גמול והשתלמות בניהול אישי
 
למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא / צלם: פוטוס טו גו

למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא

הן גדולות, הן חזקות ומזיקות לכל דבר על פני כדור הארץ, חוץ מלמניות שלהן.
לכן כשקונים מניות כדאי תמיד ללכת עם "הרעים"

27/10/2010, 14:24     שלח תגובה במיילמיקה קוריצקי
globes
עיתון גלובס עד הבית לחודש במתנה >>
קבלו ניוזלטרים והתראות SMS
קבלו ניוזלטרים
והתראות SMS
עקבו אחרינו בטוויטר
הצטרפו אלינו בפייסבוק
פנינסולה
כי הכל מתחיל באנשים
 זוכרים את BP?

זו שגרמה ל"אסון הסביבתי הגדול ביותר שידעה ארצות הברית מאז ומעולם", כדברי הנשיא אובמה, הייתה אחראית למותם של ארבעה עשר אנשים והפכה את מפרץ מקסיקו לכתם נפט אחד גדול ודביק? אז כשאותה BP הייתה עסוקה בכל הגמ"ח הזה ועוד מבלי שהדבר יפגע בדיבידנדים שלה, אז היה הזמן המושלם לקנות את מניותיה וזאת לאחר שקרסו בכמעט 60%.

ואיך ההרגשה להיות בצד של חסרי המוסר ונטולי המצפון? טובה מאד ותודה ששאלתם.

חברה שנואה מהי?

מתי חברה הופכת לשנואה? כאשר היא הופכת לחזקה. ומה היא חברה חזקה? חברה חזקה היא זו שכשאתה כצרכן מגיע, כולך שמחה ורצון טוב, לרכוש את מוצריה היא עוד גורמת לך להתחנן. אז אמנם טרם נצפו ברחובותינו אנשים מן היישוב כשהם מתחננים לנפט, אך מספיק להציץ במחירי הדלק כדי להבין את התמונה.

חברה היא שנואה גם כשהיא נערצת, בדיוק כשם שניתן להעריץ את שיטתיות עבודתם של גרמנים, יפנים ושאר עמים המצטיינים בהיסטוריה סובלנית כלפי עמים אחרים.

לBP יש צי אניות משלה, חיל אוויר קטן ומספיק כסף בשביל להקים ערים שיצופו של הים, רובן עדיין קיימות ועומדות בעת קריאת שורות אלה. לו היה נפט על הירח, BP הייתה הראשונה לשלוח לשם צינורות וזרנוקים שישאבו את הירח עד טיפת הנפט האחרונה. כמשקיעים, זה הצד אליו אתם רוצים לחבור, לBP ולא לירח הלוּזר הזה.

חברה שנואה = השקעה מניבה

ראשית כל יש להבין שאם קונים מניה של חברה שנואה, הווה אומר שכמה מהבעלים הקודמים הם אלה שמכרו לכם אותה. אם המניה עולה, הרי שדפקתם בהצלחה מרובה את בעליה הקודמים של החברה השנואה ואז לא די בזאת שמדובר בצדק כהלכתו אלא בצדק שיש עמו רווח.

והיה ועקרונות של מוסר וצדק חברתי מונעים מכם לשלב זרועות עם כוחות הרשע, הבה ונבחן את המשמעות של להשקיע בחברה שאוהבים.

סקוט אדמס, קריקטוריסט שמשתעשע גם עם שוק ההון, יודע לספר כי בעבר השתמש בשירותיהם של יועצי השקעות מבית Wells Fargo ובדיוק למטרה זו.

כחלק מן השירות הם הבטיחו לקבל עבורו החלטות מושכלות על סמך תחזיות של מנכ"לים ולהתנהג כמו פראיירים על חשבונו. זה המקום להגדיר מה הם מנכ"לים. כאשר חברות עושות כסף אנחנו מניחים כי הן מנוהלות בצורה הטובה ביותר. הנחה זו נתמכת ומחוזקת על ידי המנכ"לים של אותן חברות אשר תמיד שמחים לחלוק עמנו את כל הדברים החכמים שעשו על מנת שכל זה יקרה. הבעיה היא שאותם מנכ"לים מתמחים בסוג מאד מיוחד של שקרנות, אותו נהוג לכנות בשם מנהיגות.

מנהיגות היא היכולת לשכנע את העובדים והמשקיעים כי למנכ"ל יש איזשהו משהו שנקרא בשם חזון, כאשר אותו חזון הוא לא יותר מהזיה אופטימיסטית שיכולה להתממש רק בסביבה בה המנכ"ל מתוגמל לתפארת והעובדים למדו להסתפק במועט.

עכשיו כשהבנו מה הם מנכ"לים הבנו אף יותר למה לא כדאי להקשיב לנבואותיהם. יחד עם זאת הניח אז אדמס ליועציו לרכוש עבורו מניות של, Enron WorldCom וכל מיני חברות חביבות שנחשבו אז לאהובות ולאט אבל בטוח פשטו את הרגל.

משום כך, אדמס שונא את Wells Fargo אבל מצטער שלא רכש את מניותיהם בתקופה בה שנא אותם הכי הרבה משום שהם עצמם מצליחים יפה מאד.


* הכתבה נכתבה ברוחו של הקריקטוריסט סקוט אדמס ('דילברט') שגם משקיע במניות וגם יודע לצחוק על זה.

גמל והשתלמות בניהול אישי IRA - לחצו כאן
 

האם קרן השתלמות משתלמת? הכתבה הבאה: האם קרן השתלמות משתלמת?
    
פירסומת
 
 
 
 

הוספת תגובה

 
כינוי:    
נושא:
תוכן: Hyperlink in a new window Hyperlink Right Left underline italic bold Bulleted List Ordered List Face1 Face2 Face3 Face4 Face5 Face6
פרסם גם ברשתות שלי
בהגיבי הנני מסכים לתוכן תנאי השימוש, המחייב שמירה על אתיקה, כבוד הדדי ותרבות הביטוי והדיון. תודה.

 
 
 
טוען תגובות...טוען
 

קביעת פגישה אישית

 
 
להדגמה - IRA כיצד זה עובד!
 
בוא לראות כיצד מנהלים את
קרן ההשתלמות שלך ב- IRA
 
 ברצוני לקבל מידע מהדס ארזים.
 
שלך ונחזור אליך
 
 
 
עוד במדור
 
דור ה- Y יוביל את מהפכת הגמל הבאה / צלם photostogo דור ה- Y יוביל את מהפכת הגמל הבאה
בימים אלו מתבססים במעגל העבודה בני דור ה -Y, ילידי 1977-1994. לפי הערכות בני דור הY- מהווים כבר למעלה מ-35% מכוח העבודה במשק.

הפלא של הריבית דריבית / צלם: פוטוס טו גו הפלא של הריבית דריבית
מי שרוצה להיות פנסיונר עשיר כדאי שיתחיל לחסוך מגיל צעיר

למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא / צלם: פוטוס טו גו למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא
הן גדולות, הן חזקות ומזיקות לכל דבר על פני כדור הארץ, חוץ מלמניות שלהן.
לכן כשקונים מניות כדאי תמיד ללכת עם "הרעים"

האם קרן השתלמות משתלמת? / צלם רויטרס האם קרן השתלמות משתלמת?
בהחלט כן. קרן השתלמות היא אחד מאפיקי החיסכון הכדאיים ביותר ולו בלבד שא. המעביד חוסך איתך ולמענך ב. את החיסכון ניתן לפדות בפטור מלא ממס.

פמילי אופיס זו לא תוכנה של מיקרוסופט / צלם photostogo פמילי אופיס זו לא תוכנה של מיקרוסופט
מרבה נכסים - מרבה דאגה? לא בטוח. שירות הפמילי אופיס נוצר במטרה לעזור למשפחות עשירות לנהל את הונן בזמן שהן עסוקות בלצבור אותו