פישר - אחד מ-6 הנגידים הטובים בעולם; מי עוד ברשימה?

המגזין Global Finance פרסם בסוף השבוע את דירוג נגידי הבנקים המרכזיים בעולם ■ פישר זכה לדירוג הטוב ביותר, "A" - מה עוד איתו ברשימה? והיכן מדורגים ברננקי ודרגי?

המגזין הפיננסי Global Finance פרסם בסוף השבוע האחרון את סקירתו השנתית על נגידי הבנקים המרכזיים הטובים ביותר בעולם - כשנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, זוכה להיכנס לרשימה המכובדת של ששת הנגידים הטובים והמשפיעים ביותר בעולם, כשהוא מקבל את הדירוג הגבוה ביותר על ידי המגזין, "A".

ב-Global Finance מדרגים כל נגיד ונגיד בסקאלה של "A" עד "F", המבוססים (כך לפי המגזין) על הצלחתם לשלוט על האינפלציה, להעניק תחזיות כלכליות אמינות, ולתמרן את מדיניות הריבית המרכזית במדינה בהתאם להתפתחויות הכלכליות.

פרמטרים נוספים כוללים את יכולת הנגידים לעמוד בלחצים פוליטיים, וכן להשפיע על המדיניות הכלכלית של הממשלה "באופן חיובי".

המגזין, כך נראה, עקבי בחיבתו לפישר - שזכה גם בשנה שעברה (2011) לדירוג הטוב ביותר "A". יחד איתו, זכו לדירוג הטוב ביותר גם נגיד הבנק המרכזי של קנדה, מארק קרני; נגיד הבנק המרכזי של אוסטרליה, גלן סטיבנס; וכן נגידי הבנקים המרכזיים של מלזיה, הפיליפינים וטיוואן.

עוד נגידים בולטים ברשימה הם נגיד הבנק המרכזי של מקסיקו, אוגוסטין קרסטנס (שהיה מועמד להחליף את דומיניק שטראוס-קאהן כיו"ר קרן המטבע הבינלאומית, והפסיד במירוץ לכריסטין לגארד הצרפתית) - שזכה לדירוג "+B", וכן הנגיד של צ'ילה, רודריגו ורארה, עם דירוג דומה.

יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי, אם תהיתם, זכה לדירוג "B", בעוד יו"ר הבנק המרכזי האירופי, ה-ECB, מריו דרגי, דורג "-B" בלבד.

(לדירוג המלא במגזין Global Finance)

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988