לכתבה הקודמתמה עושים כשמס הכנסה פושט במפתיע על העסק? לכתבה הבאהרוצים לפטר אתכם? מספר כלים שיגרמו למעסיק לחשוב פעמיים

עסקים מתייעלים: איך לחסוך בהוצאות התקשורת?

ארגון מעוניין תמיד להקטין הוצאות ולחסוך אך התקשורת הפנימית והחיצונית של אנשי הארגון היא קריטית לצמיחה, התפתחות, הצלחה ורווח ■ אז איך בכל זאת ניתן לחסוך?

29/03/2012, 10:03
Cisco בפייבוק
דואר אלקטרוני, אימייל / צלם: thinkstock
דואר אלקטרוני, אימייל / צלם: thinkstock

אחת ההוצאות הגדולות והמורכבות ביותר לחיזוי בארגונים קטנים ובינוניים היא ההוצאה החודשית בגין שירותי תקשורת. מצד אחד, הארגון מעוניין תמיד להקטין הוצאות ולחסוך, אך מאידך, התקשורת הפנימית והחיצונית של אנשי הארגון - בין שהם מתקשרים זה עם זה ובין שהם מתקשרים עם הסביבה העסקית שלהם - היא קריטית לצמיחה, התפתחות, הצלחה ורווח.

ולכן, הארגון יכול לייצר עם ספקי התקשורת שלו הסכמים על שיחות (וחבילות גלישה, הודעות וכל סוג תקשורת אחר), אולם ההסכמים האלה, בהגדרה, אינם זולים. אם, מאידך, החברה יוצרת עם ספקי התקשורת שלה הסכמים שמגבילים את דקות השיחה, ההודעות והגלישה, הרי שכל חריגה מהחבילות המוגבלות הללו יכולה לעלות בהוצאות כואבות.

וכמובן, ההוצאות הללו תופסות סדרי גודל חדשים לחלוטין בתקופות שבהן חלק מאנשי הארגון נמצאים בחו"ל, ונדרשים לבצע שיחות בינלאומיות או גלישה באזורים שאינם מצויים בחבילות של ספקי השירות. במקרים האלה, הוצאות התקשורת יכולות לזנק באלפים רבים, אפילו כשמדובר בארגון קטן של כמה עשרות עובדים.

לסוגייה המורכבת של הוצאות התקשורת יש פתרונות. הם לעתים מסובכים מעט, מה שמרתיע רבים מהמשתמשים הלא מתוחכמים לנצל אותם. ועדיין, שירותי תקשורת מתקדמים על גבי האינטרנט ובאמצעות אפליקציות לסמארטפונים ומכשירי טאבלט הם לא פינוק. חברות לא יכולות להתעלם מהאפשרויות שמציגים הפתרונות הללו, ומהחסכון העצום שהם עשויים להביא עמם.

זאת ועוד: פתרונות מבוססי VoIP, החל מסקייפ ודרך אפליקציות נפוצות פחות, דורשים בדרך כלל שמשתמשים בשני הצדדים יתקינו אותם על מחשבים, מרכזות טלפוניות ומכשירי קצה סלולריים. לחברה שרוכשת עבור העובדים שלה את הטלפונים שלהם יש יתרון עצום ביכולת לאכוף שימוש בפתרונות האלה, ולחסוך הון רב בתקשורת הפנימית, ולא פעם גם בתקשורת החיצונית.

כאמור, הפתרון המוכר ביותר הוא סקייפ. תוכנת סקייפ מאפשרת לבצע שיחות VoiP חינם ממחשב או מהטלפון, או שיחות בעלות מופחתת מאוד למי שרוכש חבילות פרה-פייד ומתקשר לטלפונים שאינם מצויידים בסקייפ. כמובן, הסקייפ ניתן גם להתקנה על טלפונים חכמים, והממשק הפשוט שלו מקל מאוד על תקשורת בין משתמשי התוכנה, שמבוצעת בעלות אפסית.

אבל רק סקייפ זה לא מספיק. היום, בעולם שבו אפליקציות לסמארטפונים מתרבות בקצב אקספוננציאלי, יש כבר כמה וכמה אפליקציות חינמיות קבילות המותקנות על מאות מיליוני טלפונים חכמים ברחבי העולם. אפליקציות כמו וייבר, וואטסאפ, נימבוז ואחרות מספקות אפשרויות דומות לאלה של סקייפ. ולכן, לארגונים כדאי לוודא שכמה תוכנות VoiP שונות מותקנות על מכשירי הקצה ועל מחשבי העובדים, כדי לייצר מקסימום אפרויות לתקשורת חינמית בין המשתמשים. חשוב לזכור גם שתהליך ההתקנה של האפליקציות הללו פשוט מאי פעם, מה שמקל מאוד את השימוש בהן ומוריד את החסמים של חששות המשתמשים.

כלים חינמיים אפקטיבי נוסף הוא היכולת לשלוח מסרונים חינם היישר מחשבונות הג'ימייל של העובדים, וכמובן, האפשרות להשתמש בתוכנות דואר אלקטרוני במקום במסרונים - במקרה שבו למקבל ההודעה אין תוכנת מסרים חינמית כמו וואטסאפ.

האפשרויות שמציע עולם ה-VoiP, חינם או במחיר מופחת באופן משמעותי, הן כמעט בלתי מוגבלות. לא רק במכשירי הקצה, אלא אפילו במרכזיה של העסק. לארגונים קטנים ובינוניים מומלץ מאוד לא לפחד, ולהשמיש את האפשרויות של עולם התקשורת המוזלת והחינמית, כדי להגיע לחיסכון של עשרות רבות של אחוזים בהוצאות התקשורת שלהם.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם