חברת VMware מוסיפה יכולות ניהול לסביבה הווירטואלית

הפספוס הגדול ביותר של ביל גייטס בתקופה שהוא עוד ניהל את מיקרוסופט מגשר הפיקוד, הוא "מחדל VMware" ■ בתחילת שנות ה-2000, הוא לא שיער שהרעיון של וירטואליזציה עלול לרסק את המודל העסקי של מיקרוסופט

סטיב הרוד / צילום: יחצ VMware
סטיב הרוד / צילום: יחצ VMware

חברת VMware מציגה היום חלופה לתפיסת המערכת של מיקרוסופט, במסגרתה מוצר תוכנה הידוע כ-Supervisor חוצץ בין מערכת ההפעלה לפלטפורמת החומרה ובמידה רבה מנתק את הקשר הגורדי בין Windows למעבדי אינטל. יתר על כן, ה-Supervisor מייתר חלק משמעותי משירותי מערכת ההפעלה ו"מיישר את זירת התחרות" בין המערכות - ובמיוחד מאפס את היתרונות המסורתיים של Windows ביחס ל-Linux, כמו תמיכה באבזרים היקפיים מגוונים.

מיקרוסופט קלטה את הטעות רק בחצי השני של העשור, אחרי ש- EMC השתלטה על VMware ולינוקס כבשה טריטוריה משמעותית בליבת המחשוב הארגוני. מיקרוסופט הגיבה בהטמעה של כלי וירטואליזציה בתוך Windows Server ואספקתם ללא תשלום נוסף. אבל אז כבר התעשייה היתה בעיצומה של מהפכת הווירטואליזציה וביותר מ-80 אחוז מהמקרים המנוף למהלך היה הפתרון של VMware. עם זאת, למיקרוסופט נשאר יתרון משמעותי באספקת הניהול של תשתיות IT וחברות שרצו לעבור תהליך וירטואליזציה של ה-Datacenter נזקקו לפתרונות צד ג', דוגמת המוצרים של CA Technologies או BSA.

מאז עבר הדגש לשלב הבא בתהליך ההגירה, היציאה מה-Datacenter הפרטי לענן, והצורך בכלי ניהול ייעודיים לסביבת VMware הפך להכרחי. החודש VMware הוציאה ערכת כלי ניהול בשם vCloud שמספקת "שקיפות" לתוך הסביבה וירטואלית.בכנס השנתי האירופי בברצלונה היא הכריזה על ארבע גרסאות מושבחות למודלים המרכזיים של vCloud:

  • vCloud Center 5.1: מערכת הקצאת משאבים, איזון עומסים, ניהול חשבונות לקוח ודיווח אודות שימוש בענן פרטי או ציבורי. תוכנה זו מספקת השלמה לתכונות של vCloud Director בסביבה הטרוגנית.
  • vFabric Application Director: משמש לסטנדרטיזציה והאחדה מתודית של רכישת משאבים וניהול ביצועים לצורך ריצת יישומים הבנויים בתצורת Multi-Tier, כלומר כאשר חלקים שונים ביישום רצים על פלטפורמות שונות (למשל, פלטפורמות נפרדות למסד הנתונים, לביצוע טרנסאקציות, לקישוריות Web ולהצגת מסכים).
  • vCenter Operations Management Suite 5.6: קונסולת ניהול מרכזית למערכות "היברידיות", הכוללות משאבים מסורתיים ווירטואליים, פרטיים וציבוריים, ומספקת למנהל ה-IT תמונת מצב שוטפת על כל התהליכים שתחת אחריותו.
  • vCloud Connector 2.0: מודול זה ממוקד בתנועות הנתונים בין משאבים על עננים שונים ובמיוחד מאפשר ניהול של תהליכים מורכבים כמו העברת יישום מענן אחד לשני, שיכפול ויצירת עותקים לגיבוי, חלוקת עומסים דינאמית, וכדומה.

בנוסף כוללת ההכרזה של VMware שדרוג של ערכת Business Management Suite, המשמשת לטיפול באספקטים העסקיים של השירות, כמו מעקב SLA, חיובים ותשלומים בגין צריכת שירותים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988