דש: "חוסר הוודאות בנוגע לגירעון יימשך"; מה ההמלצות?

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות דש: קיימת עדיפות לאג"ח קונצרניות בדירוגים גבוהים על פני שוק המניות

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות דש, סבור כי קיימת עדיפות לאג"ח קונצרניות בדירוגים גבוהים על פני שוק המניות, באם משווים את התשואה העתידית שאמורים להניח שני האפיקים. "לעומת זאת, האג"ח הקונצרניות בשוק האמריקאי נסחרות במרווחים נמוכים בהרבה לעומת התשואה העודפת הצפויה של שוק המניות (מדד S&P500)", מעריך זבז'ינסקי.

באשר לאג"ח ממשלתיות, סבור זבז'ינסקי כי אי-הוודאות בקשר לגירעון תימשך. "לפי הדיווחים, באוצר החלו באיחור רב בדיונים על התקציב לשנת 2013", הוא כותב. "אולם, נראה שהממשלה הנוכחית אינה מתכוונת באמת לאשר את התקציב שאמור לכלול קיצוצים כמעט בלתי אפשריים מבחינה פוליטית. לכן אנו מעריכים שהתקציב לשנה הבאה יוגש רק אחרי הבחירות המוקדמות, עליהן נתבשר כנראה בחודשים הקרובים".

לפיכך, ממליצים בדש על אג"ח הבנקים וממליצים להגדיל השקעה בעיקר בפיקדונות, וכן להשקיע באג"ח של חברות התקשורת, בעיקר באג"ח של החברות המפעילות.

בנוסף, ממליץ זבז'ינסקי על השקעה סלקטיבית בשוק הקונצרני ולא באמצעות המדדים. "לאלו שמעדיפים חשיפה דרך המדד, אנו ממליצים על ההשקעה במדד תל-בונד 40", מציינים בדש. "אנו מעדיפים את האג"ח השקליות, גם באפיק הממשלתי וגם באפיק הקונצרני. באפיק הקונצרני מומלץ להיחשף לאג"ח השקליות לא באמצעות המדד תל בונד שקלי".

לסיום, ממליץ זבז'ינסקי להתרכז באחזקת האג"ח הקונצרניות בעלות מח"מ בינוני של 3-6 שנים.

בשוק האג"ח מדינה, ממליצים בדש על מח"מ בינוני-ארוך בתיקים (מח"מ כ-5 שנים). "האג"ח במח"מ בינוני אמורות ליהנות מהורדת הריבית, כפי שאנו צופים. גם אם בנק ישראל יותיר את הריבית ללא שינוי, לא צפויה תגובה שלילית באג"ח הללו", כותב זבז'ינסקי.

"אנו ממליצים על ההעדפה לאפיק השקלי על פני הצמוד לאורך כל העקום, במיוחד בחלק הקצר והארוך ביותר שלו. אנו ממליצים להחזיק מח"מ היעד בצורה ישירה", מסכמים.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988