לכתבה הקודמתטיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם לכתבה הבאהזה מטוס? זה ציפור? לא, זו מדיה חברתית

מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת

מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל

18/06/2012, 11:41
Cisco בפייבוק
הילה שחר / צילום: יחצ

שיטת הליסינג, שיובאה לארץ על ידי חברות הרכב לפני כשני עשורים, הפכה למגמה עולמית וכך גם בישראל, בשוק חברות התקשורת. השינויים הטכנולוגיים התכופים וירידת הערך המהירה של מערכות התקשורת בארגונים, הכניסו את ענף ה- IT לעולם הליסינג, לרכישת הציוד ועדכונו מדי תקופה בדגמים חדשים היוצאים לשוק.

היתרון העיקרי בשיטת הליסינג הוא בהפיכת ההשקעה הכספית הכרוכה ברכישת ציוד התקשורת, להוצאה חודשית נמוכה ושוטפת. ההשקעות הנדרשות למימון ההתפתחות הטכנולוגית באירגון מהוות בדרך כלל מעמסה תקציבית גבוהה מאד.בשיטת הליסינג, השקעות אלה יכולות להיות מנותבות לערוצים אחרים ולמימון רכישות בליבת הפעילות של החברה, במקום לנתבן לרכישת ציוד תקשורת. כך קורה שחברות רבות בוחרות כיום באפיק הליסינג, כחלק מניהול תזרים המזומנים בחברה.

יתרון משמעותי נוסף לשיטת הליסינג הוא בגיוון מקורות האשראי של העסק. במיוחד בימים של מיתון כלכלי ומחנק באשראי הבנקאי, הרחבת ערוצי המימון העומדים לרשות האירגון יכולה לשמש גלגל הצלה לעסק ולתת לו את העזרה הנחוצה לו לצמיחה בפעילות העסקית. גיוון מקורות האשראי מספק לכל ארגון באשר הוא כלי לניהול טוב יותר של תזרים המזומנים, והוא מתאים גם לארגונים שיש להם כסף בקופה. החשיבה של מנהל הכספים שאומרת "יש לי כסף אני לא צריך ליסינג" עוברת מן העולם. כל מנהל כספים טוב יודע שהתבססות על הבנק כמקור אשראי בלעדי, אינה אלא מלכודת דבש לעסק ויש להכין תמיד מקורות הון חלופיים.


יתרון נוסף של שיטת הליסינג מגיע מהכיוון הטכנולוגי. הליסינג הפך לכלי בשימושן של חברות קטנות ובינוניות וחברות המעוניינות להימצא תמיד בקידמת הטכנולוגיה. בין הלקוחות הבולטים בשוק הליסינג ניתן למצוא את חברות הסטארט אפ המתאפיינות בצמיחה מהירה ובצורך להיות מעודכנות בחידושי הטכנולוגיה. חברות אלה רוכשות את מערכות התקשורת המתקדמות ביותר, לעיתים גם בתקופה הכי קריטית של צמיחת העסק. גם בשלבים מתקדמים יותר בחייהן של חברות אלה, כאשר הן מצויות בשלב המכירות, הן עדיין מעדיפות לרכוש ציוד תקשורת בליסינג כדי להשתמש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, תוך שמירה על תקציב מאוזן. רכישת הציוד בדרך של ליסינג, מאפשרת החלפה מתמדת של ציוד התקשורת ואפילו שדרוג שלו במהלך תקופת הליסינג והכל במטרה להיות עם הציוד החדיש והמעודכן ביותר בשוק.

יתרון נוסף וחשוב שתפס תאוצה בעיקר בחצי שנה האחרונה, במיוחד בתחום של ציוד התקשורת, הינו המחיר האטרקטיבי שניתן לקבל במסלול הליסינג. מחיר זה לעיתים, כמו במקרה של ציוד סיסקו, הינו זול משמעותית מהחלופה שמציע הבנק. כך למשל אפשר למצוא היום בשוק ליסינג לציוד תקשורת הניתן לתקופה של 36 תשלומים ב- 0% ריבית. המסלול יכול להתאים לחברות ממגזרים שונים במשק כגון היי-טק, חברות תעשייה ומסחר, חברות ציבוריות ופרטיות, פירמות רואי חשבון ועורכי דין, רשויות מקומיות, חברות סטארט אפ ועוד. ייחודיות השיטה היא בכך שניתן להתאים את המסלול הנוח עבור כל לקוח וצרכיו.

חברות הליסינג יודעות להציע סל פתרונות רחב המותאם למגוון מוצרים ממיטב המותגים בשוק. כמובן שלכל לקוח מתאים מסלול אחר בהתאם ליכולותיו הפיננסיות ולצרכיו הטכנולוגיים. כיום מוצעים שני מסלולים מרכזיים: מסלול של ליסינג תפעולי הכולל בין היתר החלפת הציוד בחדש, מימוש אופציית רכישה והארכת שכירות בהנחה או מסלול של ליסינג מימוני הכולל פריסת תשלומים רחבה כחלק מהתזרים השוטף של העסק. כמובן ישנם מספר הבדלים מהותיים בין שני המסלולים, חלקם קשורים באופי העסקה כמו אורך התקופה, פריסת הריבית וגובה הריבית וחלקם תלויים בגורמים אחרים כגון סוג הציוד וההתייחסות החשבונאית.

הלה שחר, מנהלת חטיבת המימון בחברת טקליס שירותי מימון בע"מ

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם