גמול והשתלמות בניהול אישי
 
פמילי אופיס זו לא תוכנה של מיקרוסופט / צלם photostogo

פמילי אופיס זו לא תוכנה של מיקרוסופט

מרבה נכסים - מרבה דאגה? לא בטוח. שירות הפמילי אופיס נוצר במטרה לעזור למשפחות עשירות לנהל את הונן בזמן שהן עסוקות בלצבור אותו

17/10/2010, 08:53    
globes
עיתון גלובס עד הבית לחודש במתנה >>
קבלו ניוזלטרים והתראות SMS
קבלו ניוזלטרים
והתראות SMS
עקבו אחרינו בטוויטר
הצטרפו אלינו בפייסבוק
פנינסולה
כי הכל מתחיל באנשים
 
מהו פמילי אופיס (
Family Office)
פמילי אופיס הינו שירות עבור משפחות בעלות הון משמעותי, אשר ניהול הנכסים שלהן הוא לא פחות מאשר אתגר הדורש זמן והשקעה מרובים. מטרת העל של השירות היא להבטיח שההון יגדל ויצמח על מנת שימשיך לפרנס בהצלחה גם את הדורות הבאים.
בישראל ניתנים שירותי הפמילי אופיס ללקוחות אשר להם הון פיננסי המורכב מנכסים נזילים להשקעה בשווי של 4-5 מיליון דולר ומעלה. מוצרים פנסיונים, קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי מנהלים לא נכללים תחת הגדרה זו. זה המקום להרחיב ולומר כי נכסים הם, למעשה, כל קניין הנמצא בבעלותכם, בין אם נדל"ן, זהב, יהלומים, אמנות או כל דבר שהחלטתם לעשות ממנו כסף.

כאשר מדובר בערב רב של נכסים, הרי שהניהול של אותו עושר הוא לא פחות חשוב מאשר הצבירה שלו, ויש שיגידו שאף יותר. על המשפחות בעלות הממון מוטלת המשימה לבצע בקרה על הנכסים שלהן, לפקח על משיכת כספים, לבצע דיווחים שוטפים למס הכנסה, להתעדכן תדיר בדבר הזדמנויות עסקיות בשוק משתנה והרשימה עוד ארוכה. כאשר מדובר בניהול תיק נכסים מפוזר ורבגוני (או כמה כאלה) יש צורך לתאם בין גורמים שונים ולפקח עליהם. אותם גורמים יהיו: עורכי דין, רואי חשבון, יועצי השקעות, נציגי בנקים, מנהלי תפעול, אדמיניסטראטורים, יועצי מס ועוד ועוד.

הפמילי אופיס - ה"קונסיליירי" של המשפחה האמידה

תיקי השקעות של משפחות אמידות יכולים להתקרב בגודלם לקרנות נאמנות או לקרנות פנסיה. במרבית המקרים לא זוכים התיקים הללו לטיפול אובייקטיבי של המערכת הבנקאית משום שהבנק רואה בהם חלק מתיק ההשקעות הכולל שלו.
לעומת זאת, שירות הפמילי אופיס מתייחס אל ההון אותו הוא מנהל כאל תיק השקעות נטו ובכך מפגין כלפיו נאמנות השווה לבעליו כסף רב.

נקודה נוספת שיש להתייחס אליה היא סוגיית הריחוק האובייקטיבי. על מנת להבטיח תהליכי קבלת החלטות מחושבים המתחשבים רק בצרכי המשפחה כמשפחה, על הפמילי אופיס לשמש כאאוטסורסינג שאין לו שום מעורבות רגשית עם בני המשפחה.

על הפמילי אופיס להגדיר יחד עם המשפחה את מטרותיה לטווח הארוך תוך שליטה מלאה במידע הרב המגיע מהמנהלים השונים והשתלבות באתגרים הפיננסיים. רק כך ניתן יהיה לגבש וליישם עם המשפחה את אסטרטגיית ההשקעה הכוללת.
בישראל ישנם משרדים רבים המכריזים כי הם נותנים שירותי פמילי אופיס, אך בפועל אין הדבר כך. פמילי אופיס "טהור" הוא סוג של ועד השקעות אובייקטיבי המתפקד כגורם על בעל ראייה הוליסטית. בתור שכזה הוא מופקד על אסטרטגיה, בקרה ותמיכה ומתוגמל אך ורק על ידי הלקוח. מתוך כך ניתן להגדיר אותו כ'רשות השופטת', בעוד מנהלי התיקים העובדים תחת ניהולו מהווים 'רשות המבצעת'.

סינגל פמילי אופיסV.S מולטי פמילי אופיס

סינגל פמילי אופיס הוא גוף, חברה או מחלקה המטפלת במשפחה אחת. לרוב הטייקונים בישראל יש אפילו אחד כזה בתוך הבית. יתרון הסינגל פמילי אופיס נובע מהיותו מוקדש רק למשפחה אחת, חי בעיקר מדמי הצלחתה ומכיוון שכך, יש לו את כל המוטיבציה לעלות ולהצליח.
למולטי פמילי אופיס יש בסיס הכנסות אשר לא נשען על לקוח בודד ולכן יש לו, לא אחת, את האפשרות להציע ללקוחותיו טווחי פעולה רחבים יותר ושירות במחירים נמוכים יותר. מאידך, כאשר פמילי אופיס מופקד על הונן של כמה משפחות, יש לו ראייה גשטלטית כוללת הבנויה מסך כל נכסיהן של כל המשפחות. 
פמילי אופיס / צלם photostogo
פמילי אופיס / צלם photostogo

 

הממשלה מסדירה חלוקת החיסכון הפנסיוני בינכם הכתבה הבאה: הממשלה מסדירה חלוקת החיסכון הפנסיוני בינכם
    
פירסומת
 
 
 
 

הוספת תגובה

 
כינוי:    
נושא:
תוכן: Hyperlink in a new window Hyperlink Right Left underline italic bold Bulleted List Ordered List Face1 Face2 Face3 Face4 Face5 Face6
פרסם גם ברשתות שלי
בהגיבי הנני מסכים לתוכן תנאי השימוש, המחייב שמירה על אתיקה, כבוד הדדי ותרבות הביטוי והדיון. תודה.

 
 
 
טוען תגובות...טוען
 

קביעת פגישה אישית

 
 
להדגמה - IRA כיצד זה עובד!
 
בוא לראות כיצד מנהלים את
קרן ההשתלמות שלך ב- IRA
 
 ברצוני לקבל מידע מהדס ארזים.
 
שלך ונחזור אליך
 
 
 
עוד במדור
 
דור ה- Y יוביל את מהפכת הגמל הבאה / צלם photostogo דור ה- Y יוביל את מהפכת הגמל הבאה
בימים אלו מתבססים במעגל העבודה בני דור ה -Y, ילידי 1977-1994. לפי הערכות בני דור הY- מהווים כבר למעלה מ-35% מכוח העבודה במשק.

הפלא של הריבית דריבית / צלם: פוטוס טו גו הפלא של הריבית דריבית
מי שרוצה להיות פנסיונר עשיר כדאי שיתחיל לחסוך מגיל צעיר

למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא / צלם: פוטוס טו גו למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא
הן גדולות, הן חזקות ומזיקות לכל דבר על פני כדור הארץ, חוץ מלמניות שלהן.
לכן כשקונים מניות כדאי תמיד ללכת עם "הרעים"

האם קרן השתלמות משתלמת? / צלם רויטרס האם קרן השתלמות משתלמת?
בהחלט כן. קרן השתלמות היא אחד מאפיקי החיסכון הכדאיים ביותר ולו בלבד שא. המעביד חוסך איתך ולמענך ב. את החיסכון ניתן לפדות בפטור מלא ממס.

פמילי אופיס זו לא תוכנה של מיקרוסופט / צלם photostogo פמילי אופיס זו לא תוכנה של מיקרוסופט
מרבה נכסים - מרבה דאגה? לא בטוח. שירות הפמילי אופיס נוצר במטרה לעזור למשפחות עשירות לנהל את הונן בזמן שהן עסוקות בלצבור אותו