הנקראות ביותר

מישהו שומע אתכם: גוגל משיקה חיפוש קולי בעברית ובערבית

החיפוש הקולי יהיה זמין לבעלי מכשירי אנדרואיד מגרסה 2.2 ומעלה וכל לבעלי אייפון ■ מבדיקת "גלובס" עולה כי יכולת הזיהוי של החיפוש הקולי בעברית מספקת תוצאות טובות במיוחד

חברת גוגל הודיעה אמש (ב') כי היא משדרגת את פיצ'ר החיפוש הקולי הקיים במערכות ההפעלה הסלולריות אנדרואיד ו-iOS של אפל ותאפשר לראשונה לדוברי עברית וערבית לבצע חיפוש קולי. מדובר בצעד חשוב ויוצא דופן, לאור העובדה שעד היום טכנולוגיות של זיהוי קולי לא זיהו את השפה העברית ואף התקשו להתמודד עם זיהוי שפה אנגלית במבטא ישראלי.

החיפוש הקולי יהיה זמין לבעלי מכשירי אנדרואיד מגרסה 2.2 ומעלה וכל לבעלי אייפון. הפיצ'ר מאפשר לבצע חיפוש ברשת האינטרנט באמצעות דיבור ישירות אל המכשיר. כך, למשל, משתמש שידבר למכשיר ויאמר: "ארוחת בוקר", יקבל תוצאות חיפוש של ארוחת בוקר בגוגל. מבדיקת "גלובס" עולה כי יכולת הזיהוי של החיפוש הקולי בעברית מספקת תוצאות טובות במיוחד.

החיפוש הקולי משמש במקרים בהם לא ניתן להקליד את השאילתא המבוקשת והוא מקצר את הדרך לתוצאות החיפוש. בגוגל מסבירים כי העובדה שהפיצ'ר מופעל ומתעדכן ישירות מהאינטרנט מאפרת לו להתעדכן ולשפר את איכות התוצאות המוצגות, שכן הוא מבוסס על התנסות ושישמו של גולשים רבים. כך, ככל שיותר אנשים ישתמשו בפיצ'ר, המערכת לומדת להציג תוצאות מדויקות יותר.

יחד עם השקת השירות בעברית, ניתן כאמור יהיה לחפש גם בערבית והשירות יהיה זמין מחוץ לישראל גם במצרים, ירדן, כווית, לבנון, קטאר ואיחוד האמירויות. עם השקה זו, החיפוש הקולי של גוגל תומך כבר ב-29 שפות ב-37 מדינות.

בגוגל מציינים כי בתהליך הרחבת השירות לעברית ולערבית, נאספו דוגמיות קול מישראל וממדינות ערביות באזור ועברו הליך עיבוד על-ידי צוותים בארה"ב. עוד מציינים בחברה כי בתהליך העיבוד התמודדו הצוותים עם בעיות של ניקוד וההגייה הייחודית וכן עם מבטא, שייחודי לדוברי שפות גרוניות.

מי שירצה להשתמש בשירות, יכול לחפש את סמל המיקרופון המופיע ליד שדה החיפוש של גוגל במכשירי אנדרואיד או באפליקציית גוגל באייפון. ייתכן כי הפיצ'ר פועל כעת רק בשפה האנגלית ולכן יש צורך לשנות את השפה בהגדרות. במידה ולא מופיע אייקון המיקרופון, ניתן להוריד מחנות האפליקציות של אנדרואיד את היישום Voice Search (קישור להורדה: http://goo.gl/lKT48). במקרה של אייפון, יש לחפש את היישום Google Mobile App (קישור: http://goo.gl/MwzCK).

השקת חיפוש קולי בעברית עשויה לשדרג בעתיד אפליקציות קיימות המבוססות על פקודות קוליות, כמו זו הקיימת במכשירי אנדרואיד או כמו Siri במכשירי אפל. יכולת זו תאפשר לבצע חיוג קולי לאנשי קשר השמורים בשפה העברית, לבקש מהטלפון לנווט לכתובת מסוימת ועוד.

סרטון הסבר:

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!