הנקראות ביותר

זירת הפרילנסרים Elance תעזור לישראלים לעבוד מהבית

החברה מאפשרת לקשר בין חברות לעובדים עצמאיים ■ בין המשתמשים בפלטפורמה האינטרנטית - פייסבוק, מיקרוסופט, סיסקו ■ צופה כי עד 2013 יועלו 12-15 אלף הצעות עבודה בישראל

חברת Elance, המפתחת זירה מקוונת לשכירת עובדים, נכנסה היום (ד') באופן רשמי לפעילות בישראל במטרה לעזור ליותר ישראלים בתחומי ההיי-טק, משפט וראיית חשבון, לעבוד מהבית בעבודות עצמאיות.

הרשת של Elance מאפשרת לעסקים לשכור דרך האינטרנט עובדים בתעריף שעתי או לפי פרויקט ומספקת לאנשי מקצוע עצמאיים גישה ישירה ללקוחות. באתר רשומים 1.8 מיליון פרילנסרים ו-179 אלף לקוחות ב-180 מדינות. בין לקוחות Elance בעולם נמנים חברות ענק כמו פייסבוק, מיקרוסופט, סיסקו, אורקל ועוד.

ב-Elance רואים בשוק הישראלי פוטנציאל רב עבור זירת העבודה המקוונת שלהם וכבר היום המדינה מדורגת בין שבעת השווקים המובילים בעולם בפרסום עבודות חדשות. לפי תחזית החברה, עד 2013 יועלו 12-15 אלף הצעות עבודה על-ידי עסקים וסטארט-אפים ישראלים וכ-9,000 פרילנסרים בעולם יועסקו על-ידי עסקים ישראלים. סה"כ מפורסמות היום 17.8 אלף עבודות בישראל, רובן מתחום המחשוב והקריאטייב. עוד עולה מהנתונים כי הערך הכולל של העבודות עומד על 14.8 מיליון דולר.

במסגרת כניסתה לישראל, מתכננת החברה הקמת צוות של נציגי גיוס והכשרה שילוו עסקים קטנים וטאלנטים מקומיים, כמו גם תרגום ממשק האתר לעברית.

לדברי קשייטיל אולסן, סגן נשיא Elance לאזור אירופה, "הצלחתה העולמית של החברה ממחישה שלעסקים יש כיום אפשרות לעבוד בדרך גלובלית באמת. אין ספק שישראל היא תופעה בכל הקשור לכישרונות, יצירתיות וחשיבה מקורית. אנחנו בטוחים כי השקת הפעילות המקומית בישראל תביא לצמיחה בהיקף ההזדמנויות והצעות העבודה עבור פרילנסרים יישראליים". עוד הוסיף אולסן כי "לנוכח הקשיים הכלכליים שחוות מדינות רבות, אנו מאמינים שהמודל המקוון של Elance ידרבן עובדים ועסקים לפעול בדרכים חדשות ורלוונטיות מתמיד". על פי נתוני Elance, עד 2020 צפוי שוק העבודה המקוון להגיע לכ-10% מכלל השוק.

בין הפרילנסרים שניתן למצוא ב-Elance אפשר למנות עובדים מתחומי התכנות, שיווק, קריאטייב, פיתוח אפליקציות ו-IT לצד ראיית חשבון ועריכת דין. החברות שמעוניינות בעובדים יכולות לפרסם את מודעות הדרושים בחינם.

אריק רוזמן, מתכנת ישראלי הרשום ב-Elance כבר יותר משנה, הסביר כי "הפלטפורמה העניקה לי חופש שלא הכרתי בעבודתי. היכולת למצוא עבודה באופן מקוון מאפשרת לי להיות הבוס של עצמי ולעבוד על הפרויקטים בזמן שנוח לי".

שלחו לי למייל את הדברים הכי החשובים שקרו השבוע בהייטק
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות