לייק כחול-לבן: ישראל היא שיאנית העולם ברשתות חברתיות

מחקר חדש של חברת קומסקור מראה כי הישראלי גולש בממוצע 11.1 שעות בחודש לרשתות חברתיות ■ 94% מאוכלוסיית הגולשים בישראל גולשת לרשתות חברתיות

כל ישראל חברים: מחקר חדש של חברת קומסקור, שפורסם אמש ושמתייחס לנתוני אוקטובר השנה, מראה כי הישראלים הם המובילים בעולם בשימוש ברשתות חברתיות. על-פי המחקר, הישראלי גולש בממוצע 11.1 שעות בחודש לרשתות חברתיות - כמעט פי שתיים מהממוצע העולמי שעומד על 5.7 שעות ממוצע בחודש. מדובר בנתונים גבוהים במיוחד גם בהשוואה למדינות כמו ארה"ב (6.9 שעות) ובריטניה (7 שעות).

במקום השני בדירוג של קומסקור נמצאת ארגנטינה, שתושביה מבלים בממוצע 10.7 שעות גלישה ברשתות חברתיות בחודש. אחריה נמצאת רוסיה (10.4 שעות), טורקיה (10.2 שעות) וצ'ילה (9.8 שעות). את העשירייה הראשונה סוגרות הפיליפינים (8.7 שעות), קולומביה (8.5 שעות), פרו (8.3 שעות), ונצואלה (7.9 שעות) וקנדה (7.7 שעות). נתונים אלה מדגישים כי על אף שרשתות חברתיות מובילות כמו פייסבוק, טוויטר ולינקדאין הוקמו ונוסדו בארה"ב, דווקא מדינות שאינן נמנות על מדינות המערב משתמשות בהן יותר מהאמריקנים.

עוד עולה מהמחקר כי 94% מאוכלוסיית הגולשים בישראל גולשת לרשתות חברתיות. אך במקרה הזה ישראל לא ניצבת במקום הראשון, כשבברזיל, למשל, 97% מאוכלוסיית הגולשים מבלים ברשתות חברתיות. בארה"ב ובבריטניה מדובר על 98% מאוכלוסיית הגולשים.

המחקר גם בדק את השימוש ברשתות חברתיות לפי מדינות ומין. כך עולה כי נשים בעולם מבלות יותר זמן ברשתות חברתיות מאשר גברים (6.5 שעות בממוצע בחודש לעומת 5 שעות בממוצע בחודש, בהתאמה). אמריקה הלטינית ואירופה מובילות מבחינת השימוש, כשהנשים בשתי היבשות מבלות 8.2 שעות בממוצע בחודש ברשתות חברתיות. הגברים באמריקה הלטינית גולשים במשך 6.9 שעות בממוצע בחודש לרשתות אלה, בעוד הגברים האירופאים מבלים שם רק 6.3 שעות בממוצע בחודש.

בצפון אמריקה הנשים מבלות 7.9 שעות בחודש, בעוד הגברים מבלים 6 שעות בחודש. באזור אסיה-פסיפיק הנתונים נמוכים במיוחד: 3.3 שעות בממוצע בחודש לנשים ו-2.7 שעות בממוצע בחודש לגברים.

צרו איתנו קשר *5988