גלזר: להתרחק ממניות תקשורת, להשקיע בסקטור הבנקים

סמנכ"ל המחקר בלידר שוקי הון, מביע בראיון לגלובס TV דאגה מכמות הכסף שיוצאת משוק המניות הישראלי, לא חושב שדוח זקן יפגע משמעותית במניות הבנקים, וסבור שהנדל"ן המניב זה לא השקעה רעה"

אלון גלזר, סמנכ"ל מחקר בלידר שוקי הון, מביע בראיון לגלובס TV דאגה מכמות הכסף שיוצאת משוק המניות הישראלי, ממליץ להתרחק מהשקעה במניות התקשורת, לא חושב שדוח זקן יפגע בצורה משמעותית במניות הבנקים, וממליץ כן להשקיע בסקטור הגז-נפט והנדל"ן המניב.

באשר לשוק המניות הישראלי, גלזר סבור כי "מצד אחד המניות לא יקרות ואפשר למצוא כמה סקטורים זולים, אבל מצד שני הסנטימנט של המשקיעים הולך נגדנו, ואנחנו רואים משקיעים זרים לא מגיעים ואפילו רואים עוד כסף שיוצא החוצה וזאת בעיה".

לדברי גלזר, "אני לא חושב שהסיבה היא פיזור גיאופוליטי של המשקיעים המוסדיים. אני חושב שזה בעיקר כסף שיוצא החוצה - אולי המשקיעים פחות אוהבים את מה שקורה פה, למוסדיים פחות כיף להשקיע פה, המשקיעים הזרים לא באים, המחזורים מאוד נמוכים - וכל הדברים האלה בעצם מרחיקים השקעות בשוק המניות המקומי".

לגבי סקטור הבנקאות הישראלי לאחר דוח זקן, גלזר עדיין סבור כי מניות הבנקים זולות מאוד - ברמות מחירים שעדיין מהוות דיסקאונט על ההון. גלזר ממליץ למשקיעים הפרטיים לקנות מניות בנקים ולהחזיק בהן לטווח ארוך, למרות כל הבעיות המסחריות. "הבנקים מגיעים למשבר הנוכחי במצב ממש לא רע, עם הלימות הון יחסית גבוהה שמבטיחה יציבות. נכון שחלק מהלווים נמצאים בבעיות, אבל הם לא עם תיק אשראי רע כמו שהיו ב-2002, ותיקי ני"ע לא בעייתיים כמו שהיו ב-2007".

בין השאר, דוח זקן המליץ להכניס גופי בנקאות חדשים לשוק הישראלי. לדברי גלזר, "הבנקים צריכים להיות מאושרים מהדוח הזה - זה דוח עם המון כוונות טובות ועם המון רצון לשפר ולתקן. בפועל אני לא רואה גופים חדשים שנכנסים לתחרות פה, אני לא צופה שיקומו כאן כל כך מהר בנק אינטרנטי וגופים אחרים שיתחרו בפעילות הבנקאית. הדוח נותן אפשרויות אבל לא באמת עם שיניים כמו הרפורמה בסלולר או בתחום דמי הניהול בקופות הגמל. לא תהיה תחרות גדולה - הבנקים ייפגעו ממש מעט, הם צריכים להיות מרוצים".

ואם ברפורמה בשוק התקשורת עסקינן, גלזר מציין כי הוא לא מאוד אופטימי לגבי הסקטור, וכי הפגיעה במניות התקשורת הישראליות היא הרבה יותר דרמטית ממה שאנחנו רואים וחושבים. "חברות הסלולר יפסידו כסף לפני שהן יחזרו להרוויח, ולכן השקעה בהן לא מספיק מפתה בזמן הקרוב", לדבריו.

לגבי סקטור הגז והנפט, גלזר מוצא שהוא אחד המעניינים בבורסה המקומית. "למרות הששינסקי שחטף הסקטור, בסוף מדובר באחד העסקים הכי תזרימיים שיש, עם רמת ודאות טובה כיום ושפחות מושפע ממה שקורה לכלכלה המקומית. זהו אחד הסקטורים שאני מרגיש יחסית נוח להשקיע בהם".

באשר לסקטור הנדל"ן, גלזר סבור כי הוא בעייתי ושכל הסימנים מעידים על האטה. מצד שני, אם מסתכלים על המחירים בחברות הנדל"ן המניב, כבר במכפילי הון כמעט כולן מתחת ל-1 ואפילו משמעותית, מה שאומר שהנדל"ן המניב זה לא השקעה רעה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988