לכתבה הקודמתדילמת השכיר: האם להתפטר למען חלום הסטארט-אפ? לכתבה הבאההשכר בהיי-טק: עד 39 אלף שקל בחודש למנהל תוכנה מנוסה

נתוני הלמ"ס מראים: רוב הישראלים חיים עם מינוס בבנק

הלמ"ס: ההכנסה נטו עמדה על 12,345 שקל בחודש - בעוד ההוצאה עמדה על 13,967 שקל ■ שני העשירונים העליונים מרוויחים כ-40% מסך ההכנסה

11/10/2012, 20:08
שי ניב
Cisco בפייבוק

יום בלבד לאחר שהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פירסמה כי ההוצאה הממוצעת של משק-בית בישראל עמדה בשנת 2011 על 13,967 שקל בחודש, מפרסמת היום (ד') הלשכה כי ההכנסה ברוטו למשק-בית באותה שנה עמדה על 14,629 שקל בחודש, ואילו ההכנסה נטו עמדה על 12,345 שקל בחודש. מכיוון שההוצאות תמיד מתבצעות במונחי נטו, הרי שבחשבון פשוט משק-הבית הישראלי מוציא יותר ממה שהוא מכניס.

על-פי נתוני הלמ"ס, ההכנסה החודשית למשק-בית ממוצע ירדה מבחינה ריאלית ב-1.7% ביחס לשנת 2010, זאת בעוד שאתמול (ג') פורסם כי ההוצאות נותרו ללא שינוי.

הנתונים מצביעים על כך שעדיין עדיף להיות עצמאי, לאור העובדה כי משק-בית שבראשו עומד עצמאי הכניס בממוצע 19,434 שקל ברוטו בחודש. עם זאת, משקי-הבית הללו ספגו את הירידה הריאלית המשמעותית ביותר בהכנסה - 3.9%.

ההכנסה ברוטו לשכיר ב-2011 עמדה על 8,325 שקל בחודש - ירידה ריאלית של 0.6% לעומת שנת 2010.

נשים מרוויחות 66% מגברים

הפער בין גברים לנשים ניכר מאוד מהנתונים: בעוד שההכנסה הממוצעת של גבר שכיר עמדה על 9,976 שקל ברוטו בחודש, ההכנסה הממוצעת של אישה שכירה עמדה על 6,599 שקל ברוטו בחודש בלבד. במילים אחרות, ההכנסה של הנשים מהווה 66% בלבד מזו של הגברים.

הפער בין המינים מצטמצם כשבוחנים את השכר לשעה: גבר שכיר השתכר 53 שקל לשעה בממוצע, ואילו אישה שכירה הרוויחה בממוצע 44 שקל לשעה, כלומר ההכנסה לשעה בקרב נשים היוותה 88% מזו של הגברים.

מסקר הלמ"ס עולה כי הכנסתם של שני העשירונים העליונים מהווה 39.3% מסך ההכנסה נטו של כלל משקי-הבית, בעוד ששני העשירונים התחתונים מהווים רק 6.7%. גם הפעם מדד ג'יני למדידת אי-שוויון בהכנסות מצביע על פערים גדולים בין העשירונים, ועומד על 0.378 לעומת 0.31 בממוצע ב-OECD (כאשר 0 מבטא שוויון מלא).

רוב הישראלים חיים במינוס

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם