מחקר IDC: מכירות הטאבלטים ממשיכות לשבור שיאים

המיתון באירופה וצל המשבר הצליחו לדכא את הצמיחה במרבית תחומי המחשבים, אבל לא לעצור את הקונים שמגלים את מחשבי הלוח ■ ועוד לא הגענו לשיא שמזרים מיליארדים למאזן של אפל

אפליקציית תיקט / צלם: יחצ
אפליקציית תיקט / צלם: יחצ

מחקר שוק עדכני של חברת IDC מלמד, שמכירות מחשבי הלוח לא רק שלא נרגעו אלא שקצב הגידול עולה על המשוער. החברה שחזתה בהתחלה השנה מכירות בהיקף 107.4 מיליון יחידות עדכנה את התחזית ל-2012, בכמעט 10 אחוז. גידול אף יותר דרמטי צפוי ב-2013, לכ-166 מיליון יחידות, וליותר מרבע מיליארד בשנת 2016. טום מיינלי (Mainelli), מחבר הדו"ח, מדגיש שהגידול השנתי, כ-14 אחוז שנה על שנה, מתרחש על רקע המיתון באירופה והחששות הגוברים לשפל עולמי.

מפתיעה לא פחות התובנה ש-iPad ממשיך להוביל את שוק הטאבלטים עם נתח בסביבות 60 אחוז - גידול קטן אך משמעותי ביחס ל-2011 - בעוד נתח השוק של מחשבי לוח מבוססי Android מצטמצם בהדרגה והשנה הם מהווים רק קצת יותר מ-35%. את ארבעת האחוזים החסרים לסיכום לוקחת מיקרוסופט עם מערכת Windows 8 החדשה, שמחליפה במהירות את Windows 7, שהצלחתה במגזר ה-Tablet אינה מלהיבה. במערכת החדשה ניתן יהיה לקבל מהדורה ייעודית למחשבים מבוססי ארכיטקטורת Arm, שמהווים עד כה מעל 90% משוק ה-Tablet. מהדורה זו, Windows RT, תשווק במחיר נמוך יותר כדי להיות אטרקטיבית בקצה הנמוך של השוק. המהדורה הרגילה תמשיך לתמוך במעבדי אינטל ובמיוחד במשפחת Atom החדשה, שיועדה להתמודד טוב יותר מול Arm ביישומים הדורשים צריכת הספק נמוכה מאוד.

צרו איתנו קשר *5988