לכתבה הקודמתשליש מאוכלוסיית ישראל בסיכון לעוני; ביוון וספרד - 20% לכתבה הבאהיזמות עיסקית צעדים ראשונים

זירת הפרילנסרים Elance תעזור לישראלים לעבוד מהבית

החברה מאפשרת לקשר בין חברות לעובדים עצמאיים ■ בין המשתמשים בפלטפורמה האינטרנטית - פייסבוק, מיקרוסופט, סיסקו ■ צופה כי עד 2013 יועלו 12-15 אלף הצעות עבודה בישראל

17/10/2012, 12:24
רועי גולדנברג
Cisco בפייבוק

חברת Elance, המפתחת זירה מקוונת לשכירת עובדים, נכנסה היום (ד') באופן רשמי לפעילות בישראל במטרה לעזור ליותר ישראלים בתחומי ההיי-טק, משפט וראיית חשבון, לעבוד מהבית בעבודות עצמאיות.

הרשת של Elance מאפשרת לעסקים לשכור דרך האינטרנט עובדים בתעריף שעתי או לפי פרויקט ומספקת לאנשי מקצוע עצמאיים גישה ישירה ללקוחות. באתר רשומים 1.8 מיליון פרילנסרים ו-179 אלף לקוחות ב-180 מדינות. בין לקוחות Elance בעולם נמנים חברות ענק כמו פייסבוק, מיקרוסופט, סיסקו, אורקל ועוד.

ב-Elance רואים בשוק הישראלי פוטנציאל רב עבור זירת העבודה המקוונת שלהם וכבר היום המדינה מדורגת בין שבעת השווקים המובילים בעולם בפרסום עבודות חדשות. לפי תחזית החברה, עד 2013 יועלו 12-15 אלף הצעות עבודה על-ידי עסקים וסטארט-אפים ישראלים וכ-9,000 פרילנסרים בעולם יועסקו על-ידי עסקים ישראלים. סה"כ מפורסמות היום 17.8 אלף עבודות בישראל, רובן מתחום המחשוב והקריאטייב. עוד עולה מהנתונים כי הערך הכולל של העבודות עומד על 14.8 מיליון דולר.

במסגרת כניסתה לישראל, מתכננת החברה הקמת צוות של נציגי גיוס והכשרה שילוו עסקים קטנים וטאלנטים מקומיים, כמו גם תרגום ממשק האתר לעברית.

לדברי קשייטיל אולסן, סגן נשיא Elance לאזור אירופה, "הצלחתה העולמית של החברה ממחישה שלעסקים יש כיום אפשרות לעבוד בדרך גלובלית באמת. אין ספק שישראל היא תופעה בכל הקשור לכישרונות, יצירתיות וחשיבה מקורית. אנחנו בטוחים כי השקת הפעילות המקומית בישראל תביא לצמיחה בהיקף ההזדמנויות והצעות העבודה עבור פרילנסרים יישראליים". עוד הוסיף אולסן כי "לנוכח הקשיים הכלכליים שחוות מדינות רבות, אנו מאמינים שהמודל המקוון של Elance ידרבן עובדים ועסקים לפעול בדרכים חדשות ורלוונטיות מתמיד". על פי נתוני Elance, עד 2020 צפוי שוק העבודה המקוון להגיע לכ-10% מכלל השוק.

בין הפרילנסרים שניתן למצוא ב-Elance אפשר למנות עובדים מתחומי התכנות, שיווק, קריאטייב, פיתוח אפליקציות ו-IT לצד ראיית חשבון ועריכת דין. החברות שמעוניינות בעובדים יכולות לפרסם את מודעות הדרושים בחינם.

אריק רוזמן, מתכנת ישראלי הרשום ב-Elance כבר יותר משנה, הסביר כי "הפלטפורמה העניקה לי חופש שלא הכרתי בעבודתי. היכולת למצוא עבודה באופן מקוון מאפשרת לי להיות הבוס של עצמי ולעבוד על הפרויקטים בזמן שנוח לי".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם