לכתבה הקודמתרוצים לפטר אתכם? מספר כלים שיגרמו למעסיק לחשוב פעמיים לכתבה הבאההדרך להצלחה עוברת בחדשנות

נושאים הקשורים לכתבה

מחקר מפתיע: רק 1 מתוך 5 עובדים משקר לגבי ימי המחלה

לפי המחקר, "השקרנים" מנצלים את ימי המחלה בין היתר כדי להתאושש מהנגאובר שתקף אותם בבוקר, או סתם כדי לנוח מהשיגרה השוחקת ■ המחקר הצביע על כך שנשים משקרות פחות מגברים ועובדות יותר שעות

05/04/2012, 09:33
משה גולן
Cisco בפייבוק

האם תהיתם פעם מה באמת עושים אנשים בימי המחלה שלהם? מחקר חדש מצביע על כך שרק 1 מתוך 5 עובדים משקר כאשר הוא מתקשר למעסיק וטוען כי לא יוכל להגיע לעבודה בשל מחלה פתאומית שתקפה אותו. לפי המחקר, "השקרנים" מנצלים את ימי המחלה בין היתר כדי להתאושש מהנגאובר שתקף אותם בבוקר, או סתם כדי לנוח מהשיגרה השוחקת.

במחקר שבוצע על ידי אתר האינטרנט FIT, המתמחה בהשמת עובדים, השתתפו כ-5,000 אנשים, ותוצאותיו הוכיחו כי 84% מהמשתתפים באמת היו חולים או שלקחו יום חופש כדי להשגיח על הילד החולה שלהם, כאשר דיווחו למעסיק כי הם לוקחים חופשת מחלה.

למעשה, רק 1 מתוך 5 משתתפים שיקר כאשר דיווח כי הוא חולה ולא יוכל להגיע לעבודה. המחקר מצא גם כי הנשים משקרות פחות לגבי היותן חולות כך שרק 1 מכל 7 נשים שהשתתפו במחקר שיקרו לגבי הסיבה בגינה לקחו חופשת מחלה.

אלו ששיקרו לגבי חופשת המחלה שלקחו טענו שהם ניצלו אותה בהתבטלות מוחלטת וכדי לשבור את השגירה השוחקת. חלקם טענו כי ניצלו את ימי המחלה שלהם מפני שסבלו מהנגאובר או מפני ששהתראיינו לעבודה אחרת.

המחקר שבחן גם את ההבדלים ביחס של הנשים והגברים למקום העבודה, הראה כי לא רק שהנשים נוהגות לשקר פחות באשר לימי המחלה שלהן, אלא שהן נוהגות לעבוד שעות רבות יותר מעמיתיהם הגברים ומנצלות פחות את ימי המחלה והחופש שלהן. כ-54% מהנשים שהשתתפו במחקר דיווח כי שעות העבודה היומיות שלהן מסתכמות ב-9 שעות ויותר, זאת לעומת 41% מהגברים.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם