם הזדמנות זהב שיכולה להביא למהפכה משמעותית בחיי החברה ולשינוי מעמדה מקצה לקצה. הזריזות האסטרטגית באה לידי בטוי ביכולת של החברה להיות הראשונה שתזהה את הזדמנות הזהב, ולמנף אותה לטובתה.

הזדמנות גדולה יכולה להיות מעבר לפעילות בסדרי גודל משמעותיים, כניסה אגרסיבית לשוק או תחום פעילות חדשים, רכישת טכנולוגיה חדשה, או ביצוע השקעה פיננסית משמעותית.

חברות שנמנעות מביצוע שינויים אסטרטגיים כאלה, נידונות להשתרך לנצח מאחורי החברות שהעזו להמר, ולחטוף במהירות את ההזדמנויות.

כפי שכבר הסברנו, רק יציבות וראייה ארוכת טווח יאפשרו לחברה לנצל את ההזדמנויות האסטרטגיות שניקרות בדרכה. לשם כך, על החברה לשמור על מאזן יציב ורמת רווחיות גבוהה, שבלעדיהם לא יימצאו המשאבים למימון השינוי הגדול. כמו כן, המבנה הניהולי צריך להיות גמיש ומותאם לתנאי השוק המשתנים. בירוקרטיה ניהולית מסורבלת עלולה לעמוד למכשול בפני ניצול מהיר של הזדמנויות.

גמישות אסטרטגית אינה יכולה להתקיים ללא יחסי אמון בין המנכ"ל לבעלי החברה. אלו צריכים להיות מוכנים להפקיד את עתיד החברה בידי המנכ"ל, ולאפשר לו לבצע מהלכים בקנה מידה גדול. במקביל, על המנכ"ל להבין שעליו לשתף את הבעלים בקבלת ההחלטות האסטרטגיות, על מנת לוודא שמדובר שהוא אינו מבצע מהלכי סרק בקפיצה על הזדמנויות שווא.

לסיכום, זריזות ניהולית היא מרכיב קריטי בהצלחה עסקית ארוכת טווח. על החברה להיות מסוגלת לזהות וליישם במהירות ההזדמנויות המופיעות בשוק - הזדמנויות הנובעות מהשינויים בסביבת העסקים הדינמית המודרנית.

עם זאת, חשוב לזכור שלזריזות זו יש ערך רק כשהיא מובנית בתוך חזון עסקי ממוקד וארוך טווח. מוחמד עלי לא הסתפק בזריזות, אלא הקפיד לשמור על ריכוז וסגנון אגרוף שאפשר לו להביא את יתרונותיו הטבעיים לידי ביטוי. בזכות השילוב בין זריזות למיקוד הוא הצליח לשמור על מעמדו במשך זמן רב, ולהיות היחיד שזכה באליפות העולם 3 פעמים.

ללא מיקוד, הזריזות עלולה להיות הרסנית, ולהוביל את הארגון לפיזור ולבזבוז משאבים יקרים. מיקוד עסקי המשולב בזריזות, מהירות תגובה וגמישות, יקנה לכל חברה יתרון אמיתי וממושך בכל שוק שבו תפעל.

• ליאורה ליפץ היא מנכ"ל חברת GBE-SUCCESS למצויינות בעסקים. יועצת אסטרטגית ומאמנת למצוינות עסקית בכירים, הנהלות וחברות. בעלת 20 שנות ניסיון ניהול בחברות מובילות, ובהן אסם-נסטלה ושטראוס-עלית. בוגרת כלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. מוסמכת The Coaching Training Institute US.

• הדברים הכתובים במאמריה של ליאורה ליפץ מבוססים על נסיון ניהולי וידע מצטבר עתיר שנים בתפקידים בכירים בשוק הישראלי ואין בהם משום המלצה לגבי האופן שבו אדם צריך להתנהל במקום עבודתו ובכלל. לפיכך, אין הנאמר מהווה בכל דרך, תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם, ואין להסתמך עליהם ככאלה.

• לקשר עם ליאורה ליפץ יש לכתוב לדוא"ל lipetzl@gmail.com

צרו איתנו קשר *5988