לכתבה הקודמתשלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים לכתבה הבאהנתוני הלמ"ס מראים: רוב הישראלים חיים עם מינוס בבנק

נושאים הקשורים לכתבה

דילמת השכיר: האם להתפטר למען חלום הסטארט-אפ?

יש לך חלום טכנולוגי, איך תעדיף להגשים אותו: 100% עבודה כשכיר? 50% עבודה כשכיר והשאר בסטארט-אפ? 0% משרה עם 100% אמונה? שלושה סטארט-אפיסטים מספרים על היתרונות והחסרונות בבחירה שלהם

22/11/2012, 09:03
גלעד בכר
Cisco בפייבוק

אחת הדילמות שהכי מטרידות אנשים היא עד כמה להשקיע ברדיפה אחר החלומות שלהם. בעולם היזמות, אנו נחשפים כמעט כל יום לסטארט-אפ נוסף שגייס הון עצום; או חברים שהיו איתנו בשכבה וכבר עשו שני אקזיטים.

לא ניתן כמעט לתאר את תחושה ההחמצה למראה רעיון שחשבתם עליו לפני שנתיים ולא עשיתם איתו כלום - ועכשיו הפך לחברה משגשגת. התחושה שהחלום יכול להיות מעבר לפינה היא תחושה מדהימה, אך גם מעלה שאלות ודילמות רבות שחייבים להתמודד איתן: כמה זמן להשקיע בזה? האם אנחנו ערוכים לכמה חודשים או שנים ללא שכר? כמה זמן כדאי להקצות לניסיון מהסוג הזה? האם יש סיכוי לעשות דברים נוספים במקביל? האם יש בכלל משוגעים נוספים כמוני, שייצאו להרפתקאה בלי שכר לתקופה בלתי ידועה?

כדי לקבל זוויות שונות לשאלות אלו, ראיינתי שלושה סטארטאפיסטיים בעלי פרספקטיבה שונה.

100% עבודה כשכיר פלוס

אייל שפיץ הוא מנהל פיתוח במשרה מלאה בחברת SAP, המשלב מעבר לתפקידו כשכיר מיזם מרתק. אייל שותף בחברת GreenShpits שהיוזמה האחרונה שלהם, העונה לשם Mossad, זכתה לסיקור נרחב.

"המובייל שינה את תנאי המשחק", אומר אייל, "פעם, כדי לבנות מוצר כהלכה היית צריך שתהיה לך חברה מסודרת ומשרד. היית צריך שתהיה לך בחורה נחמדה שעונה לטלפונים ומישהו עם חליפה שיקבל את הלקוחות. היית נמדד לפי גודל המשרדים, מספר העובדים והמחשבים - ופחות על המוצר. היום, האפליקציה נוחתת באפסטור - אף אחד לא יודע מי פיתח אותה, כמה זמן עבדו על זה ומה מספר המפתחים שנדרש לפיתוח".

לפי שפיץ, כיום כבר אין צורך "לקפוץ למים". ניתן לעבוד על מוצר לאורך זמן, עם אנשים שונים, במקומות גאוגרפיים מרוחקים ועדיין להצליח, מכיוון שכולם מתקבצים לטובת המטרה. היכולת לרתום אנשים בתפוקות שונות וזמנים שונים יוצרות מגמה של "ללכת בלי ולהרגיש עם". בצורה הזו, ניתן להצטרף למיזמים ולהתנסות בזמנכם הפנוי.

"ההחלטה היא כמעט יומיומית: האם לחיות את החלום או לבחור בהכנסה הקבועה", אומר שפיץ. לשמחתו, הוא מייתר את הדילה עם עבודה מהנה מאוד ב-SAP, שמכניסה לו משכורת קבועה; ועם סטארט-אפ לחלום עליו.

כששואלים אותו איך מתייחסים משקיעים למשרה הקבועה השלו, שפיץ צוחק. "היו בהחלט משקיעים שדרשו התחייבות ב-100% משרה, שזו הגישה הוותיקה והמקובלת. יחד עם זאת, היו גם כאלה שראו את הדברים אחרת, למשל התייחסו למשרה שלי ב-SAP כיתרון משמעותי לקשרים ולהפצה בעתיד".

50% עבודה כשכיר

גיל מרוז עובד בסטארט-אפ כבר 8 שנים. הוא הבעלים של אפליקציות "כמה דיברתי" ו"כמה שילמתי", עם יותר מ-800 אלף הורדות בישראל. גיל מספר שהתגלגל למצב של 50% משרה לגמרי במקרה בעקבות קיצוצים שהיו בחברה שהשפיעו על מספר האנשים שניהל. הוא ביקש לעזוב, אך קיבל הצעה להישאר בחצי משרה כך שיוכל גם לעסוק כעצמאי בדברים נוספים. השילוב של חצי משכורת היי-טק וחצי מהזמן פנוי נשמע לו אידיאלי, והוא עובד כך כבר יותר משנה.

"אם המטרה היא סטארטאפ שאינו רווחי, אשר שואף לגייס כמות של משתמשים ומכוון לאקזיט, יהיה לו יותר קשה יותר להתרומם בצורה הזו", אומר מרוז. "לעומת זאת, אם מדובר במיזם של מספר אפליקציות שמייצרות הכנסה חודשית ושדורשות מאמץ ראשוני של בנייה, זה סיפור אחר. המאמץ לפתח אפליקציה גדול יחסית אך לאחר מכן מדובר רק בתמיכה, שיפורים ותחזוקה. מלבד ההשקה שהיא תקופה לחוצה, אין דד-ליין או משהו שחייב לקרות תוך זמן מסוים".

מרוז סבור, שבמצב כזה לעבוד במקביל, כדי לפזר סיכונים. "אחרי חצי שנה בלי הכנסות, מעטים האנשים שלא ישברו", הוא אומר, "אבל אם יש לך במקביל עבודה שמכניסה כסף אז תוכל להחזיק מעמד".

מה עם המשקיעים? לפי מרוז, בתחילה רובם דרשו ממנו התחייבות מלאה או ויתור על אחוזים נכבדים על מנת לקחת מישהו נוסף במשרה מלאה. לעומת זאת, לאחר שבנה מוצר מצליח וניסה לגייס, אפשרויות המיקוח שלו נראו לגמרי אחרת. לפי מרוז, כדאי לללכת בדרך ה-50% עם שותף, מישהו שאתה מחויב כלפיו ושאפשר להיוועץ בו.

0% משרה, 100% אמונה

ערן בלטר, מייסד ומנכ"ל חברת sPARK גייס באוגוסט 1.5 מיליון דולר. הוא ויתר על משרתו בחברת f5 והשקיע את כל כולו במיזם החדש. "מאז ומתמיד רציתי לעשות משהו משל עצמי, ולאחר כמה עבודות כשכיר החלטתי לצאת מהקופסא", הוא מספר. לדבריו, המשיך לכתוב קוד על אף שהיה במשרות ניהוליות מכיוון שרצה לשמור על כשירות אישית להמשך, שהיה ברור לו שיגיע.

"בתור שכיר בחברה בינונית או גדולה, אתה מסגל הליכי פיתוח מוכווני איכות. אתה נתקל בקשיים להכיר לעומק מחלקות אחרות בארגון, כגון שיווק או ניהול מוצר, וזה מקשה עליך להרחיב את הידע בתחומים נוספים מבלי לדרוך לאחרים על האצבעות", מסביר בלטר. עוד לפני פרישתו ממקום עבודתו, הוא החל לפקוד בעקביות אירועי יזמות רבים שפורסמו ב-MeetUp ובערוצים נוספים, ונרשם בין היתר לקורס רשתות חברתיות וניו-מדיה באוניברסיטת ת"א והיה סטודנט שלי במחזור הקודם.

"יש הרואים בהחלטה ללכת על כל הקופה החלטה מסוכנת, אבל מבחינתי זה היה סיכון מחושב", הוא אומר. "ידעתי שאני יוצא לרכוב על הגל המתגבר של סצינת הסטרט-אפים המקומית, המלווה במהפכה אמיתית בדרך בה אנשים בעולם מבצעים פעולות ומתקשרים חברתית". ערן יצא לדרך היזמות עם לידת בתו השנייה, וחסך סכום כסף שיספיק לשנה בהתבסס על דמי אבטלה, משכורתה של אשתו ו"אכילת" החסכונות.

ערן מספר שבתחילת הדרך הוא ניסה להתקדם עם שותפים, שבחרו לשלב בין המיזם החדש לבין עבודה קבועה. מניסיונו זה הוביל לקונפליקטים, לתקיעת תהליכים ולעין סקפטית מצד משקיעים ולכן בחר להצטייד ב'שנה שקטה' לפני היציאה למסע.

אז מהי הדרך המועדפת?

כמו כל דבר בחיים, גם כאן התשובה היא בעיקר תלוית נסיבות. אם במהלך העבודה שלכם אתם מצליחים לפתח את החלום ולהקדיש לו זמן, אני מאמין שכדאי למזער את הסיכון כל עוד זה אפשרי. מצד שני, אני גם מאוד מעריך אנשים שיש להם אומץ לעזוב את הכל ולרוץ אחר החלום שלהם לתקופה לא ידועה. אני רק חושב שצריך לקבל החלטה כזו בכובד ראש ולהתכונן כלכלית ומנטלית לתקופה של שנה ללא הכנסות. גם תקופת החיסכון של הכסף עבור שנה ללא עבודה היא צעד מאוד נכון בדרך להגשמת החלום. מיותר לציין שאם ניתן לשלב בזמן חיסכון הכסף את קידום בניית המוצר, אתם בהחלט בדרך הנכונה.

אשמח לקבל תגובות לאימייל.

begilad@gmail.com

■ גלעד בכר משמש כיועץ וכמנהל קורס רשתות חברתיות וניו-מדיה באונ' ת"א המיועד לקהל הפתוח ומלמד על ההתמודדות הנכונה עם העולם השיווקי החדש.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

 
 
 
מהפכה בטכנולוגיית המידע: צפו בסביבת העבודה החדשה
(The New Collaboration Workspace) ■ מהפכה זו מונעת ע"י מספר מגמות כגון גידול אדיר במספר הטלפונים החכמים, מחשבי לוח וטכנולוגיות רבות נהיות פשוטות יותר והמעבר לשירותים מבוססי ענן
טיפים לעסקים: כך תקימו את הרשת הנכונה לעסק שלכם
טיפים לבחירת הרשת הנכונה לעסק שלכם
מגמה חדשה: ליסינג גם לציוד תקשורת
מגמת רכישת הציוד בליסינג מעמיקה בשוק התקשורת בישראל
 
 
המדריך להישרדות בזמן מלחמה
4 טיפים לעסקים קטנים-בינוניים
שאלות ותשובות: זכויות העובדים באזור הלחימה בדרום
על רקע מבצע "עמוד ענן", משרד התמ"ת פרסם מקבץ שאלות ותשובות בנושא זכויות וחובות העובדים ■ האם עובד הנעדר מהעבודה בגלל המלחמה זכאי לפיצוי?
התמ"ת מפעיל מוקד לפניות הציבור בנוגע לזכויות עובדים במצב חירום
המוקד ייתן מידע בנושאים הנוגעים למערך מעונות היום, הנחיות לעובדים במפעלים חיוניים וחובת התייצבות במקומות עבודה, מידע וסיוע לעסקים קטנים ועוד
שלום שמחון חתם על צו לגיוס עובדים במפעלים חיוניים
עקב המצב בדרום, חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים באזור שחלה עליו הכרזת שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף
 
 
דרושים עובדים בינוניים
" שהמנהלים אינם מבינים כי אתגר השירות אינו למצוא עובד נדיר באיכויותיו, אלא בניית מודל שירות המאפשר לעובד הממוצע לתת שירות מעולה באופן שגרתי"
מבחן המרשמלו של המנכ"ל והדירקטוריון
למרות שמנהלי חברות מבינים את חשיבות השירות ויצירת אמון עם הלקוח, הם אינם עומדים בפיתוי למקסם את הרווחים בטווח הקצר גם במחיר שבירת האמון עם הלקוחות
למי שייך הפטנט- לעובד או למעסיק?
עד לא מזמן התשובה לשאלה זו הייתה ברורה - למעסיק כמובן. אולם, לפני מספר שבועות דן בית המשפט העליון בסוגיה ומתברר כי התשובה לשאלה זו איננה כה ברורה.
תעודת ביטוח למפתחי אפליקציות
אילו אמצעים עומדים בפני מפתח התוכנה כדי להגן על יצירתו?
 
תוכן מקודם