ח"כ קירשנבאום: "ערביי ישראל הם נטל כלכלי על המדינה"

קירשנבאום: "הערבים בישראל משלמים 400 מיליון שקל מסים ומקבלים הטבות בסך של כ-11 מיליארד שקל"

על רקע התחזקות הבית היהודי בסקרים מחריפה המלחמה על קולות הימין: ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), התבטאה הבוקר בחריפות על מדיניות הממשלה כלפי ערביי ישראל ואמרה כי "הערבים הם נטל כלכלי על המדינה", שכן לדבריה הם אינם משלמים כמעט מסים ומקבלים מהמדינה תקציבים אדירים.

"הערבים במדינת ישראל משלמים 400 מיליון שקל מסים, אך מקבלים הטבות בגובה של 11 מיליארד שקל לפחות. 38% מאזרחי מדינת ישראל בלבד משלמים מסים וחלק קטן מהם הם מיעוטים. אזרחי המדינה משלמי המסים נושאים על גבם את כל יתר האוכלוסיה", אמרה קירשנבאום בדיון שעסק בנושא רב תרבותיות והטרוגניות חברתית בכנס ערים ישראל גרמניה,של מרכז השלטון המקומי בירושלים.

"הערבים במדינת ישראל רוצים שוויון זכויות, אבל לא תורמים למדינה. בשביל לקבל שוויון זכויות, עליהם לתרום למדינה כמו כל אזרח ולשרת 3 שנים, בשירות לאומי בקהילות שלהם", המשיכה.

בדבריה התייחסה קירשנבאום גם לטענה שהשמיע סלימאן אה שפעי, עיתונאי ופרשן לענייני ערבים, על כך שערבים אינם יכולים לגור בכל מקום בישראל ואמרה כי גם היהודים אינם יכולים לגור בכל מקום. המנחה, גל גבאי, ציינה בתגובה, כי יהודים יכולים לגור ביפו. על כך ענתה קירשנבאום לגבאי: "באמת תודה לך שאת נותנת לנו לגור ביפו".

הרב שי פירון, ממפלגת "יש עתיד" שהשתתף בפאנל אמר שישראל מעולם לא התפנתה לעסוק בשאלות אמיתיות של זהות ותרבות, גם בגלל מלחמת הקיום איתה ישראל התמודדה: "השיח בישראל גזעני, מכליל, ומגביה חומות. בחברה הישראלית אין כבוד בין החלקים השונים. כשהוקמה מדינת ישראל היא הייתה מאוימת והחליטו על סטטוס קוו. מעולם לא עסקו בישראל בשאלות של זהות. אף פעם לא התפנינו לייצר תרבות עמוקה ולדון בשאלות זהות. מי שעזר בגיבוש הזהות הוא דווקא אויבינו. גם ראשי ערים לא לקחו על עצמם את התפקיד הזה".

צרו איתנו קשר *5988