לכתבה הקודמתסודות הקידום של גוגל (מאמר שישי בסדרה) לכתבה הבאהתנו לטקסטים השיווקיים שלכם כנפיים

סודות הקידום של גוגל (מאמר חמישי בסדרה)

החל מנובמבר 2011 הודיעה גוגל שהיא תפעיל אבטחת ssl בתוצאות החיפוש. המשמעות היא, שתוכנת הסטטיסטיקה באתר שלך לא תוכל לדעת מהן מילות המפתח שהנחו את הגולש ממנוע החיפוש גוגל אל האתר.

15/04/2012, 11:32
Cisco בפייבוק
פרטי / צלם: פוטוס טו גו
פרטי / צלם: פוטוס טו גו

אין זה סוד שלגוגל יש תפקיד חשוב באינטרנט, בעולם כולו וגם בישראל. מנוע החיפוש שלה הוא צינור תנועה עיקרי באינטרנט ועסקים רבים משקיעים משאבים כדי להיות ראשונים בגוגל בתוצאות החיפוש ולהביא אליהם תנועה של לקוחות שמחפשים בדיוק את המוצרים ו/או את השירותים שלהם.

החל מחודש נובמבר 2011 החלו רוחות אחרות לנשב מגוגל. גוגל החלה ליזום הודעות למדיה על השינויים שהיא עורכת, על המגמות ועל הכוונות ובכך עוסקת סדרת מאמרים זו.

אבטחת מידע

שיטת האבטחה המקובלת באבטחת אתרי אינטרנט נקראת SSL. זהו מצב של תקשורת נתונים מאובטחת בין המחשב שהינך גולש בו לבין מחשב אחר לצורך העברת פרטי מידע שהנפוצים בהם הם פרטי כרטיסי האשראי בעת רכישת מוצר או שירות. אבל אבטחת נתונים יכולה להעשות בעת העברת מידע המוגדר רגיש כגון: יתרות חשבון בנק, מידע רפואי ועוד.

איך אני יודע שמופעל מנגנון אבטחה מסוג SSL?

כאשר מופעלת תקשורת מאובטחת, אתה עשוי לקבל הודעה של מערכת ההפעלה שאתה עובר למצב כזה, וגם תראה סמל מנעול בדפדפן שלך (למטה או למעלה בשורת הכתובת - כתלות בדפדפן), ובמקום http תראה https, האות s מציינת security.

איך פועל מנגנון SSL?

אם יש שיטה בטוחה להעברת מידע באינטרנט היא כיום SSL. היא הרבה יותר בטוחה מאשר העברת פרטי כרטיס אשראי לקופאי בפיצרייה, או באמצעות הטלפון. בשיטת SSL מועברים מסרים באופן מוצפן וכך, מי שמאזין על הקו ישמע רצף של צפצופים חסרי משמעות שלא יוכל לפענח אלא לאחר פעולת פענוח מקיפה במחשבי על.

צפצופים שכאלה אתה יכול לשמוע אם בטעות אתה מתקשר למספר פקס, אבל בשונה מפקס בו התקשורת אינה מאובטחת וניתן לתרגם את הצפצופים לכדי תמונה או תוים, הרי תקשורת מאובטחת SSL היא הרבה יותר מורכבת ומסובכת והמשמעות היא שתהליך התרגום אינו פשוט ויכול להארוך זמן רב.

עוד מילה על SSL. האם פעם ראית כספת? אולי בסרט, במלון או אולי אצלך בבית. כמה מפתחות יש לכספת? אחד, נכון? אז בשיטת SSL יש שתי מפתחות. המשמעות היא שגם אם מישהו יאזין על הקו, יקלוט את התקשורת ואפילו יצליח לשים את ידיו על מפתח אחד - זה לא יעזור לו כי עדיין חסר לו מפתח נוסף.

לסיכום, ומבלי להיכנס לצד הטכני והמרתק של הטכנולוגיה, נאמר שהשיטה פועלת על 2 מפתחות לפיענוח של מסר: מפתח ציבורי ומפתח אישי שרק הצירוף של שניהם מאפשר את קריאת המידע.

נחזור לגוגל ולאבטחת מידע

גוגל עושה שימוש ב- SSL בכל סוג תקשורת עם הגולשים, מהרגע שהם נכנסים למערכת המקוונת (Sign in) כדי לקרוא דואר למשל מ-Gmail, או לצפות בנתוני AdWords או Analytics וכך הלאה. במילים אחרות, ברגע שאתה מתחיל לצרוך שירותי גוגל אתה פועל בתקשורת מאובטחת SSL.

בשאיפה שלה לאבטח את התקשורת עם קהל הלקוחות, גוגל מקשה כעת על העברת מילות המפתח. כאשר גולש נכנס לחשבון שלו בגוגל ואחר כך נכנס למנוע החיפוש ומחפש ביטוי כלשהו, הוא מקבל רשימה של תוצאות.

לחיצה על קישור בתוצאות החיפוש תוביל אותו לאתר, שבו מותקנת לעתים תוכנת סטטיסטיקה, כמו Google Analytics, אשר מחכה ל"קלוט" לתוכה את ביטוי החיפוש. זהו מידע בעל ערך לבעל העסק הרוצה לדעת איזה מילות מפתח הביאו לו קהל.

החל מנובמבר 2011 הודיעה גוגל שהיא תפעיל אבטחת ssl בתוצאות החיפוש. המשמעות היא, שתוכנת הסטטיסטיקה באתר שלך לא תוכל לדעת מהן מילות המפתח שהנחו את הגולש ממנוע החיפוש גוגל אל האתר.

גוגל מעריכה ש- 10% מהתנועה תהיה "לא מזוהה", אבל עדויות בשטח מראות שכנראה האחוז גבוה יותר. ככל שיש יותר לקוחות גוגל שנכנסים לחשבון הדואר שלהם באותה עת עורכים חיפוש, כך יגדל גם המספר הכניסות ה"לא מזוהות" לאתר דרך גוגל.

זכרו! גוגל מבצעת מאות שינויים באלגוריתם שלה המדרג את האתרים בתוצאות החיפוש. השינוי שנדון במאמר זה הוא רק אחד מהם. גוגל עדיין שומרת את הקלפים קרוב לחזה, והמשמעות למשתמשים היא, שיש עדיין דברים רבים שהם בגדר ספקולציה, ולכן צריך להיות עם אצבע על הדופק.

זהר עמיהוד, מומחה קידום אתרים, פרסום ושיווק באינטרנט. עוזר לעסקים להביא את הלקוחות שהם רוצים לאתר כדי שהאתר ירוויח כסף. מקדם אתרים לחברות בינוניות וגדולות בנושאי שיווק באינטרנט. זהר מרבה בכתיבת מאמרים וספרים וביניהם הספר: "הגדל את הכנסות העסק שלך באמצעות פרסום בגוגל Google AdWords"

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם