גמול והשתלמות בניהול אישי
 
הפלא של הריבית דריבית / צלם: פוטוס טו גו

הפלא של הריבית דריבית

מי שרוצה להיות פנסיונר עשיר כדאי שיתחיל לחסוך מגיל צעיר

17/10/2010, 09:13    
globes
עיתון גלובס עד הבית לחודש במתנה >>
קבלו ניוזלטרים והתראות SMS
קבלו ניוזלטרים
והתראות SMS
עקבו אחרינו בטוויטר
הצטרפו אלינו בפייסבוק
פנינסולה
כי הכל מתחיל באנשים
 פרישה היא פחות או יותר הדבר האחרון שבני עשרים חושבים עליו. כל סכום כסף מכובד שנצבר בגיל הזה מוקדש בדרך כלל לאחת מן המטרות הבאות: טיול בעולם, אוטו מנקר עיניים, חיי לילה סוערים או כל הנאה אחרת בת חלוף. יתר על כן, גם כשהם חוזרים מהמזרח או מדרום אמריקה ומחליטים לכבד את שוק העבודה בנוכחותם, בראש סדר העדיפויות שלהם ניצבת הזנקת הקריירה ולא שריקת הסיום.
"אם הייתי יודע אז את מה שאני יודע היום", אנחנו נוהגים לומר ממרום גילנו, ואכן סביר להניח שאם היינו מבינים אז כי אדם בן עשרים המשקיע סכום קטן יחסית ולתקופה ארוכה ימצא את עצמו בסופו של דבר עם יותר כסף בהשוואה לאדם מבוגר השם בצד סכום גדול ולמשך תקופה קצרה, אולי היינו מוצאים לנכון לקצר קצת את השהות בחופי תאילנד...
הבה נסתכל על התרחיש הבא: אם מתחילים לחסוך לגיל הפרישה בגיל 25 וחוסכים כל חודש אלפיים שקל במשך 40 שנה בריבית של 8% יהיו לכם בסופו של דבר בסביבות שישה מיליון ו217 אלף שקלים. לעומת זאת, לאדם בן 35 אשר מחליט לשים כל חודש אלפיים שקלים בחיסכון למשך שלושים שנה באותה ריבית, יהיו רק כשני מיליון 718 אלף ו797 שקלים, קרי פחות מחצי בצורה משמעותית.


מי רוצה להיות מיליונר?

ישנן אינספור דרכים להפוך למיליונר אבל כולן מובילות לריבית המצטברת. לכן, כשאתם באים אל הבנק לצורך הפקדת כסף בתכנית חיסכון כזו או אחרת, הקפידו לבקש מסלול הצובר ריבית מצטברת ולו בלבד שברירת המחדל של הבנק היא בדרך כלל ריבית ישרה.

הריבית המצטברת או הריבית דריבית מוכתרת לא אחת כפלא השמיני. שקל המושקע במסלול הצובר עשרה אחוז ריבית בשנה יהיה שווה בתום השנה 1.10 שקלים, אך בתום השנה השנייה יעמוד שוויו על 1.21 ₪. בשנה הראשונה נצבר רווח של 0.10 ₪ אבל בשנה השנייה הצטרפו עשרת אחוזי הרווח לקרן שלנו, מה שמגדיל את הרווח בשנה זו ולכן נקבל 0.11 ₪ וכך הלאה. אם חסכנו מאה שקלים במשך כל חודש במסלול של ריבית דריבית, בריבית של 8%, לאחר 30 שנה יהיו לנו כ 135,940 שקלים. אם חסכנו מאה שקלים מדי חודש במשך 30 שנה אך במסלול הצובר ריבית ישרה, נרוויח רק 77,760 שקלים. כשאנו סוגרים כסף במסלול של ריבית מצטברת, כעבור שנה, לצורך הדוגמא, יהיה הדבר דומה להוצאת הכסף שהפקדנו מלכתחילה בתוספת הרווח שצברנו עליו וסגירתו מחדש בקרן, וכך כל שנה מחדש. על מנת למקסם את הרווחים יש לשאוף לשילוש קדוש וממוקסם המורכב מסכום ההפקדה, גובה הריבית ומשך הזמן בו היה כספנו סגור בתכנית החיסכון.


חוק ה- 72

טיפ: אם אתם רוצים לחשב במהירות כמה זמן ייקח לכם להכפיל את כספכם כל שעליכם לעשות הוא לחלק את התשואה השנתית ב-72. דוגמא: אם אנו רוצים לבדוק כמה זמן דרוש להכפיל את הקרן בהנחת תשואה של לתשואה של 18% להכפיל את עצמה נחלק 72 ב- 18 והתשובה היא ארבע שנים. כמו כן, אם רוצים לדעת מהו אחוז הריבית הנדרש באם רוצים להכפיל את הכסף בשש שנים, יש לחלק 72 ב- 6 והתשובה היא 12%. 
כסף דולרים שקלים / צלם: פוטוס טו גו
כסף דולרים שקלים / צלם: פוטוס טו גו

 

למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא הכתבה הבאה: למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא
    
פירסומת
 
 
 
 

הוספת תגובה

 
כינוי:    
נושא:
תוכן: Hyperlink in a new window Hyperlink Right Left underline italic bold Bulleted List Ordered List Face1 Face2 Face3 Face4 Face5 Face6
פרסם גם ברשתות שלי
בהגיבי הנני מסכים לתוכן תנאי השימוש, המחייב שמירה על אתיקה, כבוד הדדי ותרבות הביטוי והדיון. תודה.

 
 
 
טוען תגובות...טוען
 

קביעת פגישה אישית

 
 
להדגמה - IRA כיצד זה עובד!
 
בוא לראות כיצד מנהלים את
קרן ההשתלמות שלך ב- IRA
 
 ברצוני לקבל מידע מהדס ארזים.
 
שלך ונחזור אליך
 
 
 
עוד במדור
 
דור ה- Y יוביל את מהפכת הגמל הבאה / צלם photostogo דור ה- Y יוביל את מהפכת הגמל הבאה
בימים אלו מתבססים במעגל העבודה בני דור ה -Y, ילידי 1977-1994. לפי הערכות בני דור הY- מהווים כבר למעלה מ-35% מכוח העבודה במשק.

הפלא של הריבית דריבית / צלם: פוטוס טו גו הפלא של הריבית דריבית
מי שרוצה להיות פנסיונר עשיר כדאי שיתחיל לחסוך מגיל צעיר

למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא / צלם: פוטוס טו גו למה כדאי לקנות מניות של חברות שאתה שונא
הן גדולות, הן חזקות ומזיקות לכל דבר על פני כדור הארץ, חוץ מלמניות שלהן.
לכן כשקונים מניות כדאי תמיד ללכת עם "הרעים"

האם קרן השתלמות משתלמת? / צלם רויטרס האם קרן השתלמות משתלמת?
בהחלט כן. קרן השתלמות היא אחד מאפיקי החיסכון הכדאיים ביותר ולו בלבד שא. המעביד חוסך איתך ולמענך ב. את החיסכון ניתן לפדות בפטור מלא ממס.

פמילי אופיס זו לא תוכנה של מיקרוסופט / צלם photostogo פמילי אופיס זו לא תוכנה של מיקרוסופט
מרבה נכסים - מרבה דאגה? לא בטוח. שירות הפמילי אופיס נוצר במטרה לעזור למשפחות עשירות לנהל את הונן בזמן שהן עסוקות בלצבור אותו