לכתבה הבאהטיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם

מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה

(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן

17/06/2012, 12:33
Cisco בפייבוק
גיל באומל / צילום: יחצ

תעשיית טכנולוגיית המידע עוברת את אחת התקופות המשמעותיות ביותר של שינוי ב-20 השנים האחרונות. מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות, כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר (consumerization), והמעבר לשירותים מבוססי ענן.

מגוון של התקנים לשיתוף פעולה

מכשירים ניידים העושים שימוש בהודעות קוליות וטקסט ובמקרים מסוימים דוא"ל נייד - פופולריים מזה זמן רב. עם כניסת ה iPhone של אפל ומכשירים מבוססי גוגל אנדרואיד נוצרה קטגוריה חדשה כמעט בן לילה, של מכשירים המאפשרים גישה לאינטרנט ושימוש בכלי שיתופיות (Collaboration Tools). נתוני החדירה לשוק הנם מדהימים:
● מספר מכשירי ה 4 iPhone שנמכרו ע"י אפל בתוך 24 שעות: 600,000
● מספר התקני Google Android המופעלים מדי יום: 850,000
● מספר יחידות iPad של אפל שנמכרו ב 6 החודשים הראשונים: 2,000,000


המשתמש לוקח את היוזמה
במקביל לגידול במודעות העובדים ליתרונות שמכשירים חכמים אלו יכולים לתת, גדלה גם הדרישה ממעסיקים לתמוך ולאפשר את השימוש בהם. מחלקות ה-IT רבות עוברות למודל BYOD (Bring Your Own Device) תוך הגדרת מדיניות אבטחת מידע מצד אחד ומתן גישה לבסיסי מידע ואפליקציות אירגוניות מאידך.


הארגון הופך חברתי
השפעות נוספות מהסביבה הפרטית לסביבה הארגונית ניתן לראות באימוץ הרשתות החבריות. הדור החדש של עובדים גדל על Facebook, Twitter, YouTube, בלוגים, wikis - ומצפה להיות מסוגל להשתמש בכלים מסוג זה גם במקום העבודה. על פי IDC, 57% מהעובדים משתמשים ברשתות חברתיות לצרכי עבודה לפחות פעם בשבוע, ו 15% מהם משתמשים בכלים פרטיים ולא בכלים אירגוניים שנבחנו ואושרו ע"י מחלקות ה-IT. הוספת פורטל וידאו פנים ארגוני יכולה לשפר משמעותית את יכולות החברה לחלוק מידע באופן מהיר וברור.

גיל באומל, סיסקו / צילום: יחצ

וידאו הופך חוצה אירגוני (Pervasive)
הערך המוסף בוידאו חוצה אירגון, לעומת תקשורת קולית או העברת מסמכים בלבד. לווידאו יכולת לשפר את השירות ולחסוך בעלויות. השימוש בו הפך נפוץ לא רק בתחומים המסורתיים כגון שיחות ועידה והכשרת עובדים, אלה גם בתחומים כמו שירותי בריאות, בנקאות מרוחקת, פתרון בעיות בזמן אמת בפסי ייצור, ביצוע ראיונות ב-HR, פקידות קבלה וירטואלית ופתרונות רבים נוספים.


דור ה-YouTube אשר רגיל לשימוש בוידאו דיגיטלי, הינו הראשון לאמץ פתרונות מבוססי וידאו גם בהתקנים ניידים. התחזיות האחרונות מעריכות כי עד שנת 2015 תעבורת הוידאו תהווה שני שליש מכלל תעבורת הנתונים בהתקנים ניידים.


נכנסים לעידן פוסט - מחשב (Post PC Era)
קיימת הסכמה גוברת כי התוצאה של המגמות הטכנולוגיות הנ"ל ייצרו סביבת עבודה חדשה בה המחשב השולחני לא יהיה במרכז הבמה. כבר כיום מכירת טלפונים חכמים עם גישה לאינטרנט עולה על מספר המחשבים הנמכרים ואנליסטים מעריכים כי עד שנת 2013 גם מכירות מחשבי לוח יעלו על מכירות המחשבים. בהתחשב בנתונים אלו, קל לדמיין את החזון בו סביבת העבודה משתחררת מכבלי המחשב השולחני, אשר מוחלף במודל שבו משתמשים עושים שימוש בכלי שיתופיות מכל מכשיר, בכל מקום ועל כל רשת.

עלייתה של סביבת העבודה החדשה
סביבת העבודה החדשה תתאפיין בהתמקדות במשתמש עצמו ולא במחשבו האישי על בסיס ארבעת המרכיבים הבאים:
● ניידת, כך שמשתמשים יוכלו להשתמש בסביבת העבודה, לא משנה היכן הם נמצאים.
● חברתית מטבעה, תוך שימוש גובר בכוחן של רשתות חברתיות פנים אירגוניות.
● חזותית, כך שהעושר בתקשורת וידאו יאפשר למשתמשים לתקשר בצורה האישית ביותר.
● וירטואלית, כי יישומים, נתונים, ואפילו מערכות הפעלה יוכלו להיות מועברים בצורה מאובטחת ואמינה בין סביבות ענן פרטיות או ציבוריות.

יישום סביבת עבודה שיתופית חדשה
פתרונות רבים עומדים כיום לרשות ארגונים קטנים וגדולים המבוססים על מענה מלא לצרכים המשתנים של העובדים בסביבה החדשה. פתרונות אילו כוללים חווית משתמש אחידה על פני טלפוני IP, אפליקציות המשלבות מסרים מיידים, נוכחות, שירותי קול ווידאו ושיתוף מסמכים על מחשבים ניידים, מחשבי לוח וטלפונים חכמים.

גיל באומל, סיסקו / צילום: יחצגיל באומל, סיסקו / צילום: יחצ

Jabber for iPhone / Jabber for Windows

גיל באומל מנהל מוצר תקשורת אחודה בסיסקו

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם