לכתבה הקודמתכישלון זה טוב: כך תהפוך כישלון יזמי להצלחה מסחררת לכתבה הבאהחייבים במלכודת

לחוץ בעבודה או מתרגז על הספקים והלקוחות? תתחיל לרוץ

הפסיכולוג פרופ' מולי להד מציע פתרונות לבעיות הפסיכולוגיות שעלולות לפגוע לכם בעסק

07/03/2012, 09:22
Cisco בפייבוק
אימון אישי, ריצה, כושר גופני / צלם photostogo

‎‎‏"חשוב לשתף את בת/בן הזוג ולנסות להשיג את התמיכה. המטרה של עסק היא לפרנס את עצמי ואת בני משפחתי ולהיות מרוצה, וקואליציה מבית, בכוחה לסייע בהשגת המטרה"

‎‎לחץ מתמשך ומעיק בעבודה, דיכאון כתוצאה מירידה בהכנסות, טראומה מכישלונות עסקיים קודמים, לחצים מבית - הם רק חלק מהגורמים הפסיכולוגיים/נפשיים שמעיבים ומפריעים לבעל עסק לנהל את הביזנס שלו בשקט וביעילות.

‏"במצבי לחץ שונים, המוח שלנו יעיל הרבה פחות בעבודה ובכלל", קובע בראיון ל"גלובס" פרופ' מולי להד, פסיכולוג רפואי בכיר.

להד מסביר שמצבי לחץ ומתח מתמשך משפיעים פעמיים: "ראשית, יש להם אפקט מבחינה בריאותית-פיזית, כי הם ממריצים ומחריפים מחלות, כמו אולקוס, לחץ דם, סוכרת וכן גם מחלות לב וכלי דם ומחלות ראומטיות. הם גם משפיעים על רמת הכולסטרול, יוצרים תגובות אלרגיות קיצוניות ומחלישים את המערכת החיסונית. בנוסף, הם פוגעים מבחינה נפשית, כי בגללם יש לצפות להשפעה שלילית על הבריאות הנפשית, כמו חרדה, דיכאון, ירידה בהערכה העצמית ובביטחון הכלכלי".

להד, מומחה לטראומה שמתמודד בעצמו עם אובדן רעייתו ממחלת הסרטן ומות בנו עמרי מהכשת נחש בטיול בדרום אמריקה, מכהן גם כנשיא "משאבים", עמותה שייסד ב-1981 במטרה לסייע לתושבי הצפון להתמודד עם מצבי לחץ וטראומה שנובעים מירי טילים על מקום מגוריהם.

לימים הורחבה העמותה לפעילות בכל הארץ ובשנה האחרונה היא פונה גם לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, שנקלעו למשבר עסקי בעקבות משבר אישי. לדברי דורית אלמליח, מנכ"לית "משאבים", רבים טועים לחשוב שדי בייעוץ עסקי כזה או אחר כדי להבריא עסק שמצוי במשבר, אבל לא מבינים שתהליך ההבראה מתחיל בראש ובנפש של בעל העסק.

לדבריה, "לפירצה הזו או לאזור הדמדומים הזה, אנחנו ב'משאבים' מתיימרים להיכנס ולסייע לבעלי עסקים קטנים ובינוניים שחפצים בשינוי אמיתי". תקציב העמותה, כ-10 מיליון שקל בשנה, משמש לקיום מספר הדרכות וסדנאות ייעודיות.

להלן 8 הבעיות הפסיכולוגיות שמפריעות לפי פרופ' להד לניהול עסק במצב משבר והפתרונות להן:

‎‎לחץ נפשי ודאגות כלכליות

‎‎הבעיה: ‏‎‎‏"ההבדל בין דאגה לחרדה, הוא שהראשונה בולטת פחות לעין. כלומר, יש לה פחות סממנים פיזיים. אבל כשדאגה, כלכלית או אחרת, מתחילה להפריע לשינה ולמחשבה על עתיד חיובי, צריכה להידלק נורת אזהרה.

‏"בעל עסק מודאג, קם עייף לעבודה, הריכוז שלו לא במיטבו, הוא עושה טעויות קטנות ביומיום שעולות לו בכסף, לקוחות מחזירים סחורה והספקים עצבניים. לעתים דאגה מביאה גם לשיקול דעת ולאופן קבלת החלטות מוטעה, העיקר להיפטר מהדאגה. דוגמה קיצונית לכך היא לקיחת הלוואה בשוק האפור ואי התמודדות עם ההשלכות העתידיות, העיקר להיפטר מהתחושות הרעות עכשיו".

‎‎הפתרון: ‏‎‎‏"דאגה כלכלית היא דאגה קיומית, ולכן היא מפחידה הרבה אנשים. עבור רבים, כסף פירושו חיים או סוף החיים. הדרך להתמודד עם דאגות כלכליות היא קודם כל לזהות את הגורם לדאגות ולנסות לשחרר את הדאגות מהגוף: לעשות ספורט או הרפיה, לסגל תזונה נכונה והיגיינת שינה ולקחת קאוצ'ר".

‎‎חרדה עסקית

‎‎הבעיה: ‏‎‎‏ "חרדה היא מצב ‏פסיכולוגי‏ ו/או ‏פיזיולוגי‏, בו האדם חש אי שקט, בשל מתח ו‏דאגה‏ רבה מפני איום וסכנה ממשיים או דמיוניים, מודעים או בלתי מודעים, שהוא חש ‏חסר אונים‏ מולם.

‏"חרדה היא לא תמיד ממוקדת ומלווה באי-שקט ובתחושה שבכל רגע עומד לקרות משהו בלתי צפוי, ואחת הבעיות שלה שהיא מופיעה ואנחנו לא יודעים להסביר אותה לעצמנו. חרדה עסקית עלולה להיווצר מסיבות רבות, החל משינוי מקום של העסק וכלה בפשיטת רגל. בעל עסק חרד, נוטה למצבי רוח רעים, לדחות דברים שוב ושוב ולהימנע מקבלת החלטות ונקיטת צעדים הכרחיים לטובת העסק, ובכך הוא עלול לפספס הזדמנויות".

‎‎הפתרון: ‏‎‎‏"חרדה היא במידה מסוימת תגובה נורמלית למצבי לחץ ולמעשה הכרחית להישרדות. פרויד כינה אותה בשל כך בשם 'חרדת סיגנל', כלומר חרדה שמהווה אזעקה ומאפשרת להגיב במהירות לאיום ממשי ובעזרת כך לשרוד. אך ברמות גבוהות שלה, היא עלולה להתפתח לכדי הפרעת חרדה וזה מצב שמחייב עזרה מרופא משפחה, עובד סוציאלי או פסיכולוג".

‎‎התפרצויות זעם וכעס

‎‎הבעיה: ‏‎‎‏"לחצים עלולים להפוך את בעל העסק לרגזן, חסר סבלנות ובעל רמת קשב נמוכה. בעצם, מספיקה סיבה קטנה אחת כדי לעורר התפרצויות זעם וכעס אצל מי שסובל מהן. בעל עסק כעוס וזועף, רב עם ספקים, כי נדמה לו שהם דופקים אותו; עם לקוחות, כי נראה לו שהם לא מסופקים דיים; ועם עובדיו, כי הם נראים לו נרפים.

מה שקורה בסופו של דבר, זה שהספקים והלקוחות עוזבים לאט לאט והעובדים משפילים ראש או מתחלפים בקצב מוגבר. המצב הזה עלול לדרדר את העסק אל פי תהום. הבעיה הגדולה של הכעסנים, שהם בדרך-כלל לא מקשיבים לסביבה ובטוחים שהם צודקים וכולם טועים. אצלם, כולם אשמים".

‎‎הפתרון: ‏‎‎‏"לנשום עמוק ולבחון אם האדם שמולי אכן בעל כוונות זדון. לזהות על מי ועל מה אני כועס ובאמצעות דיבור פנימי לנסות להפחית את רמות הכעס. כמו-כן, יש לנסות ולדבר במשפטים שלא כולם אשמים. לעצור, להקשיב ולנסות להבין את האחר לפני שמתפוצצים. יש היום קורסים רבים ללימוד ניהול כעסים, שמסייעים בזיהוי גל הזעם טרם התפרצותו, ריסון, איפוק ושליטה בכעסים ותיעול האנרגיה הזו לדרכים פחות מזיקות".

‎‎דיכאון מירידה בהכנסות

‎‎הבעיה: ‏‎‎‏"דיכאון קשור מאוד לחרדה, אלא שפה מדובר בירידה משמעותית בתפקוד ולא בהימנעות. דיכאון הוא הפרעה נפשית נפוצה, שמתאפיינת במצב מתמשך של חוסר אושר, שקיעה לתוך עצבות וייאוש עמוקים ואובדן הנאה ברוב תחומי החיים.

‏"בעל עסק בדיכאון, ולא משנה מהן הסיבות לכך, שכן יכולות להיות סיבות אובייקטיביות כמו ירידה בהכנסות, תחרות קשה בשוק, או סיבות סובייקטיביות כמו תחושת אין מוצא, עצבות ותשישות, הוא מאוד לאה ועייף, לא משתף, לא מבצע פעולות משמעותיות, רואה שחורות ובטוח שאין עתיד ושכל האוניות בדרך לטבוע.

‏"הבעיה עם התנהגות של בעל עסק כזה, שהיא מדבקת מאוד. מנהל דכאוני משפיע על עובדיו ויוצר אווירת נכאים בתוך הארגון והרגשה לא טובה כלפי חוץ".

‎‎הפתרון: ‏‎‎‏"הדבר החשוב ביותר במצב זה, הוא לפנות לרופא ולהתייעץ איתו. ייתכן שיש צורך בסיוע תרופתי משולב בתמיכה פסיכולוגית. לטעמי, נוגד הדיכאון הטבעי הטוב ביותר הוא פעילות ספורט אינטנסיבית.

‏"פעילות גופנית מאומצת, מעלה הפקה של חומרים מעוררי מצב רוח טוב, האנדומורפינים, שמסייעים בשליטה על דכדוך. הבעיה היא שדיכאוניים לא ששים לעשות ספורט, אבל אם הם מצליחים לקחת את עצמם למכון כושר או להליכה בפארק, הם ירוויחו בגדול".

‎‎אי התמודדות עם לחצים מבית

‎‎הבעיה: ‏‎‎‏"העובדה שבת/בן הזוג לא רואים עין בעין את התוכניות העסקיות של בן הזוג השני ומעבר לכך, הם מפוחדים וחוששים או לא מפרגנים ולא תומכים, היא אם כל הצרות. בהקשר המשפחתי, זה להתמודד או להתמוטט. אין אפשרות אחרת, שכן ויכוחים על פרנסה עלולים להגיע, ומגיעים, עד לגירושין".

‎‎הפתרון: ‏‎‎‏"שיתוף, דיון, ליבון ושוב ליבון, ותמיד לזכור, שהשקר הכי טוב הוא האמת. להימנע מלהמציא סיפורים כדי להסתיר החלטות בענייני עבודה כמו לקיחת הלוואה, כי בסופו של דבר האמת יוצאת לאור.

‏"חשוב לשתף את בת/בן הזוג ולנסות להשיג את התמיכה או לפחות לבנות תהליך שבו קולו בת/בן הזוג נשמע גם החלטי "שלא להסכים". חשוב ביותר להפוך את בן/בת הזוג לקואליציונר ולא לאופוזיציונר. המטרה של עסק היא לפרנס את עצמי ואת בני משפחתי ולהיות מרוצה, וקואליציה מבית יש בכוחה לסייע בהשגת המטרה".

‎‎טראומה מכישלונות עסקיים קודמים

‎‎הבעיה: ‏‎‎‏"טראומה נפשית או פסיכוטראומה, היא ‏נזק‏ שנגרם ל‏נפש‏ בעקבות חוויה קשה במיוחד. החוויה הטראומטית, שעשויה להיות חד-פעמית או חוזרת ונשנית, מכניסה אדם למצב של ‏הלם‏, שבו הוא אינו מסוגל להתמודד עם ה‏רגשות‏ הקשורים בחוויה.

‏"ישנם מצבי כישלון עסקי, שנחווים כאיום ממשי על החיים, במיוחד אם בהיסטוריה המשפחתית של בעל העסק כבר יש חוויה של התרוששות כלכלית. העניין המרכזי בסיפור הזה עבור אנשי עסקים שכשלו, הוא מה הם אומרים לעצמם? למה בעצם כשלו? האם בגללי או בגלל אחרים? האם אני מסוגל לפתוח עיניים ולבחון את כל הגורמים האמיתיים שהביאו לכישלון?

‏"הרבה מאוד אנשים שסובלים מטראומה, אומרים לעצמם 'משנה מקום, משנה מזל', או 'נפתח דף חדש ויהיה בסדר', ולא בוחנים לעומק ובכנות מה היו המרכיבים לכישלון שהביאו לטראומה. הם מתעלמים מהאמת ועושים מאמץ לא להיות בקשר עם הטראומה. הם רוצים להסתכל קדימה ולא אחורה וכשהם נזכרים בטראומה הם נתקפים חרדה. ההתעלמות הזו היא מעין פצצה מתקתקת, כי באיזה שהוא שלב יקרה פיצוץ".

‎‎הפתרון: ‏‎‎‏"לחקור את העבר ואת האירועים שגרמו לכישלון ולשאול שאלות לא רק בתחום העסקי. ללמוד לזהות את הסימנים - ותמיד יש סימנים - כשאני חוזר על אותן טעויות, וכאן יועץ עסקי יש בידו לסייע. אנחנו יצורים שמתעלמים מסימנים קטנים ושמים לב רק כשהם הופכים לסימנים גדולים. מזה צריך להיזהר".

‎‎בדידות

‎‎הבעיה: ‏‎‎‏"בדידות מזכירה בחלקים מסוימים דיכאון. אנשים בודדים הם כאלה שמקדישים את חייהם לעבודה, מה שמכונה 'וורקוהוליקים' וזונחים נושאים חברתיים ובין-אישיים, וכשמתעורר משבר בעבודה, הם מוצאים את עצמם לבד וללא מקורות תמיכה, שכן מקור התמיכה שלהם היה העבודה והעיסוק בה".

‎‎הפתרון: "מי שזהו סגנון חייו, יתקשה לבצע מהפך ולהיות פתאום טיפוס חברתי. לכן פנייה לעזרה יש בכוחה לסייע. זוהי הזדמנות לברר מי הם חברי אמת ולנסות ולהשקיע בהם, ולא פחות חשוב מכך הוא למצוא עיסוקים נוספים - אישיים, כמו קריאה ואמנות; ובינאישיים, כמו חוגים ומסיבות. צריך להשקיע בשעות הפנאי, כדי למלא את המצברים".

‎‎שיתוק ודחיינות

‎‎הבעיה: ‏‎‎‏"אנשים שלוקים בשיתוק נפשי ובדחיינות, הם החברים הכי טובים של סקרלט או'הרה והמשפט הבלתי נשכח שלה מהסרט "חלף עם הרוח":‏‎'Tomorrow is another day' ‎‏. הם דוחים למחר ולמחרתיים את כל מה שאפשר.

‏"זוהי תופעה המאפיינת אנשים שמאמינים שמחר יהיה יותר טוב ושחוץ מלהתעסק בלחצים, הם לא עושים הרבה. בניהול עסק זה יכול לבוא לידי ביטוי בדחיית החלטות חשובות, כמו החלפת ציוד וכניסה לשותפות עסקית חדשה, כי לכל דבר, כך סבור הדחיין, יש את הזמן שלו ואין מה למהר, כי 'כל עקבה לטובה'.

‏"ברגע שזה מתחיל להיות דפוס, יש כאן בעיה. לעתים הבעיה נובעת מחוסר שביעות רצון מתחום העיסוק או המקום בו אני נמצא, כלומר הנסיבות והנוחות הביאו אותי לתחום העיסוק הנוכחי וישנה ציפייה באופן בלתי מודע למשבר שישחרר מהעיסוק הזה. זה מה שמאפיין לא מעט בנים ממשיכים בעסק משפחתי".

‎‎הפתרון: ‏‎‎‏"שיתוק ודחיינות הופכים אדם לחי-מת. בהבנה ובקבלה של המצב ובסיוע של קואוצ'ר או יועץ תעסוקתי, אפשר לנסות ולפתור את הבעיה". ‏‎‎‏

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם