לכתבה הקודמתתקשורת ארגונית אפקטיבית חלק ב לכתבה הבאהלראשונה: קרן פרטית חדשה למימון עסקים קטנים ובינוניים

עסק חדש הצעדים הראשונים

בעלי עסקים קטנים ובמיוחד כאלה המצויים בהליך פתיחתו של עסק חדש ניצבים בפני אינספור בעיות: הגדרת השוק, הגדרת הלקוחות הפוטנציאלים, היכולת להעסיק עובדים, בעיות של תזרים והון חוזר ועוד ועוד.

17/06/2012, 12:11
Cisco בפייבוק
עסקה עסקאות ידיים מיזוג לחיצת ידיים חתימת חוזה / צלם: פוטוס טו גו

בעלי עסקים קטנים ובמיוחד כאלה המצויים בהליך פתיחתו של עסק חדש ניצבים בפני אינספור בעיות: הגדרת השוק, הגדרת הלקוחות הפוטנציאלים, היכולת להעסיק עובדים, בעיות מובנות מאליהן של תזרים והון חוזר, איך להתממן, איך לייצר תהודה ונוכחות בשוק ועוד ועוד. וכמובן, כל זה מבלי לגעת כלל בנושאים הבירוקרטיים הנוגעים להקמתו של עסק, כמו רישום חברה, פתיחת תיקים ברשויות המס הרלוונטיות, חשבונות בנק, כתיבת תקנון, שכירת יועצים ועוד.

מדינת ישראל מודעת לבעיות האלה, ויש לה עניין של ממש בהקמתם של עסקים קטנים. מחקרים רבים ברחבי העולם מוכיחים כי עסקים קטנים ובינוניים הם האחראים יותר מכל לצמיחה ארוכת טווח של מדינות. זאת ועוד, ככל שרבים יותר העסקים הללו, כך מתחזקת השדרה הכלכלית של המדינה, ופוחתתת התלות שלה בעסקים גדולים מדי. תלות בעסקים גדולים עשויה לאיים על יציבותו של משק, שכן נפילתו של עסק גדול עלולה ליצור אחריה תגובת שרשרת שממנה המשק יתקשה להתאושש.

בהתאם לכך, המדינה הקימה עמוד אינטרנט המוליך יזמים המעוניינים להקים עסקים בדרך הדרושה להם. עמוד האינטרנט מפנה יזמים לכל הגופים הסטטוטוריים הנדרשים להקמת העסק, מספק טפסים להורדה ושליחה לרשויות וכן מפנה את היזמים למרכזי טיפוח יזמות ומרכזי ההשקעות על מנת לסייע להם גם במימון ובמגוון צרכים עסקיים אחרים, ובהם מידע על רישוי עסקים, רישוי והיתר בנייה, בקשה לרשיונות יבוא ועוד.

במקביל לאפשרויות המימון השונות שמציעה המדינה למיזמים מכל הגדלים - החל מחברות קטנות בהקמה וכלה בתאגידי ענק בינלאומיים - מציעים מספר גופים אפשרויות מימון לעסקים. יש לתת את הדעת, עם זאת, שכדי לקבל מימון שוטף יידרש יזם להעמיד בטוחות להלוואות. אפילו המדינה, כאשר היא מציעה ערבויות למיזמים צעירים, דורשת מהיזמים סוג כזה או אחר של בטחונות.

גופים אחרים שמספקים מסלולי אשראי לעסקים קטנים הם הבנקים. דוגמא לפעילות כזו היא קו העסקים של בנק לאומי. הבנק מציע ליזמים ליווי צמוד של מנהל לקוחות בכיר, ואפשרויות לקבלת הלוואות בהיקף מאות אלפי שקלים בתוך פרק זמן קצר. הבנק גם מעמיד צוות מיוחד לליווי של חברות סטרט אפ טכנולוגיות, שמספק שירותי אשראי וניהול השקעות שונים.

גם בנק הדואר מציע לחברות קטנות שירותי אשראי שונים, ובהם מסגרת אשראי נוספת מעבר למסגרת האשראי הבנקאית, באמצעות הפקדת שיקים דחויים מלקוחות פרטיים ועסקיים. הבנק, המספק את השירות באמצעות חברת פנינסולה שיעור ניכיון של 100% מסכום הצ'קים בניכוי ריבית ועמלות וזיכוי החשבון בבנק הדואר בתוך יומיים מרגע בדיקת הצ'קים הדחויים.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם