לכתבה הקודמתגם עסק קטן אפשר למתג מחדש - ובגדול; כך תעשו זאת נכון לכתבה הבאהעובד מפה לאוזן: המלצה מסתמנת כמנגנון השמה מוצלח

נושאים הקשורים לכתבה

סיפור קריירה: על ההיי-טקיסט שהחליט לעזוב הכול בגיל 42

אלעד, היי-טקיסט בן 42: "בשנה-שנתיים האחרונות התחלתי לאבד עניין. אני יושב חלק גדול מהיום מול מחשב, וללא המגע עם האנשים הנשמה שלי הייתה מתייבשת. תמיד חשתי שהייעוד האמיתי שלי הוא בעבודה עם אנשים"

08/04/2012, 08:52
ענת כהן
Cisco בפייבוק

"מאז שאני זוכר את עצמי עבדתי בחברות היי-טק. הצלחתי, התקדמתי, וכמובן, שתוגמלתי בהתאם. בכל מקום שעבדתי יצא לי מוניטין של עובד מוכשר, ובארגון שבו אני עובד היום אף מטילים עליי את המשימות המאתגרות יותר - גם בזכות יחסי האנוש הטובים שלי. אני חזק מאוד בקשר עם אנשים. אני אוהב אנשים, אני יודע להקשיב להם ולהניע אותם, ועל כך אני מוערך מאוד. לכן, לשמחתי, למרות ששוק העבודה נמצא בתקופת האטה וחרב הפיטורים מאיימת על הרבה מעובדי ההיי-טק, אני משוכנע (ולא מתוך יהירות), שעליי היא לא תנחת. עד כאן הכול טוב ויפה.

"הבעיה היא שבשנה-שנתיים האחרונות התחלתי לאבד עניין. אני יושב חלק גדול מהיום מול מחשב, וללא המגע עם האנשים הנשמה שלי הייתה מתייבשת. תמיד חשתי שהייעוד האמיתי שלי הוא בעבודה עם אנשים, וכך גיבשתי את השאיפה למצוא עבודה במגזר השלישי. ברור לי שאצטרך לרדת במשכורת, אבל אני מוכן לשלם את המחיר (גם אשתי עובדת בהיי-טק).

"אחרי שההחלטה נפלה התחלתי לשלוח את קורות החיים שלי למשרות פתוחות בעמותות, אבל אף אחד לא חזר אליי. כשהתקשרתי לברר מדוע, הסבירו לי שנדרש ניסיון קודם בעולם הזה. החברים שלי חושבים שהשתגעתי ושאני לא ריאלי ('אתה כבר בן 42. אתה מחפש צרות?'), אבל הם לא מבינים שהחלה לבעור בי אש אחרת ושמבחינתי חיי ההיי-טק כבר חסרי משמעות.

"מתסכל אותי להיווכח שהשוק הזה 'נעול' בפניי ושכולם מתעקשים על ניסיון קודם, במיוחד לנוכח העובדה שכבר התגבשתי בהחלטה לרדת בשכר ולעשות משהו טוב יותר למען הזולת".

* נכתב ע"י אלעד, 42, עובד היי-טק

יעל מירון (בתמונה למעלה), יועצת קריירה, עונה לאלעד: "הכניסה יכולה להיעשות באמצעות התנדבות"

"אלעד, אתה לא לבד. בשנים האחרונות נתקלתי לא מעט באנשי היי-טק מצליחים (בעיקר בגילאי 40-50), שרוצים לעשות הסבה מקצועית ולעבור מהעולם החומרני של היי-טק למגזר השלישי - שם תחושת התרומה לאוכלוסיות חלשות יוצרת 'משמעות לחיים' ומעניקה תחושה של עשייה 'למען הנשמה'.

"אני מסכימה איתך שהשוק אינו גמיש כלפי אנשים בסיטואציה שלך, אבל המעבר אפשרי. צריך רק לקחת בחשבון כי מדובר בתהליך הדרגתי - שיכול לארוך מספר שנים - ושדורש מצדך אי-אילו ויתורים.

"הכניסה למגזר השלישי יכולה להיעשות באמצעות התנדבות בעמותה, במקביל להמשך עבודתך הנוכחית בהיי-טק.

"לאחר תקופה של התנדבות, תוכל להעמיק את מעורבותך בארגון על-ידי הצטרפות לחברות בוועדות שונות או הגיית יוזמות לפעילויות שונות - וכך תחשוף את כישוריך. באופן כזה, כשייפתח תפקיד בשכר שמתאים לכישורים שלך ועונה על ציפיותיך - תוכל להתמודד עליו מנקודת פתיחה אחרת לגמרי".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם