ForexTrading - שותף תוכן
 

עונת הדוחות בפתח: לאילו נתונים כדאי לשים לב?

עונת הדוחות הכספיים לרבעון השני של 2012 נפתחה בוול סטריט, תקופה המאופיינת בתנודתיות רבה ■ אז למה צריך לשים לב בעונת הדוחות הקרובה?

15/07/2012, 09:39
דודו רז מנכ"ל סימפל טרייד / צילום: דנה קרן באדיבות סימפל טרייד
דודו רז מנכ"ל סימפל טרייד / צילום: דנה קרן באדיבות סימפל טרייד

עונת הדוחות הכספיים לרבעון השני של 2012 נפתחה בוול סטריט. תקופה זו מאופיינת בארה"ב בתנודות גדולות בערכי המניות של החברות המדווחות, כאשר סוחרים ומשקיעים רבים מנסים לנצל את התנודות בכדי לקצור רווחים. הבעיה: רבים פועלים באימפולסיביות - ומפסידים כך סכומים גדולים של כסף.

אז למה צריך לשים לב בעונת הדוחות הקרובה? לדברי דודו רוז, אנליסט ומומחה למסחר בשוק ההון, והבעלים של סימפל טרייד, יש מספר נקודות עליהן יש לתת את הדעת.

"ראשית, יש לזכור היא שהנתונים מהדוחות זולגים לציבור עוד לפני הפרסום עצמו", הוא מציין. "המשמעות של כך היא שיש הערכות רבות לגבי תוכן הדוח עוד לפני הפרסום שלו, וייתכן ואנשים מנסים לנצל זאת. לעיתים, בשל כך, תיווצר מגמה עוד לפני פרסום הדוח, ולכך יש לשים לב".

עוד מציין רוז דבר נוסף שיש לשים לב אליו, באשר לנתוני הרווח וההפסד של החברות: "השורה התחתונה של הדוח לא נמדדת על פי הרווח או ההפסד שדווח בו, אלא על פי הפער בין הציפיות ובין הדוח עצמו". כך, מסביר רוז: "דוח של חברה שמצביע על רווחים של מיליארד דולר ברבעון יקבל משמעות שונה אם האנליסטים העריכו רווחים של 10 מיליארד דולר מאותה החברה. כנל לגבי הפסדים".

אולם, רוז מבהיר מאלה המנסים לנצל את הציפיות בכדי לקצור רווחים: "הסוחר הפזיז עלול לבצע פעולות ביום שלפני פרסום הדוח, אך הוא מסתכן בכך שיקום בבוקר ויגלה שהדוח לא תאם את הציפיות כתוצאה מהערכה שגויה לגבי תנודות המניה".

עוד טעות נפוצה שמזכיר רוז היא לחכות עד שהמגמה תתייצב לקראת סוף יום המסחר שלאחר פרסום הדוח, ואז לנסות "לעלות על הגל". "גם אסטרטגיה כזו עלולה להתברר כשגויה, שכן כאשר ערך המניה התייצב, לרוב כבר מאוחר על מנת לקצור את הרווחים, ויש סכנה שהמגמה תשתנה", הוא מבהיר.

אז מהי האסטרטגיה המועדפת ביותר על מנת להפחית סיכונים ולהגדיל סיכויים להרוויח? לדברי רוז, "הסוד הוא לזהות מהר ככל האפשר את הלך הרוח בשוק, ולהצטרף אליו ברגע שהוא מתחיל. משמע, לבצע את הפעולות בשעה הראשונה ליום המסחר שלאחר פרסום הדו"ח. הפעולות יתבצעו כמובן לאחר זיהוי המגמה ותוך הצטרפות אליה".

מעבר לכך, מציין רוז: "יש לזכור שהשוק לא תמיד מתנהג באופן רציונאלי ביחס לתוצאות הדוחות. גם אם הדוח הצביע על רווחים משמעותיים, גם ביחס לציפיות, אין זה אומר בהכרח שערך המנייה יעלה, ולכן עלינו להיות עם האצבע על הדופק על מנת לזהות את המגמה שנוצרת לאחר הפרסום".

מה תהיה התוצאה בקרב על הגרעון?
סה"כ השתתפו בסקר: 181
16% 5%
7% 5%
19% 5%
58% 5%
גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מינוף ורגולציה או חשבוננו לאן
בזמן אחרון אנחנו שומעים הרבה על המושג מינוף פיננסי - כמה הוא מסוכן, הגבלות שיחולו עם בוא הרגולציה על שוק המט"ח וכו' אך לפני הכל ננסה קודם להבין מהו מינוף.
עתיד גוש האירו - איך נפלו גיבורים?
אם עולמנו הבודד בגלקסיות האינסופיות מציית לחוקי אמא אדמה - מדוע ינהגו השווקים הפיננסים אחרת?
 
השבוע בזירה
  • ב 24/09
  • ג 25/09
  • ד 26/09
  • ה 27/09
  • ו 28/09
בוקר קמים לסחור - ניתוח שווקים ועסקאות עם מתי וויליאמסון
בוקר
בוקר במגמה חיובית – מסחר בשיטת TNT עם זיו חקשוריאן 19:30-21:00
בוקר קמים לסחור - ניתוח שווקים ועסקאות עם מתי וויליאמסון
בוקר
בוקר
בוקר
בוקר
בוקר
בוקר קמים לסחור - ניתוח שווקים ועסקאות עם מתי וויליאמסון
בוקר
בוקר
בוקר קמים לסחור - ניתוח שווקים ועסקאות עם מתי וויליאמסון
בוקר במגמה חיובית – מסחר בשיטת TNT עם זיו חקשוריאן 13:00-14:30
בוקר
 
 
 
זירת המשקיעים
זירת המשקיעים הינה נקודת המפגש היומית של הסוחרים עם מומחי השוק. מפגשים אלו נעשים באמצעות חדרים וירטואליים בהם ניתן לשמוע את המומחים ולצפות בכל מה שקורה במחשב שלהם בזמן אמת.
 
 
סקר גולשים
מה תהיה התוצאה בקרב על הגרעון?