גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"אני חולמת להיות פסיכיאטרית. אף פעם לא הייתי קלולס"

כשפוגשים את וקסמן ההרה מזוגיות, שצלמי הפפראצי אוהבים, לאקס "האח הגדול" עתי שולברג, מתבהרת דמות עגולה, בעלת עומק ובעיקר פרופורציה ■ "אני לא בתחרות", היא אומרת

המיתוס קובע שאמנים מרגישים שהאמנות שולטת בהם, בוערת לה בלהבה פנימית בלתי מתכלה, ובלעדיה אין להם קיום. איגי וקסמן שוברת אותו. האמנות חשובה לה, אבל יש דברים בחיים שחשובים לה לא פחות - התואר בפסיכולוגיה, למשל. בשלוש השנים האחרונות היא לומדת באוניברסיטה הפתוחה, מתמודדת עם תיאוריות פסיכואנליטיות, ובעיקר עם הסטטיסטיקה ושיטות המחקר, שהיא מפצחת בקושי, ונהנית מהאתגר הזה בדיוק באותה המידה כמו העמידה על הבמה, או כמו ההשתתפות בתקליט החדש של "מוק סטריאו" (Mock Stereo), הרכב שלה ושל אלי אברמוב ממייסדי ה"קליק", שיצא עכשיו בפורמט אינטרנטי.

לימודי פסיכולוגיה לא ממש מסתדרים עם תדמית נערת הרוק הקלולסית, שהיא סוחבת מימיה כנערה בת 17 שהגיעה למועדונים בתל אביב והתחתנה עם רוקר (חמי רודנר).

הכניסה שלה לתוכנית הריאליטי "היכל התהילה" רק חיזקה את הרושם של קלות הדעת, אפילו של מי שעבר זמנה. אבל כשפוגשים את וקסמן ההרה מזוגיות, שצלמי הפפראצי אוהבים, לאקס האח הגדול עתי שולברג, מתבהרת דמות עגולה, בעלת עומק, ובעיקר פרופורציה.

"אני לא בתחרות", מחייכת וקסמן בשלווה, בליפסטיק האדום הנצחי. "אני לא צריכה להוציא בכל שנה אלבום. פעם לא הייתה תחרות כל-כך גדולה, והיום כל אדם שני רוצה להיות זמר. אני, טוב לי איך שאני. הייתי זמרת השנה, הייתי הכי גבוה שאפשר והכי למטה. גם אם לא אוציא יותר תקליטים כל החיים, אני שלמה עם עצמי, כי את שלי עשיתי. הגעתי לשלב שזה לא אקוטי. יש לי הרבה חברים וחברות מהתחום, שאם הם לא מוציאים תקליט, הקיום שלהם בסכנה".

- הבערה הפנימית שלך כבתה?

"בגיל 17 היה לי חלום להוציא תקליט, והגשמתי אותו ועוד שלושה חלומות כאלה. לא חלמתי שאגיע למצב שהשירים שלי יהיו מוכרים ואנשים ידעו לשיר אותם. אני חושבת שאני לא הזמרת הכי טובה בעולם, אני לא חזירה, ואני לא עושה תקליט רק כדי לעשות אותו. אני שמחה שזה לא המיקוד שלי בחיים. יש לי חברים שנמצאים במצוקה בגלל שהמוזיקה היא המהות היחידה שלהם. יש לי חלומות".

- להיות פסיכולוגית קלינית?

"אני לא הולכת כל-כך רחוק. יש עוד מבחן מתאם, תואר שני, התמחות. בגיל 60 אולי אהיה פסיכולוגית. עכשיו יש לי פנטזיה להיות פסיכיאטרית, אבל אין לי כוח ללמוד עוד שבע שנים רפואה".

- ממה את מתפרנסת בשנים האלה, מהופעות?

"אני כמעט לא מופיעה. אני מתקלטת מוזיקה של שנות ה-80 ומקריינת הרבה פרסומות. עכשיו רצה הפרסומת של H&O".

- וקמפיין חדש לבגדי הריון של המעצבת אבישג ארבל. כסף טוב, אבל עדיין לא אמנות.

"יש לי הלהקה עם אלי, והמוח מתפתח בלימודים".

- ואיך כל זה משתלב עם הכניסה שלך לריאליטי שהכיל אוסף "לשעברים"?

"הייתי במקום שהייתי צריכה שינוי רדיקלי. הציעו לי הרבה כסף כדי לעשות את זה, ונראה לי שזו תהיה חוויה משעשעת להתעסק במוזיקה ולעזוב מתי שאני רוצה".

- היית עושה את זה שוב?

"לא. מאוד התלבטתי, לא אשקר. שש פעמים ביטלתי וחזרתי בי, אבל אני לא מצטערת על כלום אף פעם כי זה חסר טעם. אולי זה לא הועיל לי, אבל אני לא חושבת שזה הזיק. אף אחד לא זוכר את זה".

- זוכרים.

"אז סבבה. הייתי שם שבועיים והמשכתי הלאה. זאת הייתה חוויה. זה הכניס אותי לפרופורציה. אני לא יכולה לפרט, כי זה עמוק מדי, אבל כשבאתי הביתה וניקיתי אותו כמו מטורפת כדי להרגיש שהוא שלי, זה היה הכי כיף להיות בבית שלי".

- נדמה שהפער בין התדמית של איגי הזמרת לבין איגי הבן אדם הוא עצום.

"נכון. אף פעם לא הייתי קלולס. אני סופר אחראית ורצינית, ואם אני רוצה משהו אני אתאבד עליו. אני לא מאחרת בחיים, וכל הציונים שלי הם מעל 95. אני מתבאסת נורא מכל מה שכותבים עליי, ואני לא יכולה לסבול שאומרים שאני פליטת ריאליטי, כאילו השבועיים האלה מחקו את כל מה שעשיתי קודם. זה נראה לי לא הגיוני. חשבתי להגיב על זה בפייסבוק, אבל החלטתי שיחשבו מה שיחשבו".

- עכשיו את רוצה שיחשבו על מוק סטריאו ולא על ההיריון שלך.

"שקט. לא מדברים עליו. בשנות ה-80 אלי היה שכן שלי בביאליק, ויום אחד הוא הזמין אותי אליו לשמוע סקיצות והציע לי לשיר איתו. עבדנו שלוש שנים על הפרויקט, והוא כולו שלו. ידיי רק בעיבודים. שנינו מחוברים לאלקטרו פופ של האייטיז, הסבנטיז והסיקסטיז; זה תקליט פאן, שמח".

- ובאנגלית. למה?

"צריך לשאול את אלי. בגלל שנולדתי בקנדה הוא חשב שיהיה לי קל לשיר באנגלית. אלי חשב שאולי זה לא יהיה מיועד רק לפה. יש אתר בשם 'בנד קמפ', אתר של להקות, שבו אפשר לקנות שיר או את כל האלבום, ואנחנו מפיצים את התקליט דרכו".

- דרך לא שגרתית לשווק תקליט חדש.

"זה נפוץ בעולם. התייעצנו עם חברת התקליטים, וזה המון כסף להוציא על הנייר. ככה זה להיות בזרם עם כולם, ולצמצם את האפשרויות לפיראטיות".

- זה כלכלי?

"לא בטוח. אני לא בטוחה שלהוציא דיסק זה כלכלי, אבל באינטרנט ההפסד קטן. אנחנו השקענו את רוב הכסף. לאלי יש אולפן בבית, חברה שהיא צלמת צילמה סטילס, אסף אמדורסקי, שהוא חבר, ביים את הקליפ; פרויקט משפחתי".

- הוצאתם סינגל אחד The Word is. יש קונים?

"אני אפילו לא בודקת. הכול זה אלי. לקחנו משרד יחסי ציבור כי חייבים להודיע לתקשורת שיוצא סינגל, יש השקה באחד בפברואר, מעט ראיונות, השתתפות ב'ינשופים', וזהו. אני לא הבולטת פה. הכול זה אלי. אני בחופשה".

- את לא מרגישה אחריות על הפרויקט?

"לא אחריות ענקית, בניגוד לאלבומים שהם שלי. זה תחביב רציני. גם אם לא יקרה עם זה כלום, נמשיך לעשות אותו. זה בכיף שלנו".

- ובלי ציפיות בכלל?

"יש פנטזיות שנצליח. אין הקטע של 'מה יקרה אם זה לא ייכנס לפלייליסט'".

- זה נכנס?

"עדיין לא. הוא יצא רק לפני שבועיים".

- את מרוצה מהאופן שבו ניהלת את הקריירה?

"כנראה לא ניהלתי אותה היטב. לא היה רצף. אני לא בנויה לחשוב עסקי. בתחילת הדרך חשבתי שאני יודעת הכול, ורק אחרי שנים קלטתי שהייתי קטנה ומפגרת ושחייתי בלה-לה לנד. כי כשמשהו מצליח והכול קורה, אתה חושב שתמיד זה ימשיך ככה".

- מתי התפכחת?

"בתקליט השלישי, אחרי הפרידה מחמי, כשהחלטתי להקשיב לעצמי. הרי אני אדם מלנכולי שאוהב דארק, ועשיתי תקליט אקוסטי. אנשים לא הבינו איפה נערת הפופ הזאת ששרה את 'מילווקי'. נפער דיסוננס. הקהל לא אוהב שינויים. הייתי רגילה להופיע מול 3,000 איש, ובתקליט השלישי אנשים לא הגיעו, כי לא רצו לשמוע את מילווקי באקוסטי".

- לא היה לך רצון להניע את הקריירה למקומות גבוהים יותר.

"זה לא תמיד עובד איך שאני רוצה. יכול להיות שהמומנטום חלף. אז במוק סטריאו אני יכולה לנוח. חוץ מהופעות עם אלי, אני לא מופיעה, כי לא בא לי לשיר שירים ישנים. כשיבוא לי להגיד משהו - אגיד. המוזיקה היא דם מדמי. אם אני לא כותבת כל היום מוזיקה זה לא אומר שאני מוזיקאית פחות טובה מאחרים. תראי את השופטים ב'כוכב נולד' וב'דה וויס'. אילו הם היו כותבים כל היום, איך היו מוצאים זמן לזה? יש לי חברים אמנים שאין להם שקל, והם לא ילכו לעבוד במלצרות כי זה לא מוזיקה. זאת הבחירה שלהם".

- ומה הלאה?

"קמפיין, תוכנית טלוויזיה שמאיר קוטלר, הסוכן שלי כבר עשרים שנה, ואני, עובדים עליה. אני הרבה יותר מבינה ומעורבת. אני עוקבת אחרי מה שקורה ומודעת, ולא עושים שום דבר בלי האישור שלי. אני האדם הכי עצמאי בעולם. אני בת יחידה לאימא, בלי אבא. אני לא יכולה להרשות לעצמי להידפק".

עוד כתבות

תושבים תופסים מחסה בזמן אזעקות באשקלון / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

בעקבות האירועים הביטחוניים: פיצוי לעסקים בענפי האירועים והמסעדות ביישובי ספר

ועדת הכספים אישרה תקנות הכוללות מתווה פיצויים לעסקים בענפי האירועים והמסעדות ביישובי ספר בגין ביטול אירועים עקב הנחיות פיקוד העורף וקלקול חומרי גלם ● עפ"י המתווה, העסקים יוכלו לדרוש פיצויים בגין נזקים אחרים שנגרמו להם בשל הפסקת פעילות של 24 שעות

סינמה סיטי באר שבע / צילום: עידן אסלן, יח"צ

בהשקעה של כ-550 מיליון שקל: סינמה סיטי יורדת לדרום

המתחם החדש בבאר-שבע משתרע על פני 3 קומות בשטח של 50 אלף מ"ר וכולל קומה שלמה של 20 אולמות קולנוע, 4 אולמות VIP, היכל מופעים, תאטרון ואולם כנסים מהגדולים בדרום הארץ, מתחם הופעות ומתחם החלקה על הקרח

נפגעי הקורקינטים - 19 בנובמבר 2019

לראשונה בישראל: "גלובס" ובית החולים איכילוב מפרסמים את מספר הנפגעים היומי בתאונות כלי תחבורה ממונעים

7 פצועים בתאונות קורקינט או אופניים חשמליים הגיעו למיון איכילוב רק אתמול ● בקצב הזה, במהלך השנה יגיעו 2,555 איש שייפצעו בתאונות דומות לביה"ח איכילוב בתל אביב לבדו ● השנה נהרגו כבר לפחות 12 איש ● מהיום ובכל יום, "גלובס" עוקב אחרי מספר הנפגעים

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

היום האחרון למנדט של בני גנץ: מה הסיכוי להקים ממשלה?

גנץ הודיע אמש כי "בחירות שלישיות הן דבר רע, אך לא ניתן לוותר על עקרונות יסוד וערכים בסיסיים" ● אם ב-28 הימים שהיו לנתניהו וב-28 הימים שהיו לגנץ להקים ממשלה, נתניהו לא הסכים להתפשר, וגם גנץ לא הסכים - מה ישתנה ב-21 הימים הבאים? ● פרשנות

 מרים פרץ בטקס הדלקת המשואות/ צילום: באדיבות כאן 11

טקס הדלקת המשואות שוב מעורר אש: למה הועדף במאי לא מוכר על פני מנוסים ומצליחים?

ל"גלובס" נודע כי במכרז של משרד התרבות על הפקת טקס המשואות זכתה שוב חברת טרגט מרקט, שהעניקה בזמנו לשרת התרבות מירי רגב טקס עטור קלוז-אפים ● המכרז הוא לארבע שנים בתקציב של 8.4 מיליון שקל לשנה

דונלד טראמפ / צילום: Leah Millis, רויטרס

הספירה לאחור החלה: האם טראמפ בדרך לעוד ארבע שנים בבית הלבן?

סיכויי טראמפ להיבחר מחדש טובים, למרות הסקנדלים ● אליזבת' וורן פונה לשכבות הנמוכות, למרות שאלה לא מודעים לסנאטורית ממסצ’וסטס ● ומה הקשר של "רוקדים עם כוכבים" לבחירות? ● "המדריך לטראמפיסט" - פודקאסט חדש לקראת בחירות 2020 לנשיאות ארה"ב ● האזינו

בנק לימאט בציריך / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

לראשונה בעקבות התקנות החדשות: רשות המסים עצרה 3 ישראלים שלא דיווחו כראוי על חשבונות בחו"ל

השלושה נעצרו במסגרת שתי חקירות שונות, לאחר ששמם נכלל ברשימה של בעלי חשבונות בנק בחו"ל שהתקבלה עפ"י חילופי מידע בין מדינות ורשויות מס באירופה ● מדובר במעצרים הראשונים של ישראלים בעקבות תקנות ה-CRS

בית קולנוע בארה”ב/ צילום: רויטרס

משרד המשפטים האמריקאי מטלטל את תעשיית הפצת הסרטים בארה"ב

משרד המשפטים האמריקאי פועל לביטול צווים שנגעו לתעשיית הקולנוע מאז סוף שנות ה-40, במהלך שעשוי להיות בעל השלכות רחבות על הפצת סרטים, והתנאים שבהם הם מוקרנים על המסך הגדול

דורי סגל וחיים כצמן / צילומים: תמר מצפי, איל יצהר

דורי סגל עושה עסקים עם גזית גלוב: ישקיעו יחד מעל רבע מיליארד שקל בנדל"ן מניב בקנדה

גזית השיקה שותפות חדשה להשקעות בנדל"ן עם דורי סגל, שותפו של חיים כצמן לייסוד החברה, שגם שימש בעבר כמנכ"ל ● סגל יפרוש מחברותו רבת השנים בדירקטוריונים של גזית גלוב ושל חלק מהחברות הבנות

מכשיר אנדרואיד ישן / שאטרסטוק

חברה ישראלית חשפה פרצה באנדרואיד שאפשרה לצלם תמונות ללא רשות ולגשת למיקום המכשיר

חברת Checkmarx חשפה פרצת אבטחה בסמארטפונים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל ● הפרצה נוגעת לאפליקציית המצלמה, וניצול שלה יאפשר להאקרים לגשת אליה ללא הרשאה דרך אפליקציה זדונית ולצלם תמונות וסרטונים ללא ידיעת המשתמשים

גיל מנדלזיס, קפיטוליס / צילום: אייל טואג, יח"צ

עוד גיוס לחברת פינטק: קפיטוליס גייסה 40 מיליון דולר

המערכת שמפתחת החברה יודעת לבצע אופטימיזציה של העסקאות שרשומות בספרים של גופים פיננסיים ● את סבב הגיוס B הובילו הקרנות ספארק ו-SVB קפיטל, שהצטרפו למשקיעים הקיימים סקויה ואינדקס ונצ'רס

צילום מסך מאתר המכירה / צילום: צילום מסך

מכירה פומבית של ממורביליה נאצית מעוררת סערה בגרמניה ובישראל

קרוב ל-200 פריטים מתקופת הרייך השלישי, רבים מהם ממורביליה נאצית של מנהיגי המשטר, צפויים לעמוד מחר למכירה פומבית במינכן ● המכירה עוררה סערה בגרמניה, למרות הכחשות בית המכירות כי הקונים הם פעילי ימין קיצוני או מעריצים של המשטר הנאצי

איתן יוחננוף, מנכ"ל החברה / צילום: תמר מצפי

בלי אונליין ומותג פרטי: רשת המזון של משפחת יוחננוף הצטרפה לבורסה בסטייל עם ביקושים של 1.5 מיליארד שקל

(עדכון) - יוחננוף גייסה 462 מיליון שקל ותחל להיסחר בשווי של 2.3 מיליארד שקל - הרשת השלישית בגודלה בבורסה ● לאחר שנים של צמיחה בפעילותן: שווי השוק המצרפי של שש הרשתות הציבוריות מגיע לכ-13 מיליארד שקל, כמעט מחצית ממנו מיוחסת לשופרסל

רון וקסלר / צילום: איל יצהר

הפרידה מבנק הפועלים פגעה בישראכרט; רווחי כאל גדלו ב-33% ברבעון השלישי

ישראכרט, שהפכה לחברה ציבורית באפריל השנה, דיווחה על רווח נקי של 83 מיליון שקל ברבעון השלישי, ירידה של 9.8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● המתחרה הגדולה כאל רשמה רווח נקי של כ-58 מיליון שקל, שיפור לעומת הרבעון המקביל

הנשיא מעניק את המנדט להרכבת הממשלה לבני גנץ / צילום: חיים צח, לע"מ

ליברמן: נתוני הגירעון יחד עם הרקטות מעזה והמצב בסוריה מחייבים ממשלת אחדות.

(עדכונים שוטפים) - בחצות יפקע המנדט של גנץ להרכבת הממשלה ● ליברמן ימסור בכנסת הצהרה בשעה 13:00 ● נתניהו: "ליברמן אמר שילך עם הצד שלא יסרב. עכשיו נותר רק לראות אם הוא יעמוד בהתחייבויותיו"

אמנון ברויט,/צילום: תמונה פרטית

"גביית התשלום מהלקוחות היא כמעט בלתי אפשרית"

אמנון ברויט (45) הוא חשמלאי מת"א ● "אני מפחד להעסיק עובד כי אני לא בטוח שיהיה לי מאיפה לשלם לו" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

קניון חדש ברהט  / הדמיה: יח"צ

בעלות 51 מיליון שקל: רני צים ומידאס השקעות מקימים מרכז קניות ברהט

זאת כחלק מפיתוח הפעילות במגזר הערבי תחת המותג SEVEN ● הפרויקט, שנמצא עדיין בשלבי תכנון, ייבנה על שטח של כ-17 אלף מ"ר ויכלול כ-9,000 מ"ר שטחי מסחר

מייסדי אינטסייטס אלון ארבץ, גיא ניצן וגל בן–דוד / צילום: IntSights

חברת מודיעין הסייבר IntSights גייסה 30 מיליון דולר

את הסבב הובילה קרן הצמיחה קומרה קפיטל ● הגיוס הנוכחי מביא את סך גיוסי החברה ל-70 מיליון דולר

אופיר אקוניס, הליכוד / צילום: יח"צ

האם נציגי מפלגות ערביות כבר ישבו בוועדת חוץ וביטחון?

האם חברי מפלגות ערביות זכו להיכנס להיכל הביטחון של הכנסת? כן - אבל לא לקודש-הקודשים ● המשרוקית של גלובס

הפרשת קרקעות חקלאיות / צילום: תמר מצפי

אחרי 20 שנה: רשות המסים חויבה להכיר בביטול עסקת מקרקעין

ועדת הערר קבעה כי הסכם למכירת קרקע ב-1997 לא יצא אל הפועל, ולכן רשות המסים צריכה לבטל את שומת המס שהוציאה בגינו