כחלון שוקל צעדים נגד מבצע האינטרנט של הוט

פרטנר וסלקום נפגשו עם מנכ"ל משרד התקשורת, בניסיון לשכנע את המשרד להתערב באופן נרחב יותר במבצע של הוט ■ על פי תנאי הרישיון שלפיו היא עובדת, הוט חייבת אישור מוקדם ממשרד התקשורת למבצע זה - שלא ניתן

משרד התקשורת מצא פגמים במבצע האינטרט של הוט, ושוקל צעדים נגדו. כך נודע ל"גלובס". כחלון דרש מהחברה הסברים על כך שבניגוד לרישיונה, הוט יצאה במבצע של שיתוף פעולה עם חברת הוט נט - ספקית האינטרנט שלה - ללא אישור המשרד. במכתב ביקש משרד התקשורת תגובה מהירה לסוגיה, משום שעל פי תנאי הרישיון שהוט פועלת מכוחו, כל מבצע בדומה למבצע שבו יצאה בשבוע שעבר, מחייב אישור מוקדם מהמשרד, ולכאורה - הוט לא נהגה כך הפעם.

בד בבד, פרטנר וסלקום יעשו היום ניסיון נוסף, לשכנע את המשרד להתערב באופן נרחב יותר במבצע של הוט. נציגי החברות אמורים להיפגש עם מנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל, כדי להמחיש לו עד כמה חמור, לדבריהם, הנזק שנוצר בשוק, בעקבות המבצע המשותף להוט ולהוט נט.

לעצור את המבצע

שתי החברות יציגו בפני המשרד דרישה חד-משמעית, לעצירת המבצע של הוט - דרישה שסביר להניח שתידחה, משום ששר התקשורת, משה כחלון, אינו רוצה לעצור את הוט. נוסף על כך, ידרשו החברות להקפיא את התשלומים שהן משלמות להוט בעבור השימוש בתשתיות שלה. זאת, הואיל ולשיטתן, ההסכם לשימוש בתשתיות גורם לכך, שהן צריכות לסבסד את המבצע, כי הגידול בתעבורה שנוצר כתוצאה מהמבצע, מעלה את ההוצאה במקביל.

כלומר, ככל שהספקיות מגדילות את נפח השימוש, כך הן צריכות לשלם יותר להוט. אלא שהן לא יצרו את הביקוש האדיר שנוצר לנפחים ומהירויות גבוהות, אלא דווקא הוט, ולכן דינו של ההסכם להתבטל, לטענתן.

צרו איתנו קשר *5988