גמול והשתלמות בניהול אישי
 
למה כדאי להשקיע בקרנות IRA / צלם: פוטוס טו גו

למה כדאי להשקיע בקרנות IRA

קופות גמל וקרנות השתלמות בניהול אישי תוך חיסכון בעמלות ובדמי הניהול

17/10/2010, 08:49     שלח תגובה במיילמיקה קוריצקי
globes
עיתון גלובס עד הבית לחודש במתנה >>
קבלו ניוזלטרים והתראות SMS
קבלו ניוזלטרים
והתראות SMS
עקבו אחרינו בטוויטר
הצטרפו אלינו בפייסבוק
תמ"א 38
כל מה שצריך לדעת בדרך לתמ"א 38
 IRA הם ראשי התיבות של Individual Retirement Account והכוונה היא לניהול אישי של קרנות השתלמות וקופות גמל.

אילו כספים ניתן לנהל ב-
IRA?

1. כסף שהופקד בקרן השתלמות.

2. קופת גמל של חוסך "שכיר במעמד עצמאי".

3. כספים נזילים של עמית עצמאי (הופקדו עד ליום 31 דצמבר 2005 והניתנים למשיכה לאחר 15 שנה או בהגיע העמית לגיל 60 וותק הקופה מעל 5 שנים, כספים לפי תקנה 38(א)(2)).

היום אתה אחד מ...


כיום מנוהלים כספי קרן ההשתלמות וקופת הגמל שלנו יחד עם כספיהם של עוד אלפי אנשים השונים זה מזה באישיותם, בהעדפותיהם ויתרה מזאת, בטווחי ההשקעה ורמות הסיכון שהם יכולים לאפשר לעצמם. רמת השקיפות ללקוחות נמוכה ולכן קשה לעקוב ולשים את האצבע על המניות ואגרות החוב בהן מושקע הכסף. כמו כן, לא מתבצע ניהול סיכונים כולל ברמת כלל הנכסים שלנו (פיקדונות, ניהול תיקים, השקעות ישירות וכן הלאה) ואין לנו שליטה אמיתית ומעורבות במה שבפועל עושים עם הכסף. בנוסף על כך, בכל רגע נתון ניתן לשנות את מדיניות ההשקעה מבלי ליידע אותנו ובכך לשנות, למעשה, את תמהיל החיסכון שלנו בלא רצוננו.


IRA - מוצר פיננסי אינדיבידואלי


IRA שומר על הוותק, הזכויות וההטבות הניתנות בקופת הגמל ובקרן ההשתלמות ומאפשר לנהל אותן באופן אישי תוך התחשבות ברמת הסיכון שהוגדרה על ידי החוסך מראש, טווח ההשקעה שלו וביצוע ניהול סיכונים כולל. באופן זה ניתן לחסוך בעמלות ובדמי ניהול וכן לנתב רווחי הון למסלול חיסכון פטור ממס. כמו כן מאפשר הIRA זריזות תגובה למאורעות בשווקים ומעניק יכולת למזער הפסדים ולמקסם רווחים.
כאשר בוחרים לנהל את הכסף באמצעות IRA זוהי הפגנת שליטה בכל הקשור לניהול החסכונות כאשר החוסך הוא זה שאחראי על קבלת החלטות השקעה עד לרמת נייר הערך הבודד בתיק.

IRA ניתן לבצע בשתי דרכים:

1. ניהול באמצעות מנהל תיקים - למבינים בשוק ההון אך מעוניינים בתמיכה ובליווי של מנהלי תיקים מורשים.
2. ניהול עצמאי - ל"חיות" שוק ההון המוכנים לקבל החלטות, לקבוע את מדיניות ההשקעה ולבצע את הפעילות בניירות הערך.


איך IRA עובד?

הניהול בפועל של קופת הגמל או קרן ההשתלמות, זה המצריך מעקב אחר המיסוי ואחר המשיכות מהחשבון תוך כדי ניהולו, מתבצע בחברה המנהלת קופות גמל או בחברות הביטוח. פעולת ניהול ההשקעות מתבצעת על ידי החוסך, בין אם באופן עצמאי ובין אם בעזרתו של מנהל תיקים בעל רישיון תקף אשר הוא זה שאחראי על ניהול ההשקעות בקופה. באופן זה נוצר "שילוש קדוש" המורכב מהחוסך, מנהל התיקים והחברה המנהלת שכולם יחד נושאים באחריות על ניהול הקופה ותפעולה.

על מנהל התיקים חלות הוראות חוק ניהול תיקים והוא חתום מול הלקוח על הסכם בכתב המחייב אותו לספק דיווח רבעוני, לבקש אישור אפריורי של עסקאות שיש בהן סיכון ולהתריע על ניגוד עניינים פוטנציאלי.

אילו נכסים מותרים להשקעה במסגרת IRA?
באפשרות החוסך לבחור בכל נכס סחיר, קרן נאמנות או פיקדון בישראל ומחוצה לה. אם בהשקעה בחו"ל עסקינן, רשאי החוסך לבצע השקעה רק במדינות עם דירוג אשראי הדומה לזה של ישראל או גבוה ממנו.
כמו כן, חלה על החוסך מגבלה לפיה אין הוא רשאי להשקיע סכום העולה על עשרה אחוז מערך קופתו בנייר ערך בודד. נכסים שאינם מוגבלים בהיקף ההשקעה הם אגרות חוב ממשלתיות, תעודות סל וקרנות נאמנות.


יתרונות החיסכון עם
IRA

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות בניהול אישי מרחיבות את אפיקי החיסכון ומאפשרות לחוסך לבצע התאמה מדויקת בין רמת הסיכון שהוא מוכן לקחת על עצמו לבין רמת התשואה אותה הוא שואף להשיג.

במשרד האוצר מקווים כי חסכונות לטווח ארוך באמצעות IRA יסייעו בהגדלת מספרם ופיזורם של מוקדי החלטות ההשקעה, יביאו לשיפור בחינוך הציבור ובמודעות לניהול פיננסי, ייעלו את רמת הדיווח שלו אודות חסכונותיו וימריצו את הגופים הפיננסיים השונים לפתח שירותים ומוצרים חדשים. 
מרכזנית טלפנית מרכזניות טלפניות שירות לקוחות קריירה עבודה תעסוקה ניהול מנהל  / צלם: פוטוס טו גו
מרכזנית טלפנית מרכזניות טלפניות שירות לקוחות קריירה עבודה תעסוקה ניהול מנהל  / צלם: פוטוס טו גו

 

למה לי IRA עכשיו? הכתבה הבאה: למה לי IRA עכשיו?
    
פירסומת
 
 
 
 

הוספת תגובה

 
כינוי:    
נושא:
תוכן: Hyperlink in a new window Hyperlink Right Left underline italic bold Bulleted List Ordered List Face1 Face2 Face3 Face4 Face5 Face6
פרסם גם ברשתות שלי
בהגיבי הנני מסכים לתוכן תנאי השימוש, המחייב שמירה על אתיקה, כבוד הדדי ותרבות הביטוי והדיון. תודה.

 
 
 
טוען תגובות...טוען
 

קביעת פגישה אישית

 
 
להדגמה - IRA כיצד זה עובד!
 
בוא לראות כיצד מנהלים את
קרן ההשתלמות שלך ב- IRA
 
 ברצוני לקבל מידע מהדס ארזים.
 
שלך ונחזור אליך
 
 
עוד במדור
 
למה לי IRA עכשיו? / למה לי IRA עכשיו?
תכירו: IRA - נשמע כמו המחתרת האירית, אבל רחוק מזה

למה כדאי להשקיע בקרנות IRA / צלם: פוטוס טו גו למה כדאי להשקיע בקרנות IRA
קופות גמל וקרנות השתלמות בניהול אישי תוך חיסכון בעמלות ובדמי הניהול