שת"פ בעננים: יבמ ו-AT&T מאחדות משאבים במיזם חדש

מה גורם לשתי חברות ענק לחתור לשיתוף פעולה במקום תחרות? קונספציית הענן ■ כאשר נוצרת תלות קריטית בין תשתית התקשורת לעוצמת ה-Datacenter, גם הענקים צריכים חברים כדי להתחרות

החזון של IBM / מתוך: youtube
החזון של IBM / מתוך: youtube

היתרון לגודל, ללא ספק, הוא הגורם הדומיננטי ביצירת יתרון תחרותי בתחום שירותי הענן. כדי להשיג מסה קריטית על ספק השירות לגייס לשורות לקוחותיו את חברות ה-Enterprise הגדולות (ליגת Fortune 1000) - או לנהל בסיס לקוחות קטנים רבים עד אין ספור. מסיבות של מבנה ארגוני ותרבות עסקים מסורתית, IBM בחרה באופציה הראשונה בעוד AT&T החליטה להתמודד בשוק "הקמעונאי". כל חברה גם נמשכה למודל עסקי שונה: יבמ מתמקדת בשירותי "ערך מוסף" מעל ומעבר למה שמסוגלים לספק מרבית המתחרים בשווקים של IaaS ו- PaaS. לעומתה, AT&T התמקדה בפיתוח תשתיות הרשת, הנגישות והאבטחה לענן. שיתוף פעולה של השתיים אמור להביא ללקוח את הטוב בשני העולמות.

השת"פ מעיד, בעיקר, על התחזיות האופטימיות של שתי החברות בנוגע להתפתחויות עתידיות בתחום מחשוב הענן. לקוחות ה-Enterprise של יבמ נטו בעבר ואף כיום להתבדל מההמון הסואן ולמצוא את מקומם בתוך "עננים פרטיים". זה גם הפתרון שמרבית הספקים המסורתיים, כמו יבמ, מעדיפים להציע. הצורך בשת"פ עם חברת תקשורת גלובלית, כמו AT&T, נובע מההכרה כי בטווח הארוך (מעל 5 שנים) גם החברות הגדולות ביותר יגלו כי הענן הציבורי נותן יותר תמורה לכספן. טכנולוגית VPN חדשה, שפותחה ב- AT&T מאפשרת שיפור ביצועים דרמטי בחיבור בין עננים, פרטיים וציבוריים, כך על כל פנים מנסים לשכנע אותנו דוברי החברה.

הטכנולוגיה של AT&T מייצרת אוטומטית "מנהרה מאובטחת" (Secure Tunnel) כחלק מהפלטפורמה הווירטואלית שמוגדרת למשתמש בשירותי ענן לצורך העברת נתונים בין מרכיבי הענן ההיברידי. כאשר ארגון נזקק להוסיף משאבי חישוב (Compute) או אחסון (Storage) "אד-הוק" כדי להתמודד עם עומס זמני, הפתרון של AT&T מאפשר לו לצרף אלמנטים מתוך עננים שונים ללא צורך בהגדרת תצורה חדשה של תשתית התקשורת והאבטחה. יכולת זו מקילה מאוד על הגירה הדרגתית ממודל ענן אחד לשני ומאפשרת ל-IBM להוסיף לתמהיל הפתרונות שלה גם שירותי ענן לחברות Enterprise - בלי להסתכן בכך שהמהגרים יסיימו את המסלול בענן של אמזון, Google או מיקרוסופט.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988