לכתבה הקודמתכלים ממשלתיים לתמיכה מקצועית בעסקים קטנים ובינוניים לכתבה הבאהמחליטים לבחור שותף? כל היתרונות והסיכונים בשיתופי-פעולה

לא רק סבן ואייפקס: גיוס הון פרטי - גם לעסקים קטנים

גם אתם יכולים להעביר את הבעלות על החברה שלכם, גדולה כקטנה, ולאתר את המשקיע שמתעניין בתחום הפעילות ובחזון העתידי שלכם

24/04/2012, 09:18
שירות גלובס
Cisco בפייבוק
דירה  שלט למכירה נדלן נדל"ן / צלם: פוטוס טו גו
דירה שלט למכירה נדלן נדל"ן / צלם: פוטוס טו גו

אני מכיר לא מעט בעלי עסקים מסורתיים שמביטים קרועי עיניים בסטרט-אפיסטים שהגיעו לאקזיט. האנשים האלה עשויים להשקיע את כל מאודם בעסק במשך עשרות שנים, אך לעולם לא יגיעו לרגע שבו הם יעבירו את הבעלות והאחריות לאחר, ויקחו אתם את הכסף הביתה.

רבים מאלה, יצרנים ותיקים, בעלי מפעלים ואפילו בעלי חברות שירותים, לא מודעים לאפשרויות שמספק להם השוק המודרני, כשהראשונה והחשובה שבהם היא תעשיית ההון הפרטי (Private Equity). אנשים מן היישוב משייכים את עסקאות ההון הפרטי, עסקאות הרכישה הממונפות או ההשתלטויות הידידותיות (והאחרות) לטייקונים ולחברות ענק. פעמים רבות הם לא ערים לעובדה ששחקני ההון הפרטי משחקים בכל שכבות המשק, ובכלל זה גם בעולם החברות הקטנות והבינוניות.

אבל קודם כל, מה זה בכלל הון פרטי? קרנות הון פרטי מתאגדות בצורה דומה מאוד לקרנות הון סיכון. צוות ניהולי מגייס הון ממשקיעים מוסדיים ופרטיים. אלה הם המשקיעים המוגבלים בקרנות ההון הפרטי. הגוף המנהל הוא האחראי על ביצוע ההשקעות בפועל, והוא מתקיים מדמי ניהול (שהם כשני אחוזים בשנה מסך ההון המנוהל) ומדמי הצלחה (בדרך כלל כעשרים אחוזים או יותר מהתושאה העודפת על ההון).

הקרנות הללו משקיעות בחברות מבוססות ולא בסטרט-אפים. הן מחפשות חברות מסוגים שונים, שיוכלו לצמוח באופן משמעותי תחת בעלות חדשה, במגוון של תסריטים: חברות מסוימות ניתן לפצל לגופים עסקיים שונים כדי להציף ערך; חברות אחרות עשויות להניב החזר משמעותי אם יימכרו לתאגידים שמעוניינים להציע את השירותים או המוצרים שהן משווקות; חברות מסוימות עלולות "להיתקע" בגלל סכסוך בין בעלים, והעברת הבעלות יכולה להניב צמיחה דרמטית; חברות אחרות יכולות לפתח תחומים חדשים על בסיס עיסוקיהם או קהל הלקוחות שלהם, ולהגדיל את הכנסותיהן באורח פלא.

עניין נוסף שמאפשר לקרנות ההשקעה לייצר החזרים משמעותיים הוא סוגיית המינוף. חברות ההשקעה משקיעות רק חלק מכספי ההשתלטות שלהן ממקורותיהן, ואת היתר הן מגייסות ממקורות בנקאיים או אחרים. המינוף מאפשר להן לייצר תשואה נוספת גם על כסף שאינו שלהן.

כאמור, קרנות השקעה וגופי השקעה פרטיים אחרים לא מתמקדים רק בפלח העליון של השוק. עסקאות לרכישת תנובה, בזק, פרטנר או פסגות הן רק המדוברות ביותר. משקיעי הון פרטי מבצעים עסקאות גם בעשרות מיליוני דולרים, ולעתים אפילו במיליוני דולרים בודדים ופחות מזה. סודה קלאב, למשל, נרכשה במיליוני דולרים בודדים לפני שהאמירה לשווי שוק של תשע ספרות, תחת בעלות של משקיעים פרטיים.

כל עסק יכול להוות לאורך חייו מטרה לגופי השקעה כאלה, בהנחה שיש לו חזון ריאלי לצמיחה מואצת. החוכמה היא לדעת שגם אתם יכולים להעביר את הבעלות על החברה שלכם, גדולה כקטנה, ולאתר את המשקיע שמתעניין בתחום הפעילות ובחזון העתידי שלכם.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם