לכתבה הקודמתעסק חדש הצעדים הראשונים לכתבה הבאהאפילו כור אטומי צריך בלוג

לראשונה: קרן פרטית חדשה למימון עסקים קטנים ובינוניים

בראש הקרן יעמוד קובי מיכלין, מנכ"ל חברת שחקים; את פעילות הקרן ילווה משרד רו"ח שטיינמץ עמינח

17/06/2012, 12:12
Cisco בפייבוק
כסף איראני אירן איראן ריאל  / צלם: רויטרס

קבוצת אנשי עסקים תקים בימים הקרובים, לראשונה בארץ, קרן חדשה שתתמקד בעסקים קטנים ובינוניים הזקוקים לאשראי. בראש הקרן יעמוד קובי מיכלין, מנכ"ל חברת "שחקים, המתמחה בניהול כספים לעסקים קטנים ובינוניים. משרד רו"ח שילווה את פעילות הקרן הוא "שטינמץ עמינח".

כידוע, כיום עסקים קטנים ובינוניים שנזקקים לאשראי יכולים לממש זאת באמצעות הבנקים, או ע"י הלוואות בשוק האפור. הקרן החדשה תאפשר, לעומת זאת, לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לקבל באמצעותה אשראי בסדר גודל של מאות אלפי שקל (בין 200 אלף שקל ל-800 אלף שקל). מימון האשראי יהיה בדרך כלל עד לטווח של שנה ובמקרים מסוימים ניתן יהיה לקבל אשראי עד שנתיים.

לדברי מיכלין, הקרן החדשה - "הקרן הפרטית בישראל לעסקים קטנים ובינוניים", שמה- תוכל גם לשמש כמנוף למימון אשראי בנקאי נוסף. "לאחר שהקרן החדשה תבחן בקפידה ותאשר את יכולת ההחזר הכספי של בעל עסק, שמעוניין במימון אשראי", אומר מיכלין, "הבנק יתייחס ביתר רצינות לבעל העסק. כך, למשל, בעל עסק שהקרן מימנה לו 300 אלף שקל, יוכל במקרים רבים לקבל מהבנק - בזכות החוסן הפיננסי והמקצועי של חברי הקרן ובשל הגיבוי שהקרן נותנת לאותו בעל עסק - 300 אלף שקל נוספים.

מיכלין הוסיף כי הקרן תגובה גם בצוותי כלכלנים, אשר יבחנו את יכולת ההחזר של בעל העסק, מצד אחד, ומצד שני יוכלו הצוותים לספק ייעוץ פיננסי בסיסי בתקופת האשראי. צוותים אלה יהיו מאוישים ע"י נציגים של חברות מובילות בענפים שונים של המשק. כך, לדוגמא, בעלי עסקים מתחום המחשבים יוכלו לקבל ייעוץ פיננסי מנציגי חברת "סילטק מחשבים"; בתחום הנדל"ן היועצים יהיו מחברת י.ד.ר. הנדסה.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם